Techtrail - AXIS

svd

Pripravnik
12. maj 2008
41
0
6
Kupil sem ročno uro Techtrail Axis. Ura ima funkcijo kompasa, barometra, meri nadmorsko višino, vremensko napoved,...
Kot sem uspel opaziti vse funkcije delujejo dobro razen funkcije barometra in s tem posledično tudi napoved vremena. Pa ne mislim na to, da barometer sploh ne deluje, saj nadmorska višina deluje dobro. Problem je v tem, da je izmerjen zračni pritisk za cca 5 mbar nižji kot je dejanski (ARSO), verjetno tudi zato vremenska napoved ne deluje pravilno. Ali kdo ve, če se da kaj narediti, da bi bil prikaz zračnega tlaka pravilen. Hvala vnaprej za pomoč in lep pozdrav.
bonk.gif
 

svd

Pripravnik
12. maj 2008
41
0
6
Ja saj je tudi barometer na uri nastavljen za prikaz zračnega tlaka glede na morski nivo 0 m. Imam ga možnost nastaviti na tlak, ki ga objavi ARSO, a mi v tem primeru ura kaže za cca 40 m višjo nadmorsko višino (cca 8 m za 1 mbar). Ali se da kako umeriti barometer v uri (v plus za cca 5 mbar), da bi nadmorska višina ostala enaka? Hvala za odgovor in lep pozdrav.
evil.gif
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
dvomim, da ti ura reducira tlak. pomoje kaže dejanski tlak, nadmorsko višino pa lahko nastavljaš oz. prilagajaš glede na trnutno vreme. barometra pomoje ni treba umerjat, samo pred "aktivnostjo" si nastavi nadmorsko višino v uri nekje, kjer veš kako visoko si.