Tarife projektantov

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
Mi lahko malo po domace razlozite, kako se gibljejo cene za najem projektanta. Kako vem, da sem izbral cenovno ugodnega? Se obracunava po kvadratu?

Dal bi izrisat, uredit dokumentacijo, torej cim vec. Delal bi prizidek, mansardo in novo streho na obstojeco bajto. Obstajajo kake splosne smernice? Da ne bom kasneje od znancev dobival kakih nizkih v stilu "Bojan bi ti to postimal za pol cene". Nerodno mi je klicat projektante in to sprasevat po telefonu. Itak bo vsak rekel, da je najboljsi.

Za fiksne zadeve (dovoljenja ipd.) ze najdem cene po internetu, ne bi pa rad, da mi nekdo rise 100m2 za pet jurjev, ce lahko npr naredis to ze dva ali tri.

Osnutke, skice in tlorise sem ze delal. Torej bi prisel s fiksno idejo, ki se jo samo malo prilagodi po staticnih zakonitostih pa kako kalkulacijo naredi za mansardo (koliko dvignit, kaksen naklon strehe itd).

Hvala.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.386
113
da, tudi na kvadrat. potem pa kaj še:
- idejna skica
- PGD
- PZI
- ureja vse okoli dokumentacije tudi na UE in zbira soglasja

- ali samo žigosa tvoj monstrum in praktično nič ne projektira

vsaka stvar se plača. ko boš dobil ponudbe pač malo povprašaj kaj za to dobiš.

Kar se tiče pa ostalega... pošlješ povpraševanje, poveš čimbolj podrobno kaj sploh želiš, pridobiš lokacijsko informacijo in jo pripopaš zraven in potem ti lahko da ponudbo, ki bo vzdržala. torej brez zbijanja cen v poden v ponudbi potem pa zaračunavanje dodatnih del. če misliš da delajo vsi enako, pa se samo v ceni razlikujejo, ne boš prvi, ki se bo zafrknil. pa malo povprašaj naokoli, kake so kaj izkušnje z njimi, ne samo kateri je bil cenejši.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
getrag,
malo nazaj imel invesitotorja z takšnim pogledm. Žačel pri 90m2 hiše, končal pri 220m2 hiše. Seveda pri " Projektantu".
Prava pizdarija , med gradnjo. NI PZI-ja , tako enega kot zadnejga!! Cena načrtov in projekta je bila 2500€!

Oglasi se v bližnji biro in povej zahteve. Natančno, kaj bi rad in kaj zahtevaš. Da, cena je običajno " m2".
Bolj kot bo natančno izrisano, bolj bodo natančni "Popis del in količin" --> končna cena. ( PZI)

Kako je z Elektro razvodom in s Strojnimi instalacijami , boš imel zapisano v PZI-jih. Imaš kar veliko kometarjev na to temo. Malce prebrskaj.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Cen ne poznam in kot je rekel predhodnik, povprasaj za ponudbe. Fajn je tudi izvedet kdo je dober.

To da ti bodo rekli, da “Bojan bi ti pa naredil za pol cene” je pa slovenska folklora in se kar navadi. Tudi ko bos izbral najcenejsega, bos se vedno to poslusal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Je morda kdo pridobival dovoljenje za frčado na strehi? Po forumih vidim, da se večina loti izdelavo frčade na črno. Je res tak strošek, da se splača raskirati?
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Pbutec, dokler ni tožnika, ni sodnika. Ja, veliko se jih loti na črno.
Drži tudi, da je to kar strošek. Koliko je zate veliko, pa nevem. Razkirati???
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pbutec, dokler ni tožnika, ni sodnika. Ja, veliko se jih loti na črno.
Drži tudi, da je to kar strošek. Koliko je zate veliko, pa nevem. Razkirati???
Cena dokumentacije je 4500eur. Meni se to zdi precej za frčado, za katero je predračun za izdelavo komplet z okni 3500eur.