Telemach!!!

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Katere funkcije? Od prejšnjega tedna sem na “shieldu”, pa nekih super funkcij ne vidim.

Sicer je EON na Android TV dokaj soliden (pustimo, da na shieldu ni XXX programov :p), ampak nekih super dodatnih funkcij napram “navadnemu” EON in conaxu (OK - pri slednjem seveda ogled nazaj) ne vidim.
 

gojgl

Zelenc'
21. nov 2018
7
0
1
Monter ti je EON box pravilno vtaknil v HDMI od TV - ja? Ti pa si prevezal v receiver. Normalno da ne dela.
Živjo:
Zadeva še vedno ne dela kot bi želel. Pripel sem sliko mojega dosedanjega stanja. Kako bi po tvojem moral vključiti oz. povezati EON škatlo, da bi dobil zvok v surround zvočnike.
 

Priponke

  • TV.pdf
    44,1 KB · Ogledi: 358

gojgl

Zelenc'
21. nov 2018
7
0
1
Delat more oboje. Čeprav če ne dela zvok prek receiverja, je to bolj problem receiverja in njegovih nastavitev kot pa samega boxa. Sem probal EON box tako prek receiverja kot direktno na TV in v obeh primerih dela zvok brez problema na receiverju (bodisi direktno ali preko HDMI-ARC takrat, ko je box priklopljen v TV). Tudi HDMI-CEC v obeh primerih deluje tako kot more, torej box prižge TV in receiver ter switchne na prave inpute tako na samem TVju kot receiverju. Tudi z resolucijo nimam težav, razen to, da mi reciver ne podpira 4k, tako da je prek receiverja vedno na 1080p, dirketno na TV pa 4K (in tudi HDR, če vklopim v nastavitvah).
Živjo:
Zadeva še vedno ne dela kot bi želel. Pripel sem sliko mojega dosedanjega stanja. Kako bi po tvojem moral vključiti oz. povezati EON škatlo, da bi dobil zvok v surround zvočnike.
 

Priponke

  • TV.pdf
    44,1 KB · Ogledi: 237

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Živjo:
Zadeva še vedno ne dela kot bi želel. Pripel sem sliko mojega dosedanjega stanja. Kako bi po tvojem moral vključiti oz. povezati EON škatlo, da bi dobil zvok v surround zvočnike.
Kot sem zgoraj napisal, more delat (in meni tudi BP deluje) v obeh primerih, torej da je BOX priklopljen direktno v TV in gre zvok do receiverja nazaj po HDMI-ARC kot tudi da je BOX priklopljen v receiver, ki zvok pošlje na zvočnike sliko pa preko HDMI OUT naprej v TV (v tvojem primeru na HDMI2). Za stereo ali navaden DD/DTS bi morala bit ena in druga opcija ok. Če bi želel pa npr. iz kodija pošiljat tudi Dolby True-HD ali DTS-MA (če dela passthrough na tem boxu iz Kodija - testiral nisem, za filme uporabljam AppleTV4K- in če ti receiver podpira), pride pa v upoštev samo druga opcija, torej HDMI iz boxa v receiver in receiver pa potem dalje na TV, ker HDMI-ARC nima dovolj bandwidtha za kaj takega (bi rabil eARC, ki ga podpirajo šele zadnji modeli receiverjev in TVjev).

Če sem te prav razumel, ti receiver pri drugi opciji še vedno pošilja zvok na TV namesto, da bi ga predvajal na zvočnikih? V tem primeru bi jaz preveril nastavitve receiverja, ker je tole precej čudno in nekako izniči celoten smisel receiverja.

Ali tebi samo DD passthrough iz EON appa ne deluje? Ker za CUTV kolikor vem DD zaenkrat ni, pri predvajanju iz DVB-C pa tudi ne vem, kakšno je stanje. Vem, da mi je na začetku delal DD tudi iz EON appa, sedaj vidim, da so nastavitve v appu nekaj spremenjene (imam pa sedaj box v spalnici direktno na TVju in itak nimam passthroughja).
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Meni ta slika nekaj ni jasna. Reciver imaš povezan preko optičnega kabla s televizijo. Zakaj imaš potem še enkrat reciver (out) povezan s televizijo?
 

gojgl

Zelenc'
21. nov 2018
7
0
1
Optika je za zvok - hdmi arc pa je za sliko in zvok (povratni) zraven pa se uporablja se verjetno CEC
Ja, točno tako. Dve napravi, Bluray in EON škatla, sta prepoznani neposredno s TV kot Anynet+ CEC. Player dela bp, EON škatla oz. TV programi pa ne. Ali se da EON škatlo kakorkoli nastavljati? Sicer ne vem, kakšen dostop bi bil, ker v nastavitvah itak ni nič pametnega. Pri receiver-ju pa ne vem kaj naj bi nastavil, saj sem pri stanju kot je na sliki vse samo priklopil in vse je delalo bp.
Na sliki so puščice obrnjene v smer, kamor naj bi šel signal. Je to prav?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz imam vse škatle od STB, računalnika, BD playerja vezane na receiver preko HDMI kablov in iz receiverja samo en HDMI na TV in vse dela, kot mora.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Zakaj imaš BR povezan na reciver in na TV? Dovolj je, da ga povežeš samo na reciver. Potem na reciverju nastaviš ustrezen hdmi vhod in slika bi morala biti vidna na tv,če je ta nastavljen na hdmi2.

Drugo imaš HDMI ARC. Se pravi ne rabiš optičnega kabla za zvok. HDMI ARC je namenjen ravni temu, da ne rabiš dveh kablov.

Se pravi BR in EonBox priklopiš na reciver in potem reciver na TV. To je vse kar rabiš. Če reciver to podpira in imaš kvalitetne kable, bo tudi CEC delal.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Katero sliko? Reciver nima slike. On naj priklopi EON box direktno v TV. Iz TV naj ima zvok povezan samo preko optičnega kabla.
Seveda ima sliko. Ravno to je point receiverja, da nanj priklopiš vse naprave, zvok gre na zvočnike, slika pa dalje na tv. In dostikrat je to tudi edina opcija, da dobiš ven proper (DD TrueHD, DTS MA, Atmos,...) zvok. SPDIF optika je danes pase, ker ima dovolj pasovne širine samo za stereo ali izgubno kompresiran DD oz DTS. Če že, imaš ARC, da spraviš zvok iz TVja na receiver, če gledaš content direktno na samem TVju, ampak imaš spet isti problem kot z optiko. Šele eARC ima dovolj pasovne širine za moderne multi ch formate, ampak je na voljo šele v zadnjem času, pa še vedno lahko uporaviš inpute na samem receicerju.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Jaz imam vse škatle od STB, računalnika, BD playerja vezane na receiver preko HDMI kablov in iz receiverja samo en HDMI na TV in vse dela, kot mora.

Točno tako mora bit in ni potem nobene znanosti več. Vse se priklopi na receiver in se tam pol nastavlja po inputih kaj in kako se naj predvaja
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz imam priklop vsega na receiver in potem en hdmi na tv. Receiver ne prepozna formata zvoka, pise MULTI IN. Ce poslusam zvocnik, vidim da prostorski zvok ne dela, saj je center ves cas tiho, levi in desni pa delujeta. Ima kdo kaksno idejo?

Govorim o uporabi EON aplikacije, med gledanjem npr HBO