Telemach!!!

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Saj to bi bili bolj "sprejemljivi" uploadi tudi za Telemachovo optiko. Jaz sedaj doplačujem, da imam 50Mb uploada...
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Kočnčno, da bodo zvišali upload. Upam tudi, da na paketih Gold, ker 50 € pa res ne mislim plačati za prehod na EON pakete. Nekaj glumijo, da je potrebno vzpostaviti povratni pas, da lahko sploh EON BOX deluje. Najbolj smešno je pa to, da mi je enkrat pred meseci kolega prinesel EON box, katerega priključim pri meni doma in vidim, da vse deluje, tudi VOD in ogled nazaj. In zakaj bi potem moral plačati 50 € ?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
a so na starih paketih gold trojka tud povišali?

Jst imam trojček Gold trojka

1561185977041.png
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Jaz nisem plačal 50 evrov za prehod. Mislim da plačaš toliko, če želiš iti na cenejši paket.

Jaz sem pa iz paketa gold trojka premium hotel preiti na paket EON premium. 2x sem jih povprašal o tem, pa vedno so mi odgovorili, da bi moral 50 € plačti. Tudi v ceniku piše naslednje:

Velja za naročnike paketov Gold trojka Extra, Gold trojka Extra Optika, Gold trojka Premium in Gold trojka Premium Optika ob prehodu na pakete EON Light, EON Light Optika, EON Full, EON Full Optika, EON Premium in EON Premium Optika. Priklop in prekonfiguracija priključka vključuje prihod tehnika, nadgraditev inštalacije (UTP kabel), namestitev sprejemnika EON SMART BOX ter vzpostavitev dvosmerne komunikacije .

Lahko oni na*ukavajo, take ko nimajo opravilne sposobnosti. Imam STB cisco 4682dvb, pri katerem je potrebna dvosmerna komunikacija. Kolega, ki ima pa EON box, pa ima identično škatlico za dvosmerno komunikacijo. Vse skupaj zrelo za zvezo potrošnikov.
Še srečo, da Telemach ne menja gum na avtomobilih. Pri njih, bi menjal pnevmatike, zaračunal bi mi pa še platišča :D :D :D.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
To se bere, kot da ti tehnik pride in namesto coax kabla potegne UTP kabel. In ker ne ve, kako je coax speljan (v kanalu ali po domačle zazidan), verjetno lično :pizvede nadometno inštalacijo. Po mojem bi to morala biti opcija. Mi UTP že imamo na prav tistem mestu, kjer je tudi coax.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
iz kje do kam pa more potegnit utp kabel?
Odvisno kako in kje imaš vse skupaj postavljeno. Načeloma od boxa do njihovega kabelskega ali fiber HGWja (če uporabljaš samo njihovo opremo).

V mojem primeru gre UTP pač do centralnega stikala v komunikacijski omari, tako kot vse ostale mrežne vtičnice po stanovanju. Seveda sem inštalacijo pripravil že sam.