Tatvina peska (tujina)

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Že zadnjič sem zasledil novico o kaznih za krajo peska na dopustu,
Danes sem poslušal oddajo RTV kako dragocen je pesek in da si ga kmalu ne boš smel niti v podplatu domov prinesti (skoraj, mal sarkastično)


Kaj se dogaja s tem?
je to prvoaprilska
Čas kislih kumaric
Ali samo mi ne znamo prodati svojega peska iz rek in kamnolomov da bi recimo naredili Burj kalif
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-211
113
Nemec ukradel morsko vodo iz morja in dobil 1500€ globe...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.853
3.371
113
40
Lj
Maš firme k kradejo milijone litrov vode in jo ustekleničijo in prodajajo v trgovinah. Pa jim nihče nič ne more.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... zadnjič sem zasledil novico o kaznih za krajo peska ...je to prvoaprilska...
Ne, štos ni v tem. Področje, kjer se je to zgodilo je zaščiteno, saj oni pesek je iz specifične korale, ki raste samo tam.
Je edinstven na svetu tako po strukturi in belini !

Sand smuglers so zaradi prekomerne želje ravno po onem pesku kradli in ga dalje preprodajali, pa se je regija odločila za takšne drastične ukrepe. So tudi table z opozorili in kaznimi, kaj se ne sme na onih plažah. Kot pri nas na področju naravnega rezervata Strunjan. Samo pri nas se nič ne zgodi, če nekdo krade npr. leščurje ... samo kdaj pa kdaj kakšnega "yahtaša" malo "opalijo" policaji ker sidrajo pred Belimi skalami. ... :zavijazocmi:

So se pač oni na Sardiniji odločili za strožji nadzor in kaznovanje, ker če ne bi že ostali na nih plažah brez onega peska ... prav ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
tisti ki kradejo pesek na stotine ton to je za gradbeništvo pač veliko ceneje kot kamnolom.
za tedva so redkli da sta ga kradla da bi ga naprej prodajala.

so pa res kakšne prepovedi absurdne in namenjene filanju blagajne na plečih turistov.