Telemach, Avstrija, tezave

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Torej. Imam Telemach ze kr nekaj let in zadnje case imam velike tezave z njihovo telefonijo v Avstriji.

Delam v Avstriji in se vsakodnevno vozim k sosedom in imam na telefonu nastavljeno avtomatsko izbiro operaterja. Le-ta se mi vsaki dan poveze ma AUT operaterja A3. In tukaj nastopi tezava. Ko prejmem klic ali ga sam opravim, mi vsakic po zakljucku klica zmanjka omrezja, kar pomeni, da sem min. 2 oz. se kako min vec nedosegljiv, da pride omrezje ponovno nazaj. Seveda mi gre to posteno na k...., saj telefon potrebujem in na Telemachu so mi svetovali, da si naj rocno vsakic nastavim omrezje na A1 in to je to. Za mene je to bullshit, saj si morem potem, ko pridem nazaj v SLO, ali grem na Hrvasko vsakic rocno nastavljat omrezje in kaj takega mi je nedopustno. Sem pa danes probal rocno nastavit na A1 in teh tezav ni bilo. Kaj lahko naredim tukaj, da mi bo avtomatsko preklopilo na A1, ker dnevno rocno nastavljanje omrezja ne pride v postev? Je pa tu se en problem. Ko prejmem klic in dvignem, mi ga takojm se v isti sekundi ko dvignem prekine (tudi ce me klicatelj klice 5x zapored) in edino kaj mi preostane je to, da ga jaz poklicem nazaj.

Ampak bolj kot to mi je prioriteta ta avtomatska izbira omrezja, da bi mi izbral telefon A1 in ne A3, na katerem mi zmanjkuje signala po vsakem klicu.

A ima se kdo isto tezavo?

Telefon je LG G7

Hvala in lp
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Zanimivo meni pa se avtomatično na A1.

Daj ga par dni ročno na A1 pol pa si telefon zapomni to in gre avtomatsko na A1.
Razen če operater kaj serje z prednostnimi operaterji.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
36
Zna bit jebena situacija tole ja, ampak telefon se načeloma sam povezuje na roaming operaterje po svojem algoritmu in če se začne avtomatsko povezovat na Drei potem boš na to težko vplival, edino z ročno izbiro A1. Telemach zaenkrat še nima "liste prednostnih" operaterjev zato telefonu ne pove kam se mora povezati... Si mogoče probu z drugim telefonam, drug brand?
 

pumaxx

Pripravnik
6. sep 2007
229
2
18
Z`dežele
Torej. Imam Telemach ze kr nekaj let in zadnje case imam velike tezave z njihovo telefonijo v Avstriji.

Delam v Avstriji in se vsakodnevno vozim k sosedom in imam na telefonu nastavljeno avtomatsko izbiro operaterja. Le-ta se mi vsaki dan poveze ma AUT operaterja A3. In tukaj nastopi tezava. Ko prejmem klic ali ga sam opravim, mi vsakic po zakljucku klica zmanjka omrezja, kar pomeni, da sem min. 2 oz. se kako min vec nedosegljiv, da pride omrezje ponovno nazaj. Seveda mi gre to posteno na k...., saj telefon potrebujem in na Telemachu so mi svetovali, da si naj rocno vsakic nastavim omrezje na A1 in to je to. Za mene je to bullshit, saj si morem potem, ko pridem nazaj v SLO, ali grem na Hrvasko vsakic rocno nastavljat omrezje in kaj takega mi je nedopustno. Sem pa danes probal rocno nastavit na A1 in teh tezav ni bilo. Kaj lahko naredim tukaj, da mi bo avtomatsko preklopilo na A1, ker dnevno rocno nastavljanje omrezja ne pride v postev? Je pa tu se en problem. Ko prejmem klic in dvignem, mi ga takojm se v isti sekundi ko dvignem prekine (tudi ce me klicatelj klice 5x zapored) in edino kaj mi preostane je to, da ga jaz poklicem nazaj.

Ampak bolj kot to mi je prioriteta ta avtomatska izbira omrezja, da bi mi izbral telefon A1 in ne A3, na katerem mi zmanjkuje signala po vsakem klicu.

A ima se kdo isto tezavo?

Telefon je LG G7

Hvala in lp


Imam čisto iste težave, zanimivo pa je da kolega ki je na telekomu teh težav z 3AT nima. Prej sem bil na bobu in teh težav nisem imel. Telefon xiaomi mi A1.
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Meni se je kako leto in pol vedno avtomatsko povezoval na A1. Vse bp. Potem pa samo na enkrat avtomatsko na 3AT. Saj to verjetno mislite?

Je pa bil A1 boljsi, prej se je povezal po preckanju meje in to. Zdaj pa caka in caka, nato pa rukne 3AT.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.039
2.360
113
Jaz sem samo enkrat šel v Avstrijo v zadnjem času in me je tudi vrglo na DREI, kjer pa mi niso delali ne klici in ne internet, tako, da sem moral ročno prestaviti na drugega operaterja. Tam pa je delalo vse.