Telemach!!!

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.546
113
Kolikor vidim nisem osamljen primer. Pogodbeno naj bi imel 150mb downloada, pa pridem največ do 40mb.

Jaz imam pogodben DL 100 mbit, dosežem pa 50 mbit. Še prigode glede snemanja programa...nihče ne ve nič. Vprašam na Telemachu osebno (poslovalnica). Odgovor je, da se ne da, in da rabim dodatni disk, potem pa lahko (to sem slišal že večkrat). Omenim, da imam dodatni disk in torej kako pridem do snemanja...tema. Sam sem jim moral pokazati kje v nastavitvah sploh vidiš dodatni disk in ga formatiraš in s tem povečaš shrambo. Snemanja pa še vedno ni.

Zadnjič sem se pustil nategnit...
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.944
113
Nekak bi moral kontaktirat KAONMEDIA, njihovi so ti boxi. Imajo pa boljse verzije z wifijem, ne vem, zakaj je telemach vzel to slabo opcijo boxa. Mogoce pa je hardwersko ze, in bodo funkcije prisle s posodobitvami...malo verjetno sicer.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Kako da ni snemanja. Na gol trojka extra ali je snemanje. Samo mi pise, da nimam diska. Kar je tudi res.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.546
113
Kako da ni snemanja. Na gol trojka extra ali je snemanje. Samo mi pise, da nimam diska. Kar je tudi res.

Prej sem imel D3 in je snemanje bilo. Ker je bilo veliko v uporabi, je bilo prvo vprašanje Telemachu ob menjavi paketa, ali EON box to omogoča. Odgovor je bil da, vendar rabite svoj disk. Prinesli so mi EON box in rekli, da ko bom priklopil disk, se bo vse poinštaliralo in bo snemanje mogoče.

Ko sem to kasneje storil, se ni zgodilo nič. Na vprašanja kako sedaj do snemanja za katerega so trdili, da je mogoče, ne dobim odgovora...
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.944
113
Pride jutri tehnik k meni in bom vprasal...opazam pa, da res nic ne vejo. Niti tega mi niso znali povedat po telefonu, ce rabis utp in koaks do vsakega teveja v hisi. Najvec od teh tam vedo tehniki, ki pridejo domov.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
utp rabiš do tvjev na katerih nameravaš imet ogled nazaj, koaks pa do vseh (razen tistih na katerih boš uporabljal eon app)
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.944
113
utp rabiš do tvjev na katerih nameravaš imet ogled nazaj, koaks pa do vseh (razen tistih na katerih boš uporabljal eon app)

Pri eon app tvjih bodo plc, brez kablov. Upamo, da bo slo, sicer bo nek zamik, ampak ok... seveda hoces ogled nazaj, saj to je menda point vsega skupaj. Drugace bi ostal na navadnem paketu pa zdravo.
Overall, res res salabajzersko se devajo poleg...
 

AntiTelemahovec

Zelenc'
28. jan 2019
3
1
3
Ja eon samo na en TV dodatni schtromfresser pa še Conax potrebuješ da o ceni sploh ne govorim !
Decembra so vse pakete oziroma naročnine NASILNO posodobili, no sedaj po novi kriptaciji kanalov najdeš samo še ponudbo EON
starih posodobljenih naročniških paketov pa nikjer več na njihovih spletnih straneh, tudi ne, kaj kartica na teh paketih sploh še odpira ?

Na EON pa imaš dodatno SUB-PRE-PO-PREPREDALČKANE pakete kanalov ! Zdaj hočejo vse prisiliti v EON !?

Groza no ! Slabšega ISP-ja od TELEMAHA v tej državi ni !!! Imajo monopol na optični priključek pa mislijo da bodo počeli kaj se jim zahoče !

Mene so poskusili omejevati celo na Router in Računalnik, da ko sem priklopil drugega na internet zadeva sploh ni šla skozi !
Potem pa Tehnična pomoč aka Indijski Call Center v Koper, ki bo reševal probleme v Ljutomer ??? Pa me sprašuje katere lučke gorijo na modemu ???

