Telemach!!!

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Pa saj tako ali tako nima kaj snemat, ko je tak program.
Dejstvo pa je, da ima DVD BR snemalnik in ga hoče uporabit.
Bi pa z direkt preklopom brez težav ugotovil, ali BR snemalnik kakorkoli vpliva na signal.
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Saj, naj najprej proba tako kot sem napisal. Direkt kabel brez zaščitnih zadev in dvd v tv. Potem pa bo videl, kje je težava. Če je isto, pa raziskuje naprej.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Vrži ven prenapetostno zaščito, pa bo delalo, te ne prepuščajo pred vsem novejših frekvenc višjih. Torej probaj brez tega, če ti nekje kaže 100% signal, to ne pomeni danes prav nič, saj ne veš, kaj sploh nek TV meri na kakih frekvencah.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Našel napako, zamenjal sem Telemach kartico v CI modulu z drugo in zadeva deluje, sedaj bom slabo kartico zamenjal ali na daljavo (preko Telemacha) ponovno usposobil slabo delujočo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Najprej menjaj kartici levo-desno, da izločiš napačno kodirano kartico, če je to-to, pokličeš njihov center poveš št. kartice in ti jo na daljavo nastavijo na pravi paket.

Ostalo pa bo slab signal, okvarjena vtičnica, okvarjen razdelilec video/audio in/ali slab kabel (zanimivo kolikokrat je to vzrok).
;)
 

Fopi

Pripravnik
24. mar 2009
47
8
8
Mene zanima ali ti na eon light paketu lahko ostane ena digitalna tv preko CI modula ali moras na vseh tv vzeti d3 box?
Imam 2 tv in bi eno mel na box eno na CI na koaksialca.
 

Fopi

Pripravnik
24. mar 2009
47
8
8
Še to me zanima kako se priklopi D3 BOX? Preko koaksialca ali utp, ali oboje za ogled nazaj? Pa kateri model sedaj dajejo?
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Ne mi omenjat telehaha, čakam na odpravo napake na internetu že več kot deset dni. Ko kličeš, da prijaviš napako, pravijo da pride njihov "tehnik" naslednji dan, gačakam že skoraj 14 dni :mad:. Jim pišeš, gospoda tudi odgovori ne, sramota!!

Enkrat je tehnik prišel in rešil internet problem tako, da je odvil sponko za papir in z dobljeno žičko pritisnil reset tipko na njihovem Ubee routerju ;) Na telefonski podpori tega v nevemkolk rundah niso znali predlagat, samo trdili so da je vse ok in grozili da mi bodo računali obisk če ne bodo nič našli. Jaz pa se tudi nisem spomnil, prej večkrat restartal softversko in z izklapljanjem elektrike, pa izgleda ni isto.
Simptomi so bili tudi čudni, meritve hitrosti in nivo signala kao vredu, ampak odpiranje novih strani zelo počasno.

Zdaj mi je potekla vezava trojka gold extra in po defaultu preklopijo na neki Silver 2 z internetom 50/1 s podražitvijo iz 36€ na 41€, krasno... Ponujajo akcijski prehod na Eon full ki bi ga drugo leto podražili na 51€. Dali bi tudi Eon light (100/5) za 41€ brez popustov. Nekje berem da pri tem računajo 50€ za menjavo paketa? Je kdo dobil kakšno ugodnejšo ponudbo? Ker sicer kaže da bom vzel A1 (kombo M, 29€ ali 34€) ali T2 oranžni opt (30€/50€).
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Js sem šel letos maja z gold trojka extra na eon light, menda imam pol leta 31€, potem 41€, menjave paketa mi niso računali.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ne vem zakaj bi sploh hodil iz gold trojka extra. To da po defaultu preklopijo na neki Silver paket je pa tudi kr neki, mogoče za tiste, ki jim ravno preteče vezava. Sem na gold trojka extra, nič vezan že par let pa nobeden ne omenja kakšnega preklopa.:sprasujemse:
 

slovan

Zelenc'
9. jul 2019
11
0
1
Ni glih to nek "default". Gold Trojka Extra paket je bil pred 2. leti v akciji za 36 EUR s pogoji, da po izteku vezave samodejno preide v Silver2 paket z njegovo redno ceno. Checkiraj pogoje s katerimi si se ob podpisu pogodbe strinjal.

Ponudba, ki si jo dobil sedaj pa je EON FULL:
  • prve 3 mesece enaka cena kot si jo imel do sedaj: 36 EUR
  • naslednjih 9 mesecev: 40 EUR (kar je dejansko redna cena SILVER2)
  • in 12 mesecev redna cena EON FULL paketa: 51 EUR

Verjemi, da je tako. ;)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Potem smo tisti, ki smo pred to akciji izkoristili ugodnost iz vezave očitno potegnili še najboljše iz te zadeve - nas namreč (upam vsaj) ne morejo kar tako degradirati. Meni se namreč ne menja na EON - sem z GTE “zadovoljen” (beri: mi za plačano nudi največ in pokriva vse potrebe)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Tako je, več kot 50€ pa mi tudi ni za plačevat, zato sem šel na eon light. Če ne bi imel parice bog ve kje v steni v stanovanju, bi šel na A1, tako pa sem priklenjen na kabelsko.