T-2 prekinitev pogodbe, oni želijo zaračunati stroške odklopa?

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Hvala obema...v drugem stanovanju sem gledal optiko od SIOL-a (pa rečmo Telekom) in sta oba kabla popolnom enaka do opreme od operaterja, sicer v stanovanje mi je pa T2 potegnu ker kot kaže je prej ni bilo, drugače pa ja...položijo v iste kanale pa je. Se mi že ob vsakem plačanem računu meša kako gledam da se denar stran meče, pakete majo pa tako ali tako take da za tistih 10 kanalov katere hočeš gledat in dokaj dober internet moraš skoraj top paket vzet, kjer ceno upravičujejo s tem da namečejo v paket še vse drugo kar ne rabiš. Konec koncev 300 eur plus prihranka na dve leti za skoraj identične storitve je pa tudi nekaj.
 

kritiknov

Pripravnik
16. apr 2012
59
5
8
Glede na to, da je T-2 kot posledica zamer nekaterih bivših zaposlenih na Telekomu, je potem edino logično kaj je T-1
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Pa saj pogoje vse barabe spreminjajo. Zavarovalnice, banke,...

Res je ampak novi pogoji veljajo za nove pogodbe in ne za stare pogodbe za razen, če je že v prvotnih pogojih zapisano, da se ti lahko spreminjajo. To sem pa zaenkrat zasledil v zelo malo primerih.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz pa v večini, sploh telekomunikacijski operaterji se skrijejo za tistih famoznih 30 dni brezplačne odpovedi pogodbe po spremembi pogojev.
 

kritiknov

Pripravnik
16. apr 2012
59
5
8
Sem imel pred časom probleme prekiniti pogodbo z A1 v skladu z 30 dnevnim brezplačnim odpovednim rokom, vendar moram reč, da si tega postopka ne želim več ponavljati (sodelovanje strokovnjakov zaščite potrošnikov, pravnikov, poznavalcev telekominikacij.....), tako, da zmagali so operaterji. Šel sem od T-2 (mi ni nič žal) in bom plačal tistih 20 eurov in si jih naj zatlačijo v ..................
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Pa sporočiš jim da naj pridejo po opremo in vse ostalo urediti v nedeljo ob 21h ker druge dni nimaš časa. Če bo zamujal se pa lahko teden kasneje spet oglasi.
 

kritiknov

Pripravnik
16. apr 2012
59
5
8
Te obvestijo o časovnem okvirju in lokaciji za dostavo opreme. Mislim da opcija, da pride njihov tehnik po opremo odpade. (Jaz pa kot laik ne znam demontirati opremo.) Skratka ni mi jasno zakaj 20 eur. V poslovalnici je bilo dela za cca 5 minut, torej je obračunska ura cca 240 eur + moji stroški dostave, parkiranja, čas.........
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri Telemachu je tako, da je v strošku odklopa fizičen prihod tehnika (pogodbenik) do razdelilne omarice in odklop tvoje linije - vsaj tako je teoretično - v praksi pa puščajo priklopljeno, tako da me čudi, da ni več folka na "prijateljski kartici" vsaj za TV. ;)
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Pri Telemachu je tako, da je v strošku odklopa fizičen prihod tehnika ... - v praksi pa puščajo priklopljeno. ;)
Meni je prišel po odjavi (analogna) pred pol leta vstavit terminator člen na razdelilec v jašku in precvikal koax.kabel ... zdej sem na "anteni" (hrvaški+slo+italijanski Muxi) ... ni mi žal, nočem "lupljenja" denarnice brez veze več ...