Telemach!!!

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Koliko se obračunavajo klici iz stacionarnega telefona (naročnik fiksnih in mobilnih storitev telemach) v mobilno omrežje (telemach) v slo?
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Mene moti predvsem nesinhroniziran zvok, ki prehiteva sliko, ob ogledu HD programov za nazaj. Tako na televiziji (EON smart TV), kot na računalniku (Edge). Pri SD programih teh težav ni (ravnokar testirano pri ogledu SLO1 TV Dnevnika)

Tale nesinhronizacija je samo na nekaterih HD programih ne na vseh... Pa si javu naprej napako
Telemach-u?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Zadnje par dni kar naprej tezi z Card problem - check card.

Kartica in TV sta skupaj cc 7 let. Verjetno bo zamennava kartice to resla?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Se jaz. Zadnje tedne se nonstop priziga starsevska zascita na random kanalih. Gleda oce kanal a in bum. Vrze po enem casu ven zascito. Je samo primer. Isto se dogaja pri znancih. Ma kdo resitev?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Telemach je ukinil analogno radijsko shemo.. nimam njihovega sprejemnika - imam Conax modul.. imam tudi nekoliko starejsi suround sistem, ki mi ustreza, na njega veliko poslusam tudi radijo.. no sem poslusal..sistema ne bi menjal (kot receno zadosca), ce hocem sedaj poslusat radio mi mora goret TV (kot kanalnik in potem signal na suround).. Obstaja kakšna "magic box" škatlica, ki bi mi služila kot digitalni audio sprejemnik. neke zelje menjat Conax kartico za njihov sprejemnik nimam
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Telemach je ukinil analogno radijsko shemo.. nimam njihovega sprejemnika - imam Conax modul.. imam tudi nekoliko starejsi suround sistem, ki mi ustreza, na njega veliko poslusam tudi radijo.. no sem poslusal..sistema ne bi menjal (kot receno zadosca), ce hocem sedaj poslusat radio mi mora goret TV (kot kanalnik in potem signal na suround).. Obstaja kakšna "magic box" škatlica, ki bi mi služila kot digitalni audio sprejemnik. neke zelje menjat Conax kartico za njihov sprejemnik nimam
Kakšen android box mogoče;)
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Telemach je ukinil analogno radijsko shemo.. nimam njihovega sprejemnika - imam Conax modul.. imam tudi nekoliko starejsi suround sistem, ki mi ustreza, na njega veliko poslusam tudi radijo.. no sem poslusal..sistema ne bi menjal (kot receno zadosca), ce hocem sedaj poslusat radio mi mora goret TV (kot kanalnik in potem signal na suround).. Obstaja kakšna "magic box" škatlica, ki bi mi služila kot digitalni audio sprejemnik. neke zelje menjat Conax kartico za njihov sprejemnik nimam
Če prav razumem boš dosedanje analogne radijske programe lahko poslušal le preko naprave, ki vsebuje DVB -C. Za poslušanje ostalih (STINGRAY) pa potrebuješ še Conax kartico.
Sicer imam tudi sam podoben problem, ki ga nameravam rešiti tako, da nameravam kupiti napravo z DAB/DAB+, FM sprejemnikom in žično ali brezžično internet povezavo ter jo dodati svojemu Hi-Fi sistemu.
V mislih imam nekaj
TAKEGA
 
Nazadnje urejeno:

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Se resitev moje tezave s kartico.

Sem klical Telemach in so zresetirali kartico na daljavo. Dela bp.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Telemach je ukinil analogno radijsko shemo.. nimam njihovega sprejemnika - imam Conax modul.. imam tudi nekoliko starejsi suround sistem, ki mi ustreza, na njega veliko poslusam tudi radijo.. no sem poslusal..sistema ne bi menjal (kot receno zadosca), ce hocem sedaj poslusat radio mi mora goret TV (kot kanalnik in potem signal na suround).. Obstaja kakšna "magic box" škatlica, ki bi mi služila kot digitalni audio sprejemnik. neke zelje menjat Conax kartico za njihov sprejemnik nimam

