Tek na smučeh

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Odločam se za nakup vse opreme za tek na smučeh... Kaj priporočate? Kupil bi nekaj za prvo silo, nič dražjega..
Kakšne dimenzije naj gledam (180cm, 90kg) , da za začetek malo pobrskam po bolhi..

Edit: Aja, pa kakšna oblačila naj gledam... Smučarska jakna bo verjetno predebela, samo dres pa pretanek ali ne?
LP
 
Nazadnje urejeno:

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz ko sem kupoval, sem šel na razprodaje v Ponco. Ampak, sedaj si mogoče že pozen, mogoče pa tudi ne. Tam ti tudi korektno svetujejo, če ne drugega. Glede oblačil, smučarska jakna odpade, najbolje je kak windstopper, spredaj zaščita za veter itd, zadaj pa material ki bolj diha. Hlače pa odvisno. Pajkice pa spodaj kako aktivno perilo, al pa spet hlače ki so spredaj windstopper zadaj dihajo....

Lahko pa zelo poenostaviš, pa greš v trenirki :)
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
Odločam se za nakup vse opreme za tek na smučeh... Kaj priporočate? Kupil bi nekaj za prvo silo, nič dražjega..
Kakšne dimenzije naj gledam (180cm, 90kg) , da za začetek malo pobrskam po bolhi..

Edit: Aja, pa kakšna oblačila naj gledam... Smučarska jakna bo verjetno predebela, samo dres pa pretanek ali ne?
LP

Jaz sem letos kupila opremo za skate tehniko. Čevlje in palice v Alpini. Smuči in vezi pa v JR športu, pa še namazal so mi jih. Vse skupaj cca 250 € v razprodajah.

Oblečena sem v tekaške dolge pajkice + debelejše žabe ali sm. spodnje perilo. Ali pa pohodne hlače + perilo. Zgoraj eno softshell jakno, spodaj več plasti odvisno od mraza.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
Odločam se za nakup vse opreme za tek na smučeh... Kaj priporočate? Kupil bi nekaj za prvo silo, nič dražjega..
Kakšne dimenzije naj gledam (180cm, 90kg) , da za začetek malo pobrskam po bolhi..

Edit: Aja, pa kakšna oblačila naj gledam... Smučarska jakna bo verjetno predebela, samo dres pa pretanek ali ne?
LP

Predvsem glej, da si kupiš načinu teka (klasika ali drsalno) primerne smuči, primerno trde smuči (če nameravaš klasično tehniko tečt), pa seveda take, da jih ni treba mazat, da primejo (nowax), da bodo smuči in pailce pravilno dolge (velja za vse tehnike), da bodo čevlji OK. To na bolhi težko zgruntaš.
Dolžina smuči? Za klasiko kakih 205, za drslano kaki 15 cm manj ... Palice pa recimo recimo 150 oz. 160 ... Trdota smuči pa ne vem, je trab nanje stopit, pa vidiš. Srednji del mora, ko stojiš na obeh smučkah, ravno še ostat v zraku.
 
Nazadnje urejeno:

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
Odločam se za nakup vse opreme za tek na smučeh... Kaj priporočate? Kupil bi nekaj za prvo silo, nič dražjega..
Kakšne dimenzije naj gledam (180cm, 90kg) , da za začetek malo pobrskam po bolhi..

Edit: Aja, pa kakšna oblačila naj gledam... Smučarska jakna bo verjetno predebela, samo dres pa pretanek ali ne?
LP
Poglej malo v trgovinah z rabljeno robo, se dobi ogromno kvalitetne robe ... tisti, ki veliko tečejo, redno menjajo opremo, tko da se dobi kar dobre stvari. Sodelavec redno kupuje nekje v Radovljici in zelo hvali to trgovino. Kar se pa oblek tiče, pa za rekreacijo neko trenirko pa spodaj pajkice pa je povsem dovolj, zgoraj pa kakšno dry fit majico, kakšen flis pa softshell, bunda je pa seveda preveč, verjetno ne boš tekel v nekih izrednih razmerah.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Da obudim temo. Živim bluzu Logatca, kjer imajo lepo urejeno progo, pa sem si rekel da bo probal.
Torej kupujem nekaj zelo osnovnega. Kupil bi kar na bolhi
Predvidevam da je za popolnega začetnika prosti slog lažji, kot klasika?
Kaj naj pazim?
Dolžina palic in smuči? Velik sem okrog 175
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
itak da je klasika lažje. Pri klasiki lahko "hodiš" in gre pri skejtu boš bolj jebal ježa.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Tisti, ki smo težki, smo seveda bolj nagnjeni k klasiki. Prosta tehnika je kar težka zadeva za težkega človeka. No, ti nisi ravno težak. Smučal si? Ker pri prosti tehniki moraš malo tudi smučat po eni nogi in če je bolj trdo, je komu kar sitno.
Sicer pa - just go for it. Super zadeva.