svetilka za pred šotor

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Ne vem, če to sodi sem oz. kam bi bolj sodilo...

Skratka, zanimajo me vaše izkušnje s svetilkami za v kamp, ze pred šotor. Včasih je tako fajn kaj prebrati zvečer, pa mi gre tista naglavna svetilka malo na živce (oz. mi je škoda baterij
redface-1.gif
). In z mojim imava ogledanih nekaj svetilk, predvsem tistih na plinski gorilnik.
Ampak vse imajo neko mrežico iz enega čudnega materiala (kot en najlon ali eno pletenje) in tisto meni izgleda nekoliko čudno, oz. sem nezaupljiva glede vzdržljivosti. Kaj je , če se seliš in zadevo pakiraš in prevažaš. Je to sploh obstojno??

Evo, nekaj takega sva gedala...
primus svetilka

Kakšne so pa vaše izkušnje? Imate kak drug predlog??
Da ponovim, svetloba naj bi bila taka, da bi se dalo kaj prebrati, ali pa kakšno kriižanko rešiti...

Hvala
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.372
9.803
113
kod Džej-Zija
Sam uporabljam tako plinsko svetilko pri kampiranju. Pozorna moraš bit le pri montiranju tiste "mrežice", da je ne sesuješ ali strgaš. Mrežica drži še po dveh sezonah. Se pa ščasoma skuri, takrat pač namontiraš drugo, katere strošek nakupa je zanemarljiv. Skratka, samo pozitivne izkušnje.
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Navadna plinska je popolnoma varna, seveda, če nisi največji štor. Svojo plinsko sem podedoval po fotru (že z njim je obletala celo Jugoslavijo) pa nikjer nisem povzročil požara.
Transportiram pa v default embalaži. Dodatne plinske kartuše so pocen, tiste mrežice/pletenje pa ni dobr pipat, ker je zelo fragilna zadeva, pa še težko zmontirat ko sred noči crkne vse skupaj
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.681
1.600
113
plinska je trotl ziher, res je vedno več štroma po kampih, opcija je še na kleme in priklopiš na akumolator od avta, obesiš na vejo in let there be light
smile-1.gif
če maš not varčno žarnico, ni teorije da ga sprazniš
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
vedno več kampov je opremljenih z elektriko.
17758-icon_confused.gif


lp

Mah... to pol ni tr00 :p Najbol, da pol še TV sabo uzameš, pa laptopa
grin1.gif


Drugače pa te plinske svetilke kar precej močno svetijo. Pa še svetloba je precej bolj prijatna kot tista z baterijskih svetilk. Mrežica mislim da je tam nekje v rangu 50centov, dobiš jo pa skor na vsaki pumpi ali pa na recepciji kampa, tako da tudi če se ti ponesreči strga ni nobene panike.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
vedno več kampov je opremljenih z elektriko.
17758-icon_confused.gif


lp

Ti je sicer res, ampak kot hard-core kamper, sem proti elektriki v kampih.

Še posebej "ljubim" tiste, ki so na svoje šotore in baldehine pripravljeni montirati cele vence luči.
10.gif


ON: plinska svetilka na kartušo je zakon. Brez skrbi, zadeva je vzdržljiva, res pa je, da zaradi vročine ni priporočljiva uporaba v šotoru.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Še eno mnenje o plinskih svetilkah: katastrofa. Jaz jo uporabim če je res nuja. Svetloba je ogabna, bleda, svetilka šumi pa še smrdi občasno (vsaka plinska naprava smrdi po zgorelem plinu). Res pa je, da sem zelo picajzlast glede osvetlitve svoje okolice. Tudi fluorescentnih žarnic ne prebavljam...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
957
113
Uf, jest mam tud še od fotra podedovano iz vojske... Ne boste verjel, ampak je še prva mrežica gor...
grin1.gif
Drugače pa še preveč svetijo, ne vem če sem kdaj imel do konca ventil odprt... No, mogoče do konca ventil odpreš, če zgubiš kako malenkost...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Tudi sam imam vedo to plinsko svetilko. Zadeva je res super. Kartuše menjati je mala malica, le malce pozornosti je treba posvetiti nameščanju mrežice, sicer pa ni nobenih težav. Sam jo uporabljam zvečer, nič ne smrdi (vsaj jest je nisem savohal), pa še precej močna svetloba je.

Tako da kar se mene tiče je to obvezna oprema
cheer.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
vedno več kampov je opremljenih z elektriko.
17758-icon_confused.gif


lp

.. kot hard-core kamper, sem proti elektriki v kampih.

taprav hard-core camper ob mraku ne gre brat knjig ampak kej druzga počne. Jaz nikol nisem kej dost dal na čtivo vkampu
tongue-1.gif




p.s. če staro glava boli, greš pa kopat kanal za deževnico
grin1.gif