Tako pa izgleda nadzor hitrosti na cestninskih...

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Včeraj sem se peljal v LJ iz štajerskega konca. Pač 150 km/h po tempomatu, pa bolj previdno skozi cestninske, ker imajo menda poostren nadzor.

Na priključku Blagovica, se vključita en za drugim nek mali avtek in za njim temno siva škoda oktavija karavan, škoda po gasu in mi izsili prednost, jaz malo po bremzi in na desni pas za malčka (tam je nadvoz in pod njim je hudo poseden prehitevalni pas, je kot na kakem vlaku smrti), oktavija pa gasa naprej - jaz sem peljal potem 150 dalje, pa se mi je hitro odpeljala.

Za cestninsko izvede oktavija super manever, takoj ko jo prehiteva mercedes CL (italjanske tablice) se mu zalepi na rit in mu blenda. Mercedes se umakne na desni pas, na rep kolone (1-2m do spredaj vozečega) oktavija mimo nato pa zabremza na 80! in se vrine med mercedes in spredaj vozečega (jaz pa zadaj na bremzo in skoraj postrani, ker pač ne pričakuješ od enega, ki je prej divjal, potem blendal naj se mu umaknejo, da bo zavrl na polno) in seveda vklopi zadaj napis policija. Če tega nebi naredil, bi ga lahko ustavil šele na krtini...

Očitno se jim torej zelo mudi naslednjega posnet na cestnini in se zgleda vozijo Blagovica-Lukovica-Blagovica cel popoldan.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
facepalm.jpg
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Kaj ima to veze s hitrostjo na cestninskih?

Specializirana enota za nadzor državne meje oz. Policijske postaje za izravnalne ukrepe delajo naslednje:
- poostreni, v naprej načrtovani ciljni nadzori državne meje, in sicer tako na obmejnem območju in notranjosti države;
- odkrivanje čezmejne kriminalitete;
- odkrivanje ilegalnih migrantov in vodičev;
- odkrivanje tihotapstva mamil, orožja, streliva in ukradenih vozil;
- odkrivanje uporabe ponarejenih, prenarejenih tujih listin;
- pomoč policijskim upravam pri nadzoru državne meje, kjer to narekuje varnostna problematika;
- policijske naloge pri nadzoru državne meje, za katere so poleg splošnih potrebne tudi posebne veščine in znanja ter specialna oprema;
- sodelovanje pri izvedbi usposabljanj za posebne veščine ali znanja, ki spadajo v njeno neposredno delovno področje;
- pa še kaj bi se našlo.....

In v tem primeru sem 99% prepričan, da je bila kontrola zaradi vozila samega in ne hitrosti, ker oni se s hitrostjo ne ubadajo preveč.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Kaj ima to veze s hitrostjo na cestninskih?

Specializirana enota za nadzor državne meje oz. Policijske postaje za izravnalne ukrepe delajo naslednje:
- poostreni, v naprej načrtovani ciljni nadzori državne meje, in sicer tako na obmejnem območju in notranjosti države;
- odkrivanje čezmejne kriminalitete;
- odkrivanje ilegalnih migrantov in vodičev;
- odkrivanje tihotapstva mamil, orožja, streliva in ukradenih vozil;
- odkrivanje uporabe ponarejenih, prenarejenih tujih listin;
- pomoč policijskim upravam pri nadzoru državne meje, kjer to narekuje varnostna problematika;
- policijske naloge pri nadzoru državne meje, za katere so poleg splošnih potrebne tudi posebne veščine in znanja ter specialna oprema;
- sodelovanje pri izvedbi usposabljanj za posebne veščine ali znanja, ki spadajo v njeno neposredno delovno področje;
- pa še kaj bi se našlo.....

In v tem primeru sem 99% prepričan, da je bila kontrola zaradi vozila samega in ne hitrosti, ker oni se s hitrostjo ne ubadajo preveč.

js sm dokaj prepričan, da se je samo vozil od cestnine do cestnine oz. od enega do drugega izvoza, ker on tistega mercedesa sploh ni mogel videt, ko se je vključeval na AC