Telemach!!!

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Na Telemach "Total TRIO" paketu preko ADSL povezave, verjetno na Telekom centralo, je nekaj težav. Namreč, plačana hitrost downloada je do 10 Mbit/s, modem pa se sinhronizira na 4 mbit/s. Predvidevam da zato, ker je Telekom pač nastavil tak profil.
Verjamem, da parica omogoča več, saj imajo vsi sosedje višje hitrosti, tam nekje 8 do 10Mbit/s dosegajo, kot sem se zanimal. Res je razdalja kake 4km, vendar vsi kabli so dokaj novi in vse gre pod zemljo. Sosedje, tisti bližnji, brez problema gledajo IPTV. IPTV pa komot gledajo tudi v sosednjem kraju, ki je vezan na isto centralo a so še bolj oddaljeni.
Vesel bom, če se mi oglasi kak s Telemacha, lahko na ZS, da da Telekomu nalog za "odprti profil". To je tisti profil, ki odpre "pipico" na maksimalno hitrost, ki jo parica še zmore. Seveda če ni ta maksimalna hitrost nad 10 Mbit/s. V prem primeru pač omejitev na 10.

Telekom ponavadi omejuje hitrost z omejenimi profili zaradi stabilnosti, vendar raje vidimo, da pride kdaj do potencialne prekinitve, pa imamo višjo hitrost, kot pa takole. Če je naročnik pri drugem operaterju, imajo morda še dodaten razlog za nastavitev profila z nižjo hitrostjo. Namesto IPTV je itak Total TV.

Klical sem že na Telemach tehnično podporo, a zdi se mi, da uslužbenec niti ni dobro vedel, kaj želim. Kot da so podkovani samo za njihov kabelski internet, vprašanja okrog ADSL pa ne gredo najbolje skozi.

Hvala
 

dzoni2k2

Pripravnik
3. avg 2013
60
1
8
A lahko kdo potrdi, da je LAN vmesnik na Eon Boxu samo 100mbit, da neham troubleshootat kable in se praskat po glavi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
A lahko kdo potrdi, da je LAN vmesnik na Eon Boxu samo 100mbit, da neham troubleshootat kable in se praskat po glavi.
100Mb/s port ima.

Če hočeš giga port (in korist od njega), vzameš Shielda ali Apple TV 4K. Edino če se ti da experimentirat s kitajskimi zadevami. V večini primerov bo drugače playback hardware prej bottleneck kot 100Mb/s port.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Je kdo, ki je pri koritu, ve kaj bo konec septembra, ko je konec akcije -50%?
Ali bo še ceneje ali se obetajo kakšne druge akcije. Razmišljam o prehodu iz Gold Trojka Extra (GTE) na EON Premium. Je smiselno?:rolleyes:
Kar se tiče finančno sem računal, da v 24 mesecih vezave prišparam 282€ + kot vidim je zraven brezplačen telefon:sprasujemse:
Net je hitrejši, več programov +HBO...?
 

dax

Majstr
22. maj 2012
701
1.616
93
Borg
Ne pozabi, da kot uporabnik Gold Trojka Extra pri prehodu na EON nisi upravičen do -50% za obdobje 12 mesecev. Pri tem prehodu od začetka plačuješ polno ceno EON paketa. Lahko se kvečjemu izpogajaš za kake % ali isto ceno, kot jo plačuješ za GTE za določeno obdobje (npr. 6 mesecev). To pa je stvar pogajanj.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Borg
Ne pozabi, da kot uporabnik Gold Trojka Extra pri prehodu na EON nisi upravičen do -50% za obdobje 12 mesecev. Pri tem prehodu od začetka plačuješ polno ceno EON paketa. Lahko se kvečjemu izpogajaš za kake % ali isto ceno, kot jo plačuješ za GTE za določeno obdobje (npr. 6 mesecev). To pa je stvar pogajanj.
Aja. Zakaj pa to? Kje to piše. Kot sem na brzino gledal piše za nove in obstoječe uporabnike? Kr neki pol.
 

