Telefoni, konkurenčni Galaxy-ju A70?

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Zdravo,

katere novejše telefone (zadnjih mesecev) vidite kot konkurenco in zakaj? Za tako ceno, kot jo ima A70 v Sloveniji, če za kaj manj, toliko bolje.

Skratka, kaka Nokia, Xiaomi, OnePlus, ...? Na Huawei se zdaj, ko je Google skenslal podporo, ne bi rad zanašal.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Podoben problem kot Huawei zna doletet tudi ostala kitajska podjetja, kot se nekaj piše, tako, da je precej nehvaležno svetovat, katero od navedenih znamk ali modelov bi vzel...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ti veš, ja...ta prav šlogar. :jok: Ne, resno, a si v Usa administraciji pri koritu, kjer se odlocajo velike poteze?
Bolj verjetna je trditev, da bo Sonce enkat ugasnilo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, danes sem kupil A70. Sem kolebal med A50 in A70, vendar sem po ogledu filmčkov na Youtubu videl, da je A70 malenkost hitrejši pri odpiranju appov v primerjavi z A50, hitrejše polnjenje ima (25W vs 15W), 6 GB rama vs 4GB, pa večjo baterijo ima, pa še na koncu je baba rekla, da naj si raje A70 ubodem, pa sem jo moral poslušat :jok: To je to... je bila prioriteta pa AOD display..brez tega mi ni telefona za met...

Endvatri, brez zamere, ker te nisem hotel tako napasti, kot morda zgleda. Lep vikend. :nazdravje:
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
No, danes sem kupil A70. Sem kolebal med A50 in A70, vendar sem po ogledu filmčkov na Youtubu videl, da je A70 malenkost hitrejši pri odpiranju appov v primerjavi z A50, hitrejše polnjenje ima (25W vs 15W), 6 GB rama vs 4GB, pa večjo baterijo ima, pa še na koncu je baba rekla, da naj si raje A70 ubodem, pa sem jo moral poslušat :jok: To je to... je bila prioriteta pa AOD display..brez tega mi ni telefona za met...

Endvatri, brez zamere, ker te nisem hotel tako napasti, kot morda zgleda. Lep vikend. :nazdravje:
No super, samo, da boš zadovoljen
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Moja koleba med A50, A70in Huawei mate 20 lite, kaj bi bilo za vzet?
Naj naj, je zelo verjetno ta moment A70, če ji ni prevelik, sicer ima pa vsak svoje prednosti. Največ primerjav imaš na you tubu. Oziroma naj jih preizkusi v trgovini... običajno osebna uporabniška izkušnja in občutek v roki odloči o idealnem telefonu za nekoga...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Xiaomi mi9 je kralj za to ceno. S specifikacijami, kot jim majo s10, mate 30 pro itd. Ali pa pixel 3a, ce bi mela rada top of the top camero, ki pretepe tudi 2x drazje telefone.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Xiaomi Mi9 je dražji od A70 recimo...no, jaz sem imel srečo in ga kupil novega (so imeli trenutno samo enega) A70 za 370€, drugače je 420€, v Kommdati recimo, pa še kje drugje. Tukaj na Honorbuyu pa je najcenejši Mi9, če ga hočeš dobiti v roku 3 dni (480€) Sem vštel še 16€ poštnine in nekih dajatev, ki jih zaračunajo. Ga pa dobiš v roku 3-4 dni, saj je skladišče v Sloveniji.
https://www.honorbuy.com/1636-xiaomi-mi-9-6gb-128gb-global-version-smartphone-black.html

A70 ima večjo baterijo 4500 vs 3300. Ima pa A70 počasnejši fingerprint in face scaner od Mi9. Tudi počasnejši procesor in grafično.
Morda bi bilo potrrebno omeniti, če se ti kaj zjebe, moraš Xiaomija poslati na Kitajsko na servis, saj trenutno v Slo ni servisa, medtem ko Samsunga pošlješ na popravilo v Slo in ga dobiš hitreje nazaj popravljenega. Tudi fotke dela Mi9 lepše.

Seveda ga dobiš tudi malce ceneje, vendar trenutno v samo modri barvi in pol manj spomina....64GB Zraven vsake cene prištejte še 16€.
https://www.honorbuy.com/1654-xiaomi-mi-9-6gb-64gb-global-version-smartphone-blue.html

Naj samo povem, da sem imel Mi8 in sem bil s telefonom fantastično zadovoljen, dokler niso dali posodobitve in s tem zjebali AOD (Always On Display)
Ker mi je ta funkcija prioriteta, sem ga po hitrem postopku prodal frendu (sem mu to tudi povedal), saj nisem hotel čakati nove posodobitve, ki bi jo morda dobil po pol leta.
Vendar mi je frend sporočil po 2 tednih, da je prišel popravek in sedaj AOD dela. Seveda sem se tolkel po glavi, on pa je rekel, da ga ne proda nazaj.
Edino še širok "Notch" na vrhu bi me motil (takrat me ni) in je pri MI9 odpravljen in je samo še ozek (pač, samo kamera)

Sem imel sedaj v mislih, da bi kupil Mi9, vendar se ne morem znebiti občutka, da se ponovno pripeti zgodba o posodobitvi in nedelujočem AOD-u, zato sem si ubodel A70.
 
Nazadnje urejeno:

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Xiaomi Mi9 je dražji od A70 recimo...no, jaz sem imel srečo in ga kupil novega (so imeli trenutno samo enega) A70 za 370€, drugače je 420€, v Kommdati recimo, pa še kje drugje. Tukaj na Honorbuyu pa je najcenejši Mi9, če ga hočeš dobiti v roku 3 dni (480€) Sem vštel še 16€ poštnine in nekih dajatev, ki jih zaračunajo. Ga pa dobiš v roku 3-4 dni, saj je skladišče v Sloveniji.
https://www.honorbuy.com/1636-xiaomi-mi-9-6gb-128gb-global-version-smartphone-black.html

A70 ima večjo baterijo 4500 vs 3300. Ima pa A70 počasnejši fingerprint in face scaner od Mi9. Tudi počasnejši procesor in grafično.
Morda bi bilo potrrebno omeniti, če se ti kaj zjebe, moraš Xiaomija poslati na Kitajsko na servis, saj trenutno v Slo ni servisa, medtem ko Samsunga pošlješ na popravilo v Slo in ga dobiš hitreje nazaj popravljenega. Tudi fotke dela Mi9 lepše.

Seveda ga dobiš tudi malce ceneje, vendar trenutno v samo modri barvi in pol manj spomina....64GB Zraven vsake cene prištejte še 16€.
Servis za xiamije je pri nas menda v Novi Gorici kot spletna trgovina mi shop. Če se ne motim, le telefon mora bit kuplen pri nas.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, morda sedaj. Ker jaz sem kupil Mi8 decembra in takrat se je govorilo po forumih, da ga ni. No, še bolje za uporabnike, da je pri nas. :zmaga:

No, vidim, da je 480€ na MiShopu, torej 6/64GB verzija....je kar dražji od A70, če se primerja. Jaz sem vzel A70 6/128GB (itak je bil samo ta na izbiro)
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Poizkusi tukaj, pokličeš, naročiš in plačaš po povzetju. Tukaj sem nabavil letos že dva telefona. Brez težav, obakrat dobil v štirih dneh. Garancija dve leti v Sloveniji. Le za garancijo moraš povedat, da želiš evropsko garancijo za dve leti, v nasprotnem je menda eno leto in vela samo v tej spletni trgovini. Na njihovi spletni strani zgoraj v desnem kotu ti piše kdo je serviser v sloveniji...
https://si.mobileshop.eu/iskanje/?search=Samsung+A70
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A to govoriš o MiShopu al HonorBuy?

Eno osebno mnenje (če mi kdo garantira, da bo vedno deloval Always On Display in da bo Trump pustil Xiaomi na miru) kupim takoj Mi9, ker je res stroj v vseh pogledih.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, se ena zanimiva...ker imam se vedno prejsnjega Galaxy A8 2018, sem ju dal skupaj polniti sam za foro...A8 je bil na 83%, A70 pa na 27% pred polnjenjem. Ko je prisel A8 na 100%, je bil A70 na 74%, pa ima A8 3000mAh, A70 pa 4500mAh. Oba sta bila na Fast Charging opciji.
 

Podobne teme