V bistvu sem imel sam tudi to tezavo... Na koncu sem resil na nacim, ki mi celo odgovarja.
Doma mi tako ali tako 24/7 laufa en streznik, zato sem do ojačevalca potegnil kabel (na sreco celo opticni - 10m, kitajski, za manj kot 10€ :D ), na strezniku mi tece AIMP s pluginom za upravljanje preko web browserja. Za playlisto sem si pa nalozil nekaj radijskih postaj med katerimi preklapljam.
 

bi_dzi

Pripravnik
16. avg 2007
160
0
16
ksz

Telemach ponovno draži. Paket jackpot bodo ukinili in sedaj bom lahko imel gold extra za 55€ + 6,5€ HBO + 3€ dodatni sprejemnik. Na začetku je jackpot stal približno 48€ sedaj bom plačeval za enake storitve okoli 65€. Ja res je spremembe paketa v korist uporabnika.:mad:
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Če prav razumem boš dosedanje analogne radijske programe lahko poslušal le preko naprave, ki vsebuje DVB -C. Za poslušanje ostalih (STINGRAY) pa potrebuješ še Conax kartico.
Sicer imam tudi sam podoben problem, ki ga nameravam rešiti tako, da nameravam kupiti napravo z DAB/DAB+, FM sprejemnikom in žično ali brezžično internet povezavo ter jo dodati svojemu Hi-Fi sistemu.
V mislih imam nekaj
TAKEGA

ma v bistvu zdej ne morem poslušat niti VAL202 brez, da mi gori TV.. super res :(
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
ma v bistvu zdej ne morem poslušat niti VAL202 brez, da mi gori TV.. super res :(
Vprašaj, če ti dajo kak tastart box za radio only. Drugače pa priklopiš gor nek cheap android box ali pa raspbery pi, če nimaš kakšnega drugega predvajalnika ala Apple TV oziroma nekaj z Android TVjem, da bi poslušal radio preko neta. Jaz imam ponavadi kar na Apple TVju (še raje kot dejanski radio kar Apple Music) oziroma direktno na receiverju net radio. Druga opcija je kak start telefon/tablica oziroma karkoli podobnega, kar ti hodi viška.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Kako se obnesejo PDS 2120 sprejemniki pri Telemachu? Je kaj težav, zatikanja? A morda kdo ve, če imajo za optična omražja zgolj 2120 ali dajejo tudi 3121 model? (na internetni strani ni opcije interaktivnega 3121 sprejemnika pri paketih na optiki) Kakšna je sploh razlika?

A PDS 2120 ima ogled nazaj? Ker v njihovi ponudbi piše, da ga nima, če greš gledat navodil, pa piše, da ga ima.

Za nove sprejemnike, ki so bili napovedani ob uvedbi EON tv se predvidevam še zmeraj nič ne ve?

Selijo nas iz Teleinga na Telemach pa malo nabiram informacije.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na optiki vrjetno ne dajejo modela, ki ima vgrajen DOCSIS modem (PDS3121?), ker na optiki dvosmerna komunikacija laufa samo preko Etherneta ali GPONa (odvisno od lokacije). Model brez modema ti na optiki tako priklopijo še na mrežo, da ima dvosmerno komunikacijo in potem deluje ogled za nazaj itd. Brez tega pa res ni ogleda za nazaj. Teoretično bi lahko tudi na coaxu priklapljali te boxe na dodatne modeme, ampak kolikor vem, imajo za ta namen tist model z modemom. Če so pa še kakšne deuge razlike med njima, pa ne bi vedel.

Novih EON boxov pa res še ni videt.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
No ravno tega nisem vedel, kaj je sploh razlika med modeloma. Hvala za informacijo. Na 2120 delujejo zadeve tekoče?
 

bi_dzi

Pripravnik
16. avg 2007
160
0
16
Ksz
Ve kdo koliko računajo pri telemachu, če imaš svoj modul in rabiš samo dekodirno kartico?
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Prej je bil izgovor Telemacha, da ne morejo povisat uploada zaradi radijskih kanalov, zdaj jih vec ni, kje pa je visji upload?
Zgleda, da znajo visat samo poloznice... (kje je smajli za kozlat???) :p