dax

Majstr
22. maj 2012
701
1.616
93
Pojem "obstoječi naročniki" si TM tolmači po svoje oz. drugače kot mi. Piše že, če pa obiščeš poslovalnico (sam sem dve različni) pa ti znajo povedati, da do tega popusta kot uporabnik GTE nisi upravičen.
 

slovan

Zelenc'
9. jul 2019
11
0
1
Če kot obstoječi naročnik skleneš novo naročniško razmerje za EON paket dobiš -50% popusta 12 mesecev. Ne velja za spremembo obstoječega razmerja oz. paketa.
Recimo en primer; si obstoječi naročnik na naslovu A in želiš uporabljati Telemach storitve še na naslovu B, potem dobiš na naslovu B ugodnost iz akcije.


--------
5.
Za koga velja akcija

Akcija velja za nove in obstoječe naročnike, ki v akcijskem obdobju sklenejo novo naročniško razmerje za paket fiksnih storitev EON TROJČEK iz aktualne ponudbe, ob pogoju vezave novega naročniškega razmerja za obdobje 24 mesecev. Pojem »novi naročniki« za potrebe teh Posebnih pogojev pomeni naročnike, za katere je omogočeno sklepanje fiksnih paketov EON TROJČEK, ki še nikoli niso bili priključeni na fiksne storitve Telemach, in naročnike, ki so na obstoječem kabelskem, optičnem ali Total priključku naročniško pogodbo s Telemachom prekinili pred več kot tremi meseci.

Pojem »obstoječi naročniki« za potrebe teh Posebnih pogojev pomeni naročnike na koaksialnem ali optičnem priključku (odjemnem mestu) Telemacha (tudi na območjih OŠO ter na optičnih povezavah družbe Telekom Slovenija d.d.) in Total priključku.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Pojem »obstoječi naročniki« za potrebe teh Posebnih pogojev pomeni naročnike na koaksialnem ali optičnem priključku (odjemnem mestu) Telemacha (tudi na območjih OŠO ter na optičnih povezavah družbe Telekom Slovenija d.d.) in Total priključku.
Tu not se jaz tudi štejem kot obstoječ - nevezan naročnik GTE že cca 20let.;)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Tu not se jaz tudi štejem kot obstoječ - nevezan naročnik GTE že cca 20let.;)

Hej. Tole sem dobil v pošti ob položnici. klinil na link, pa mi ni najbolj jasno kaj se sploh spremeni. Ima kdo kaj več informacij?
IMG_20190918_072258.jpg
 

Fopi

Pripravnik
24. mar 2009
47
8
8
Mene zanima kako dela telemach na telekom optiki. A imas lahko od modema dalje koaksialne kable in gledas TV na conax kartico ali to ni mozno in gre samo na UTP?

Se spraseval na telemachu pa me niso ravno prepricali da vejo kaj govorijo.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
normalno lahko dalje uporabljaš koaksialne kable. Za naprednejše storitve (video recorder, pogled nazaj) pa potrebuješ utp. Tak so meni rekli. imam pa vse TV-je na koaksu.
 

Fopi

Pripravnik
24. mar 2009
47
8
8
Samo potem imas hkrati kabelski in opticni priklop? Ali pride TV po optiki pa gre potem naprej po koaksialcu? To ni logicno.

Verjetno ce imas kabelsko imas napredne funkcije po netu, tv po koaksialcu.
Na optiki pa je vse na utp?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
normalno lahko dalje uporabljaš koaksialne kable. Za naprednejše storitve (video recorder, pogled nazaj) pa potrebuješ utp. Tak so meni rekli. imam pa vse TV-je na koaksu.
To je zelo zelo redko, da ima Telemach na Telekomi optiki na voljo celotno vlakno in da dobiš po optiki tudi RF (in naprej po bajti coax) enako kot na Telamchovem lastnem omrežju. V 99% primerih jim Telekom proda samo bitni tok in gre tudi televizija po IP, tako da TV preko coaxa v tem primeru odpade.

Samo potem imas hkrati kabelski in opticni priklop? Ali pride TV po optiki pa gre potem naprej po koaksialcu? To ni logicno.

Verjetno ce imas kabelsko imas napredne funkcije po netu, tv po koaksialcu.
Na optiki pa je vse na utp?

Oboje po optiki. Tam, kjer ima Telemach svojo optiko, je priklop točno tak. Se pravi po optiki pride tako internet (P2P Ethernet ali GPON odvisno od izvedbe), potem pa po ločenem vlaknu (ali pa samo drugi valovni dolžini na istem vlaknu - ponavadi na GPONu) še RF. Po bajti imaš pa seveda dalje UTP za internet in coax za RF od konverterja dalje. Ampak kot pravim, je to na Telekomovi optiki zelo redko, ker običajno ne dobijo v zakup celotnega vlakna, ampak samo določeno pasovno širino oziroma bitni tok.
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
To je zelo zelo redko, da ima Telemach na Telekomi optiki na voljo celotno vlakno in da dobiš po optiki tudi RF (in naprej po bajti coax) enako kot na Telamchovem lastnem omrežju. V 99% primerih jim Telekom proda samo bitni tok in gre tudi televizija po IP, tako da TV preko coaxa v tem primeru odpade.



Oboje po optiki. Tam, kjer ima Telemach svojo optiko, je priklop točno tak. Se pravi po optiki pride tako internet (P2P Ethernet ali GPON odvisno od izvedbe), potem pa po ločenem vlaknu (ali pa samo drugi valovni dolžini na istem vlaknu - ponavadi na GPONu) še RF. Po bajti imaš pa seveda dalje UTP za internet in coax za RF od konverterja dalje. Ampak kot pravim, je to na Telekomovi optiki zelo redko, ker običajno ne dobijo v zakup celotnega vlakna, ampak samo določeno pasovno širino oziroma bitni tok.
V mojem kraju (okolica Ormoža) ima Telemach vsepovsod optiko do modemov, naprej pa je vse po koaksialnem kablu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
V mojem kraju (okolica Ormoža) ima Telemach vsepovsod optiko do modemov, naprej pa je vse po koaksialnem kablu.
Ja? Pri nas tudi. No vse ne, internet gre vedno delje po UTPju.

Na TELEKOMOVI (ne Telemachovi) optiki pa je malokje tako za Telemachive uporabike, čeprav se najdejo tudi izjeme. Če imate Telekomovo optiko, sicer tudi možno, ampak je kot pravim zelo redko. Vse kar Telekom gradi na novo je ziključno GPON in lstalim oddaja bitni tok.
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Ja? Pri nas tudi. Na TELEKOMOVI (ne Telemachovi) optiki pa je malokje tako za Telemachive uporabike, čeprav se najdejo tudi izjeme.
Moram biti bolj natančen. Optika (OŠO-odprto širikopasovno omrežje) ni Telemachova, ampak je bila zgrajena delno z evropskimi sredstvi, delno z občinskimi sredstvi (pokrivanje "belih lis") na območjih, ki niso bila komercialno zanimiva ne za Telekom, ne za ostale ponudnike vsebin.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Telemachovci malo se zresnite prosim. 14 dni nazaj sem poslal mail, da imate na vseh EON aplikacijah na programih ARD, ZDF in 3Sat vklopljene podnapise za gluhe in jih ni možno izklopit, kar je zelo moteče. Po enem tednu sem dobil odgovor, da je bilo sporočeno tehnični službi. V roku enega tedna se ni spremnilo nič. Še vedno je tako kot je bilo. Še več. Med tem časom sem videl, da imate na programu Discovery Showcase srbske ali hrvaške podnapise. Glede nato, da drago plačujemo vaše storitve bi bil že čas, da dobivamo iz vaše strani kakovostne stroritve.