Tablica do 250eur

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.439
243
63
Čim kasneje!
wink-1.gif
Odvisno kaj je s tem mišljeno. Kdaj otroku kupiti tablico? Mislim da pred 10.letom ni potrebe, ker pa živimo v dobi informatike in mobilne zabave, so otroci v praksi že od malih nog v stiku s tablicami, telefoni. Vsaka družina funcionira drugače, osebno mislim, da tudi če kje od 5.leta dalje otrok tu in tam malo za zabavo, a ne vsak dan in ne predolgo, zaigra kakšno igrico ali kaj nariše, prav škodovalo ne bo. Obstaja tudi cel kup aplikacij ki zelo kreativno vplivajo na otroka, to se mi zdi še najbolj primerno. Tako ali tako pa se novodobnim otrokom stika in uporabe tablic preprečit ne da, in v popolnosti tudi nima smisla. Ko pa otroci začnejo šolo, kjer hitro dobijo ideje o tablici in telefonu in bi cel dan preživeli v sobi, pa je verjetno neka zdrava pamet dobrodošla. Iz prakse vidim da nekateri starši prakticirajo 30min dnevno, nekateri po urco samo čez vikend, spet drugi pogojujejo, kolikor si na tablici, toliko moraš biti tudi zunaj na svežem zraku. Skratka, najboljša varianta je po zdravi pameti in raje manj kot preveč, tablico pa kupiti čim kasneje, ker je potem ko je enkrat v otrokovi lasti želja po uporabi pač, razumljivo, vedno večja ...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Otroka mora iskat, se trudit in ustvarjat. Enostavna dosegljivost tablice in iger itd. ubija otrokov razvoj.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
btw.. kdaj (starost) otroku dat "tablico" v uporabo ?

Hoferjevo kadar češ. Samsug s2 ne dam mulcu v roke, če se razpoči. Sej ne da, moja dva ne bi bila previdna, kr naenkrat sama tablica pade po tleh. Foferjeva je padce preživela. Napajalni kabel tut, ni pa priklop v tablici. Zyebala sta kontakte. Kako pocen nabavi, da se nauči ravnati s stvarjo.
Še boljše pa je, da jo čim kasneje dobi v roke. Sej veš, po tano zakonodaji ne smeš otroku za kazen tablco vzet. Pride socjala po otroke, hehe.

Hm, grem otroku televizijo vgasnit
evil.gif
.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
bo kr wifi dost. Velik iz hiše ne bo šla. Gre za to da ima stacionarni računalnik in ko je knjige bral, pa po skypu govoru je ure presedel. Zdej se pač lahko vleže oz bere in klepeta kje v bajti hoče. Višji cenovni rang tablice pa zaradi tega, ker je že imel ena jajca za dobre 100 EUR, po pol leta se je veselica nehala in je rekel da da nekaj več z boljšim hardwerom, da bo nekaj cajta mir. Bo pa brskanje, skype, viber, mail, pa e knjige, morda kak youtube. Taka tablica bi mogla kr nekaj časa te zadeve normalno podpirat.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Pocasi se spravljam do tega, da bi nabavil tablico in na hitro pogledal, ter prisel do:
http://www.gsmarena.com/asus_zenpad_3s_10_z500m-8218.php
za 340 Eur

in kasneje do cenejse variante:
http://www.gsmarena.com/acer_iconia_tab_10_a3_a40-reviews-8080.php
za 200 Eur.

Uporaba za brskanje, mail, kaksno kratko pisanje, ogled fotografij, torenti in ogled, tudi na TV.
Cenejsa ima hdmi izhod, druga pa le typeC. UsbC na hdmi laufa brez tezav? Katere so se opcije priklopa na TV, preko wifi?
Ce priklopim gor lumio 950, se bosta sistema zastopla? Se da npr. prenest fotke?
Win10 tablice v tem cenovnem razredu sploh obstajajo? Gledal sem Chuwi ampak nekako nimam jajc in denarja preizkusat, bi raje nekaj preizkusenega. Surface 3 in 4 pa so predrage.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Pocasi se spravljam do tega, da bi nabavil tablico in na hitro pogledal, ter prisel do:
http://www.gsmarena.com/asus_zenpad_3s_10_z500m-8218.php
za 340 Eur

in kasneje do cenejse variante:
http://www.gsmarena.com/acer_iconia_tab_10_a3_a40-reviews-8080.php
za 200 Eur.

Uporaba za brskanje, mail, kaksno kratko pisanje, ogled fotografij, torenti in ogled, tudi na TV.
Cenejsa ima hdmi izhod, druga pa le typeC. UsbC na hdmi laufa brez tezav? Katere so se opcije priklopa na TV, preko wifi?
Ce priklopim gor lumio 950, se bosta sistema zastopla? Se da npr. prenest fotke?
Win10 tablice v tem cenovnem razredu sploh obstajajo? Gledal sem Chuwi ampak nekako nimam jajc in denarja preizkusat, bi raje nekaj preizkusenega. Surface 3 in 4 pa so predrage.

Poglej Lenovo Miix serijo. Pa Asus ima tudi kaj na voljo. Bi pa predlagal 4GB RAM-a in 64 GB "diska".
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Chuwi hi10 (dobil za 153€, je šlo na srečo mimo carine) + dock tipkovnico sem imel js, pa ni bila slaba tablica. Ampak windowsi niso ravno prilagojeni za na tablico, kot mini prenosnik se je pa dobro obnesel. Ko sem ga prodal sem rajši zamenjal za dual boot, je android kot tablica dosti bolj uporaben.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Lenovo Miix 310, kupljeno za cca. 240€, tipkovnica zraven. 4gb rama, 64gb placa. Dela presenetljivo ok. Še vse, kar smo priklopili na usb, je laufalo. Tudi telefoni.
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
kaj bi izbrali tam do 250€? Huawei, Asus, Lenovo? ali Samsunga? Androida...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
S ceno je malo čez, verjamem, da se jo da dobiti tudi ceneje. Mi smo ravnokar za neko darilo nabavili tole.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Po specifikacijah za to ceno nismo našli nič boljšega. Tudi uporabnica je super zadovoljna.