Talno ogrevanje zunaj za taljenje snega/leda.

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Ker imamo doma nek klanec in kjer pozimi zna biti kar problematično ko je led in sneg, me zanima, koliko stane recimo kvadratni meter tegale električnega ogrevanja, da ga vklopiš ko pada sneg ali leden dež...imamo navadne tlakovce, baje je to najlažje zmontirat pod tlakovce. Sklepam da se tlakovci dvignejo, položi kabel, in tlakovce nazaj. Koliko cirka to stane na kvadrat in kaj še pazit? Pa koga priporočate? Hvala.
 

Karizma

Pripravnik
28. dec 2012
199
0
16
mi mamo tlakovce, ampak tam, kjer je talno, je pač zabetonirano ... je tanjša plast, kot tlakovci (vsaj v našem primeru) in mamo ogrevane samo kolesnice do garaže ... ostalih stvari ne morem komentirat, ker ne vem
smile-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Takšno ogrevanje je lahko prekleto drago. Taljenje snega ali ledu ni problem, moraš pa vzdrževati temperaturo nad lediščem, da ti ostanek vode ne zamrzne, drugače nisi naredil ničesar. V kolikor je odvodnjavanje primerno, je lahko tak sistem smiselen, drugače ne.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Pa preden segreje tisti 6cm debel tlakovec gre tudi precej energije. Sama vgradnja niti ni tako draga, ampak je na koncu cenejša lopata.
Poznam najmanj dve blokovski soseski s tem problemom, ker jim je bil strošek elektrike prevelik, je bil na koncu cenejši nadstrešek ali pa angažiranje hišnika, ker je enostavno premalo tovrstnih padavin
wink-1.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
In ko sneg zapada je ze prepozno...
Tako gretje se prizge se predno zacne padati, ampak glede na to kako nasi vremenoslovci napovedujejo vreme je potrata energije prevelika. Za moje pojme lopata + sol
smile-1.gif
 

Karizma

Pripravnik
28. dec 2012
199
0
16
Mors gledat kaki so tlakovci, ker jih sol lahko razžira .. talno je že ok, za led npr. Čimje sneg pa je imo tud boljš z lopato ...
 

Karizma

Pripravnik
28. dec 2012
199
0
16
Mors glefat kaki so tlakovci, ker jih sol lahko razžira .. talno je že ok, za led npr. Čimje sneg pa je imo tud boljš z lopato ...
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Tu pro nas majo kačo bakreno položeno in kurijo na drva se jim očitno splača pozimi ne plužijo grejejo pa velik parking + dovoz.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Jaz sem ravno dobil informacijo, da pride bakrena cev za pod asfalt + izmenjevalec + delo cca 800 EUR za cca 50m2.

Se odločam ali bi ali ne bi.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
In ko sneg zapada je ze prepozno...
Tako gretje se prizge se predno zacne padati, ampak glede na to kako nasi vremenoslovci napovedujejo vreme je potrata energije prevelika.

ne-ne-1.gif

Grelni kabli imajo elektroniko, ki meri temperaturo tal in zračno vlago.
Tako je gretje vključeno samo kadar je nevarnost poledice.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Jaz sem ravno dobil informacijo, da pride bakrena cev za pod asfalt + izmenjevalec + delo cca 800 EUR za cca 50m2.

Se odločam ali bi ali ne bi.

Pri cevnem sistemu je lahko problem z zračnimi žepi.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Cevni sistem je mišljen kot sistem z bakrenimi cevmi ali cevmi na splošno?

Kakšna pa je cena električnega za cca 50m2?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
na splošno
So delali v samorežiji, pa niso bili zadovoljni.
Sem pa cevnega videl v na mnogih dovozih v Alpskih deželah,
tako da pravilno izveden, že mora delovati in stroški obratovanja so manjši od električnega.

Za ceno električnega ne vem, je odvisna od podlage, velikosti,... vsekakor vzemi avtomatiko.

ps: če imaš veliko površino, moraš še povečat priključno moč elektro priključka,
oz imeti ustrezno omejevanje porabe.
 

Bobek007

Drehher
22. jul 2007
303
0
16
ksz

Kaj pa menite, da bi se kača napeljala 1,5m globoko (za gretje vode) in bi "voda" krožila po sistemu brez dodatnega gretja.

potem je strošek samo pogona črpalke.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Kaj pa opcija vrtina in kroženje vode?

Kakšna je pa potem lahko obremenitev same poti, parkirišča? Tovornjaki verjetno so že ovira?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Res brihtno dati tlakovce, pa pričakovati sneg. Potem se da vsaj asfalt, lopata lepše šiba, pa še sonce dokonča delo ali kar odpravi potrebo po lopatanju.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Pri nas imamo tlakovce, vendar lopata lepo teče po njih - se ne zatika. Ni težav - pa tudi sonce lepo opravi svoje delo
smile-1.gif