Telefon preko Bluetootha ne zbudi naprave???

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Lp! Ena butasta situacija... Imam Bluetooth zvočnik JBL L8. Na seznamu povezljivih naprav je moj telefon Galaxy S10e ter telefon od moje, stari Galaxy S7 Edge. Zdaj pa fora.... Ko naprava gre v spanje in se ugasne jo z Galaxyjem S7 lahko prižgeš, če pa se z mojim novejšim S10e povežem gor pa se zvočnik ne prižge, v telefonu pa kaže da sem povezan torej piše "Povezano za zvok". Zaženem glasbo na telefonu in vse tiho. Vklopim fizično zvočnik na gumb in začne v tistem trenutku igrati. Torej povezana sta ampak na ta telefon ne prižge zvočnika da bi igral :) Komu jasno kje je fora????
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Morda verzija Bluetootha. Ti imaš na desetki verjetno verzijo 5.0 ali 5.1, zvočniki so pa 4.2, tako kot G7
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Drzi,

za 10tko piše: 5.0, A2DP, aptX

za 7nko pa: 4.2, A2DP, LE, aptX

JBL L8 pa je ne nejdem podatka kak modul je notri ampak imaš verjetno prav glede na obdobje "izdaje" tega zvočnika. Me pa čudi namreč pri skoraj vseh stvareh velja da imajo novejše verzije funkcionalnost starejših. Torej novejši Word od odpira starejše Word datoteke, obratno ni nujno :) Zanimivo. Sem pa opazil da z mojim telefon lahko večstopenjsko nastavljam glasnost, na njenem pa zgolj skače volumen v smisu 20% 40% 60% 80% 100%. Jaz pa imam sigurno enih 20 stopenj preko volume gumba na telefonu. Je pa tako vsake toliko tudi meni uspe ko se povežem da se zvočnik vklopi... Zanimivo...