Bebci no ! In to na naš račun ! Kartica mi ne odpira več kot pol kanalov tudi slovenskih pa imam paket 40/40 Mbps !?

Sem že dvakrat gor klical pa si s temi kreteni ne moreš nič pomagati ! Pa so sami naredili problem !

Zadnjič sem se moral skoraj na nož v njihovi poslovalnici z njimi skregati, tako da je tip že grozil z varnostniki in policijo !

Banda se bo skrila za organi prisile uporabnik pa je naj lepo tiho pa naj plača pa če mu zadeve delajo ali ne ????

Za vse uporabnike ISP storitev:

Naročniški paketi se plačajo na priključek in ne na napravo ! Kaj bo uporabnik zaklopil gor in kako bo
konzumiral multimedijsko vsebino katero po defaultu plača , je stvar uporabnika in ne predmet omejevanja uporabnika s strani ISP-ja !

Čas je da se uporabniki organiziramo in skupaj nastopimo proti telemahu, ker si na priključek ne moreš izbrati ponudnika, kateri te ne bo omejeval, ker na priključek ni tržne konkurence. Prodaja pa se nam tržno gospodarstvo. S tem ko imajo monopol nad priključkom, imajo tudi monopol na vse kaj počnejo !

Boste videli kako bodo stopnjevali pritisk z omejevanjem obstoječih paketov, s katerimi so vse dobesedno posilili z koncem decembra. zdaj pa smo še EON pa omejevanje na en TV. Pa plačevanje dodatnih kanalov !

Se boste še najedli Telemaha boste videli !
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

AntiTelemahovec

Zelenc'
28. jan 2019
3
1
3
Po zakonu o avtorskih pravicah so vse naprave prodane v EU mislim da 2 do 4 leta nazaj brez HDMI OUT to pomeni ni streaminga in ni enostavnega snemanja ! Prav tako USB. Da ne bo kdo kaj posnel in pozneje objavil recimo na YOUTUBU, kakše farsirajoče politike naprimer ! Rabiš potem pro opremo ki stane in ni nujno da bo delovala ! Vse kaj pa telemach ponuja pa je tako ali tako šrot od robe !
 

AntiTelemahovec

Zelenc'
28. jan 2019
3
1
3
Prvič zato ker je najcenejša za Telemah in drugič streaming wi-fi se po njihovem tržnem modelu dodatno plača. Srb ima premalo cifro na offshore accountu.
Časi enostavnega konzumiranja multimedije so mimo. Jaz bi z veseljem šel na analogno nazaj !
Digitalizacije ni dobra za navadnega uporabnika, ker se že počasi eksploatira na meji kriminalnega, da o nadzoru in omejitvah ne govorim. kaj šele o ceni !
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Prvič zato ker je najcenejša za Telemah in drugič streaming wi-fi se po njihovem tržnem modelu dodatno plača. Srb ima premalo cifro na offshore accountu.
Časi enostavnega konzumiranja multimedije so mimo. Jaz bi z veseljem šel na analogno nazaj !
Digitalizacije ni dobra za navadnega uporabnika, ker se že počasi eksploatira na meji kriminalnega, da o nadzoru in omejitvah ne govorim. kaj šele o ceni !
Imas AKOS, pa se pritozi na storitev. Se prej pa pismeno podaj pritozbo na Telesmeh.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Prvič zato ker je najcenejša za Telemah in drugič streaming wi-fi se po njihovem tržnem modelu dodatno plača. Srb ima premalo cifro na offshore accountu.
Časi enostavnega konzumiranja multimedije so mimo. Jaz bi z veseljem šel na analogno nazaj !
Digitalizacije ni dobra za navadnega uporabnika, ker se že počasi eksploatira na meji kriminalnega, da o nadzoru in omejitvah ne govorim. kaj šele o ceni !
Imas AKOS, pa se pritozi na storitev. Se prej pa pismeno podaj pritozbo na Telesmeh.