Talna obloga vinil ali....

slojanez

Pripravnik
23. nov 2011
30
9
8
Pozdravljeni,
Obnavljamo vikend na obali in je ena od opcij tudi vinil.
Kakšna je občutljivost na razliko temperatur (poleti/pozimi) saj objekt ni ogrevan (oziroma samo ob prisotnosti- klima, EL.radiatorj). Mislim predvsem na fuge...
Ce bi celoten prostor naredil plavajoče...Kaj pa če bi imel del položeno keramiko del pa vinil?
Temperatura tal pade na 5st Celzija, poleti pa se seveda segreje.
Ali je vinil primeren?
Ali je boljši na klik (+lepljen?) ali lepljen?
Kateri tip zaradi obrabe - direkten vhod preko terase?

Hvala
Janez
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
glede obrabe se po moje nimaš kaj sekirat. ga imamo v firmi pa se mu nič ne pozna. dvomim, da je gdo pri nas gledal glede obrabe, ker je slabo položen/lepljen na vezano ploščo in so fuge.

sam sem ga lepil doma direkt na parket in en del na samorazlivno maso. imam kamin in zraven kamina je zelo vroče. nimam težav s fugami.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.229
113
Pozdravljeni,
Obnavljamo vikend na obali in je ena od opcij tudi vinil.
Kakšna je občutljivost na razliko temperatur (poleti/pozimi) saj objekt ni ogrevan (oziroma samo ob prisotnosti- klima, EL.radiatorj). Mislim predvsem na fuge...
Ce bi celoten prostor naredil plavajoče...Kaj pa če bi imel del položeno keramiko del pa vinil?
Temperatura tal pade na 5st Celzija, poleti pa se seveda segreje.
Ali je vinil primeren?
Ali je boljši na klik (+lepljen?) ali lepljen?
Kateri tip zaradi obrabe - direkten vhod preko terase?

Hvala
Janez
Lepljen, spodaj samorazlivna
 

slojanez

Pripravnik
23. nov 2011
30
9
8
Hvala, kaj pa debelina? Obrabnega sloja in ’celotne plosce’?
ali je zaradi manjše občutljivosti na podlago/polaganje bolje vzeti na klik in ga se dodatno prilepiti?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Debelejši kot je, manj se opazijo nepravilnosti na podlagi. Obrabni sloj bo za vikend vsak ok.
Tudi če vzameš na klik ga obvezno lepi, ker drugače bo narazen lezlo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Da ne odpiram nove teme.

Ma kdo ploscice po celi hisi nad talnim? Imitacija lesa? Ali raje kaj drugega po sobah?
 
Pozdravljeni,
Obnavljamo vikend na obali in je ena od opcij tudi vinil.
Kakšna je občutljivost na razliko temperatur (poleti/pozimi) saj objekt ni ogrevan (oziroma samo ob prisotnosti- klima, EL.radiatorj). Mislim predvsem na fuge...
Ce bi celoten prostor naredil plavajoče...Kaj pa če bi imel del položeno keramiko del pa vinil?
Temperatura tal pade na 5st Celzija, poleti pa se seveda segreje.
Ali je vinil primeren?
Ali je boljši na klik (+lepljen?) ali lepljen?
Kateri tip zaradi obrabe - direkten vhod preko terase?

Hvala
Janez


razmisli tudi o microtoppingu (mikrocement)...cenovno tam tam kot boljša keramika, stvar se dost hitro izvede, nimaš fug, ni pokanja, itd....
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Da ne odpiram nove teme.

Ma kdo ploscice po celi hisi nad talnim? Imitacija lesa? Ali raje kaj drugega po sobah?
De gustibus non est disputandum.

Čisto odvisno od osebnih preferenc, razporeditve prostorov. Moja je imal kup komentarjev, potem ko je bilo narejeno ni bilo nobenih pripomb, kar pomeni da je kar precej v redu :).

Samo en komentar, je zelo toplo v pritličju, ampak neke toplote ni v tleh, sploh ne veš od kje se greje (ploščice sicer niso hladne), tak zanimiv občutek (DV 32 °C).
Imitacija lesa 60 × 20 cm.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.342
9.077
113
po spalnicah in otrških sobah parket, v dnevni in kuhni ploščice v imitaciji. , vseeno je ploščica mrzla in je neprimerljiva po "toplini" z lesom. je pa bolj trepežno in te fore. Je pa odvisno od "glazur" maš take in onake. Mi smo natrofili dobre premaze in na prvo žogo ne veš da je ploščica.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Jst bi imel eno vprašanje glede vinila.
Dobil sem eno dobro ponudbo za Kaindl 4mm.
Bo to dobr za talno gretje?

To je tale:

Bi ga pa sam polagal.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Da ne odpiram nove teme.

Ma kdo ploscice po celi hisi nad talnim? Imitacija lesa? Ali raje kaj drugega po sobah?
Jaz imam po celi hiši keramiko, pod njo pa talno gretje. V spalnici, garderobni sobi in v delovni sobi je imitacija lesa, keramika 60 x 20 cm, drugje je videz keramike, plošče 60 x 60 cm.
Po 7 letih v hiši je bila odločitev pravilna in bi se še enkrat odločil enako. Talno imamo prižgano od konca septembra do sredine maja (odvisno seveda od zunanjih temperatur), v tem času je keramika vedno vsaj malo topla, poleti pa itak želiš, da je hladna.
(Za tisto malo porabo elektrike se ne sekiram, toplotna deluje glede na zunanji senzor in sem tudi glede tega res zadovoljen.)
Ni treba nič pazit (otroci, igrače, žurke in razne nezgode), nobenega vzdrževanja in posebne nege, samo posesaš s suhim in mokrim sesalcem, pa gas dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla