T-2 prekinitev pogodbe, oni želijo zaračunati stroške odklopa?

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Torej: bi zamenjal operaterja (T-2) in so mi na customer supportu rekli, da v tem primeru zaračunajo strošek odklopa / prekinitve pogodbe 20€. Nimam nobenega aktivnega aneksa z 'ugodnostmi', modem in daljinca, pa jim tudi brez problema prinesem v poslovalnico.

Ima kdo kakšne izkušnje koliko tale strošek prekinitve pogodbe sploh pije vodo ali pozna kakšen precedens? Mi je malo sumljivo, priznam pa, da še nisem izbrskal pogodbe, da bi šel prebrat celoten drobni tisk...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Če je storitev preko Telekomovega omrežja, potem Telekom T-2 zaračunava vsako storitev, tudi prekinitev / odklop povezave. In oni ta strošek zaračunajo naprej stranki.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
No, to je precej bolj smiselno kot 'tako pač je' od punce ne helpdesku... Hvala. :)

Če je T-2 omrežju, potem stroška ne bi smelo biti... ali pač?
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Kaj pa če počakaš prvo podražitev, takrat naj bi lahko prekinil naročniško razmerje brez dodatnih stroškov (vsaj včasih je bilo tako, kako točno je sedaj pa ne vem).
 

kritiknov

Pripravnik
16. apr 2012
59
5
8
Ko sem jaz postal naročnik T-2 je bilo reklamirano brez stroškov priklopa, brez stroškov odklopa in še kakšna obljuba bi se verjetno našla.
Prišel je čas, ko konkurenca povozila T-2 kot najcenejšega, najugodnejšega ponudnika, zato sem se tudi sam odločil poiskusiti kaj konkurenca dejansko ponuja. No če bo T-2 lažje prebrodil krizne čase z mojimi 20 eur naj jih kar vzame. Moja računica je precej enostavna, namesto 50 eur+ bom sedaj plačeval 15 eur za približno enako TV in internet, ostale storitve v paketu pa tako in tako ne koristim.
Brez dvoma mi bo ostal grenak priokus privabljanja naročnikov z reklamiranjem brez stroškov priklopa, brez stroškov odklopa.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Če je storitev preko Telekomovega omrežja, potem Telekom T-2 zaračunava vsako storitev, tudi prekinitev / odklop povezave. In oni ta strošek zaračunajo naprej stranki.
Nima to nikakršne veze z omrežjem. Pred leti sem prekinil naročniško razmerje s T-2, pa so mi zaračunali 20€ odjave, kljub drugače napisanem v pogodbi. Pri pisni pritožbi so mi pisno obrazložili, da je bilo objavljeno na netu sprememba pogojev in ti sedaj veljajo, imel pa sem takrat možnost prekinitve, če se s pogoji ne bi strinjal.
Pa saj pogoje vse barabe spreminjajo. Zavarovalnice, banke,...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
namesto 50 eur+ bom sedaj plačeval 15 eur za približno enako TV in internet, ostale storitve v paketu pa tako in tako ne koristim.
15€ najbž samo za čas vezave (ugibam, da telekomova zadnja ponudba). Po pretečeni vezavi imajo vsi podobne cene. Sicer se pa strinjam, da se splača. Tisti, ki želijo največ prišparati, morajo na vsake dve leti menjati operaterja.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.361
113
40
Lj
Meni je še bolj debilno, da zaračunajo isto 20€ če se preseliš na drugo lokacijo in hočeš obdržati isti paket. Se pravi če si nov naročnik nič ne plačaš, če pa obstoječ pa 20€. Kot bi se res trudil da ljudi odženejo stran.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
Ja vprašaš jih, ce je pol ubistvu ceneje, da greš k drugemu ponudniku kjer je priklop brezplačen... me zanima kaj bo pol rekla...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Po mojem pa vedo, da boš 20€ odklopa plačal, pa če se brezplačno priklopiš na T2 ali kogarkoli drugega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ta odklop verjetno itak pomeni, da mora nekdo fizično nekam iti in odklopiti kabel? Pri tem nastanejo neki stroški, ki jih podjetje upravičeno zaračuna.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz...

A kdo mogoče npr. na dve leti menja operaterja zaradi teh popustov, da imaš prvo leto v bistvu npr. pri t-2, telemach, 50% popusta, eno leto plačuješ polno, nato zamenjaš in ponoviš vajo pri drugem. Se pravi na dve leti si pri vsakem novi naročnik. Ker tele cene so šle v 3pm, za obstoječe naročnike tako ali tako kakšnih hudih popustov ni. Optika je napeljana v stanovanje, v bistvu bi menjali samo kište in dajo daljinca pa je to to.?
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

ksz...

A kdo mogoče npr. na dve leti menja operaterja zaradi teh popustov, da imaš prvo leto v bistvu npr. pri t-2, telemach, 50% popusta, eno leto plačuješ polno, nato zamenjaš in ponoviš vajo pri drugem. Se pravi na dve leti si pri vsakem novi naročnik. Ker tele cene so šle v 3pm, za obstoječe naročnike tako ali tako kakšnih hudih popustov ni. Optika je napeljana v stanovanje, v bistvu bi menjali samo kište in dajo daljinca pa je to to.?
Jaz sem pred kar nekaj leti menjala iz siolove na optiko od T2. T2 mi je vlekel lastno optiko, baje da niso mogli uporabiti tiste od telekoma, tako so mi vsaj povedali monterji. So jo pa na moj predlog in mojo željo položili v iste kanale.
Zdaj če je to z optikami res ne vem, ker po tistem nisem niti preverjala.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
ksz...

A kdo mogoče npr. na dve leti menja operaterja zaradi teh popustov, da imaš prvo leto v bistvu npr. pri t-2, telemach, 50% popusta, eno leto plačuješ polno, nato zamenjaš in ponoviš vajo pri drugem. Se pravi na dve leti si pri vsakem novi naročnik. Ker tele cene so šle v 3pm, za obstoječe naročnike tako ali tako kakšnih hudih popustov ni. Optika je napeljana v stanovanje, v bistvu bi menjali samo kište in dajo daljinca pa je to to.?

Seveda lahko menjas brez problema vsake 2 leti na tak nacin.

Samo 15 min bos brez storitev vmes, ko bo tehnik menjal opremo!