Tajski dečki - poplavljena jama - hvalaaa kur*cu

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mene železniška nesreča v Turčiji ravno glih toliko briga kot "jamarji" v Tajski (namenoma pišem v).

Je pa fajn bit en teden zdoma, pa magari samo do Pulja in možgane na medijski off, pa edina novica, ki jo izveš, je zmaga fuzbalerjev, pa še to samo zato, ker v lokalu 100m proč nekdo (več njih) divje kruli, ko njegovi dajo gol. :cool:
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mene železniška nesreča v Turčiji ravno glih toliko briga kot "jamarji" v Tajski (namenoma pišem v).

Je pa fajn bit en teden zdoma, pa magari samo do Pulja in možgane na medijski off, pa edina novica, ki jo izveš, je zmaga fuzbalerjev, pa še to samo zato, ker v lokalu 100m proč nekdo (več njih) divje kruli, ko njegovi dajo gol. :cool:

že sedem so jih rešili...

p.s.
Vsako uro zaradi nezadostne prehrane umre 300 otrok, tisti, ki preživijo, pa imajo trajne posledice, navaja organizacija.

V Aziji na primer zaradi podhranjenosti v rasti zaostaja 100 milijonov otrok, poročilo pa napoveduje, da bo zaradi podnebnih sprememb do leta 2050 prizadetih dodatnih sedem milijonov otrok. "Svet je naredil dramatičen napredek pri zmanjšanju umrljivosti otrok, z 12 na 7,6 milijona, vendar se bo ta zagon ustavil, če nam ne bo uspelo rešiti vprašanja podhranjenosti," je dejal direktor Save the Children Justin Forsyth.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Zdaj samo še kakega Brankota iz Vurberga treba, pa bo poletje mimo ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
meni ni jasno kam so tile lezli ko je bilo suho. baje 4 km je dolga cela pot... wtf.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
SiOL:

Dečki so 23. junija ostali ujeti v jami zaradi močnega dežja, ki je poplavil jamo in zaprl izhode. Po nekaterih informacijah naj bi tja po nogometni tekmi odšli na oglede. Britanski potapljač, ki sodeluje pri reševanju, je dejal, da so želeli v jami opraviti iniciacijski obred, ki je v navadi v tem kraju. Želeli naj bi napisati svoja imena na stene.

Eden od dečkov je imel na tisti dan 16. rojstni dan. Njegova družina je povedala, da so dečki, člani šolskega nogometnega kluba, hoteli v jami proslaviti njegov rojstni dan. S seboj so zato imeli kar nekaj prigrizkov. Prav ti naj bi jim po domnevah družine pomagali, da so tako dolgo zdržali.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
super ja, še vedno mi ni jasno, da bi v temi v kratkih hlačah lezel 1 uro globoko... enigma.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Če ti iz ene smeri grozi voda in utopitev, v drugo pa je luknja, greš pač v luknjo

Pomoje so tako razmišljali
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Se prej bodo zmontirali posnetke reševanja za discovery, NG... Holywood bo posnel cel kup filmov, vsi bodo najbolje obiskani do sedaj in nagrajeni z oskarji.

Sicer pa priznam, ko sem prvič slišal za zgodbo, se me je dotaknila.
Zakaj pa v afriki in drugod umre toliko in toliko otrok dnevno je pa stvar politike. Globalne in lokalne.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

se bo pojavlo kak so naše jame pripravljene, eu pa nova uredba za dodaten vhod in obvezne rumene jopiče v jamah
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ksz
To iz tajske so novice, ki se tičejo celega sveta-kako so ljudje pripravljeni stopiti skupaj ob takih dogodkih..
Ne pa nonstop nabijanje, kako da so nacihrvati v polfinalu fuzbala in podobno sran.je..
 
  • Všeč mi je
Reactions: ALTF4

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.142
113
Trenerja so že privlekli pred sodnika kot so mu Tajci grozili?