Tekoča alternativa hidroizolaciji z bitumenskim trakom?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
V novogradnji brez kleti moram naredit hidroizolacijo v pritličju.

Situacija:

Štromar in vodovodar sta morala poštemati stene za cevi so vodo, štrom itd...
Zato so mi priporočali, da naj počakam s polaganjem izotekta, dokler ne bodo zaključili z inštalacijami, da se ne bo bitumenski trak (izotekt) povsem uničil...

No zdaj, ko sta končala z deli imam pa drug problem... Po tleh je toliko cevi napeljanih, da ni variante, da stlačim spodaj bitumenski trak.
Pa, če bi mi že uspelo ga stlačit spodaj bi najbrž vse cevi stopil, ko bi ga segreval, ker so cevi samo par cm nad tlemi.

Zato zdaj gledam tekoče hidro izolacije...

Štromar mi je priporočal Sika firmo: https://svn.sika.com/sl/solutions_products/02/02a014/02a014sa03.html

Pozna kdo? Katero izmed naštetih opcij sploh vzet? (SikaTop® Seal-107, SikaLastic® -1K, Sikalastic®-152)

Hvala že vnaprej za vse koristne informacije, izkušnje, ipd.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
a še kar naprej boš štromarja poslušal...
kaj pa nadzorni pravi? oziroma kako je komentiral in s kako rešitvijo se je strinjal, da se najprej vse inštalacije napelje pa potem hidroizolira.

ok za kuriti, ko so inštalacije na tleh je res malo zoprno, ampak toliko pa naj umaknejo sproti, sploh štromar, da npr izoself spodaj dobiš. a so zidarji tudi rekli mogoče, da bi bilo fajn prej vertikalne stene pozidati, da ne bodo kje kake hidroizolacije poškodovali. a kako ste tam to rešili, pa da ta rešitev ni prišla štromarju pa vodovodarju v upoštev, ker je pač možnost poškodbe toliko veja, da je neprimeljiva z zidarji? to me zanima zgolj iz firbca.

niti mi ni jasno, kaj je tok za enih cevi od štromarja na temeljni plati?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sej po tleh ni neke potrebe da kuriš izotek. Segreješ ga da se prime podlage (na tleh samo ob vogalih) in da ne prepušča spojev, vmes ni treba segrevat.

Dolgoročno nobena tekoča mineralna izolacija ne bo 100% in če je vlaga bo slejkoprej potegnilo kje skozi. Mogoče obstaja kaj na sintetični bazi, recimo razne epoxy samorazlivne zadeve bi znale delovat oz. se mogoče dobi kaj namenskega.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
v navodilih piše, da se vari po celi površini, pa recimo, da jih upoštevamo. ko se začne pa bližnjice iskati, je pa stvar interpretacije, kdaj je kaj treba ali ne. Konec koncev ni treba, da sploh pod inštalacijami ali pa kjerkoli da hidroizolacijo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
pri nam v firmi so potem kar preko "nalimali" vse skupaj. Preko cevi preko vsega. estrih prek pa pozabit vse skupaj ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Elektrika na tleh itak nima kaj delat, tak da ta problem mi ni jasen.
Kanalizacijske cevi se itak brez problema umaknejo in nazaj skupaj staknejo.
Vodovodne cevi pa tudi ne vem, kaj na tleh delajo ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
lol, vse se po tleh potegne, pod estrihom. sej daš el. v zaščitne cevi itd.