Tehnični pregled s trugo

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Boljš da te ne!
Ker če bi vedel kaki vse šalabajzerji lahko luknje v tvoj AD delajo, bi slabo spal pred vsakih tehničnim iz strahu, da ne bo glih tam dol padla. :evil:
Ko bi ti vedel kaki šalabajzerji delajo servise na avijonih na Brniku, se nikoli nebi več vozil z avijoni. ;)
Drugač pa za tiste par lukenj zvrtat za tendo ne rabiš niti osnovne šole. Nosilci so original od tende, vijaki in matice tudi, podložne plošče tudi, tako, da če je nekdo to gor šraufal s tremi razredi osnovne šole, je vseeno.
Bicikeltreger sem dal pa dol, ker ga ne nucam, gre vse v box.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Ok, kje pa se dobi predpis kaj se vse preverja?
Here you go champ:

Pravilnik o tehničnih pregledih motornih in priklopnih vozil​


In če nisem kaj zgrešil, zgolj in samo o meglenkah ob (zelo hitrem) preletu pravilnika nisem našel ničesar.
Seznam področij, ki so v preverjanju je pa sledeč:

23. člen
(pregled delov vozila)
(1) Po opravljeni identifikaciji vozila se izvede pregled vozila, ki obsega naslednja področja:
1. zavorna oprema;
2. krmiljenje;
3. vidljivost;
4. svetlobna in električna oprema;
5. osi, kolesa, pnevmatike in obesitev;
6. podvozje in povezava podvozja;
7. druga oprema;
8. emisije;
9. dodatni preskusi za vozila za prevoz potnikov kategorij M2 in M3.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Saj kupis tudi nov kombi furgon N2 za ksterega je obvezen gasilni aparat, pa ga ne dobis zraven. WTF, kaksna je to homologacija?
Ne zlagej megle v kocke. Eno je obvezna oprema, drugo je pa oprema, ki ni obvezna in jo naročiš po katalogu v tovarni. Avto dobi homologacijo za komplet. ;)
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Here you go champ:

Pravilnik o tehničnih pregledih motornih in priklopnih vozil​


In če nisem kaj zgrešil, zgolj in samo o meglenkah ob (zelo hitrem) preletu pravilnika nisem našel ničesar.
Seznam področij, ki so v preverjanju je pa sledeč:

23. člen
(pregled delov vozila)
(1) Po opravljeni identifikaciji vozila se izvede pregled vozila, ki obsega naslednja področja:
1. zavorna oprema;
2. krmiljenje;
3. vidljivost;
4. svetlobna in električna oprema;
5. osi, kolesa, pnevmatike in obesitev;
6. podvozje in povezava podvozja;
7. druga oprema;
8. emisije;
9. dodatni preskusi za vozila za prevoz potnikov kategorij M2 in M3.
 

Priponke

  • TSV-605_04.pdf
    617,2 KB · Ogledi: 28
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in novaa

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Zajeta slika.PNG

(X) označuje postavke, ki se nanašajo na stanje vozila in njegovo primernost za uporabo na cesti, vendar se ne štejejo kot bistvene za tehnične preglede.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jezek

Guru
24. jul 2008
2.591
1.224
113
Izvedbo so kar zaostrili. Eden vecjih v Lj npr. avto pustis pred halo, model odpelje notri...in cez 15min pripelje avto naokrog. Med tem se slisi samo naziganje motorja nekaj v prazno...in cviljenje gum. Drugje so naredili neke steklene stene....v glavnem ne mores vec kaj dosti videt kaj delajo. Je kje še po starem?