sušilni stroj

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Zanima me ali sušite v sušilnem stroju tudi stvari, katere naj se ne bi sušile strojno. Namreč več kot pol mojih cunj naj se ne bi sušilo v stroju pa mi zdej to malo tečno vse skupaj. Kaj lahko pričakujem, če jih vseeno dam sušit ... da se bodo cunje močno skrčile al kaj se lahko zgodi? Predvsem so to razne majce iz 95 % bombaža, 5% pa je neka elastična zadeva.

tnx
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Jaz sem dal enkrat jakno sušit, sice poškodb ni bilo videti ampak smrdela je pa po zažgani gumi (kot bi kuril elastiko) da ni bilo za nosit. En mesec sem jo luftal, da je bilo kolikor toliko OK. Od takrat bolj pazim kaj dajem sušit.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Večino stvari ja. Nekatere celo namerno, če so prevelike
smile-1.gif
.
Resno - nekaj se skrči, odvisno od kvalitete. Oblačila, ki so na tesno ali ravno prav, raje ne dajemo v sušilca. Oblačila, ki so večja pa redno. Primer - večina majic L velikosti mi je premajhna, zato kupujem XL, ki so pa malce velike (v povprečju) in se zato brez skrbi vse sušijio v sušilcu.
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Tudi mi vse sušimo. Razen res tistih pravih volnenih puloverjev in vetrovk (od tod najbrž von po polastiki). Če je kaj delikatno pa damo na sušenje občutljivega perila.
Smo se pa tudi že v teh letih naučili, da se kupi bombažna oblačila (nogavice, majice...) 1 številko večje.
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Ker tudi če gre čistooo malo skupaj gre to pol kar nekajkrat malo pa malo. Ne samo prvič... Tle je finta.
Druga finta je pa likalnik. Če mate parnega potem zadevo spet malo raztegne.

No pa v primerjavi z mehkobo in hitro suhimi cunjami... Nebesa. Sploh brisače. Brez mehčalca, da super vpijajo in mehke.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Notri je elastin in ta se poškoduje. Izgubi svojo osnovno lastnost, elastičnost. Potem oblačilo dejansko izgleda kot zgonjena cujna...
Saj ni problem enkrat, dvakrat. Problem je redno...
Pri nas že sušenje perila, brisač in predvsem otroških oblačil odtehta svoje... Predvsem pozim. Poleti sušimo zunaj, na prostem.
Pa še to, uparjalni sušilec posuši bolje kot kondenzacijski...
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Mi v sušilcu sušimo nogavice, brisače, kuhinjske krpe, spodnje perilo (ne občutljivega, čipkastega) in kakšne stvari za doma oziroma, ki jih ni škoda, če se jim kaj zgodi. Ostalo raje posušimo na zraku. Pri vseh teh mix materialih nikoli zagotovo ne veš, kaj se lahko zgodi v sušilcu.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
to je pa zdej kr neki.

sam sem razmišljal o tem, sam da bom doktoriral iz tega kaj ja in kaj ne..

recimo srajce da/ne
nogavice, gate da
majice
pulover
kratke gate

al je to tko..tisto ka rje vidno ne, drugo da. in pol si nekje povožen (tako ali drugače) in vidjo tvoje zgonjene boksarce kupljene dva dni nazaj.
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Ah ne. Sj toooook pa spet ne uniči cunj no. Gre mal skup to je pa tud vse.
Če jih takoj lepo zložiš še veliko likanja odpade. Brisače mehke in vpojne pa tko dalje.

Men bi kr nekj manjkal če mi ga kdo vzame...

Pri nas se res na zraku sušijo samo še jakne pa volneni izdelki
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Sem se zadnjič menila s serviserjem (ne Sevlje nič ni blo narobe
wink-1.gif
), pa mi je reku, da naj zadeve, ki se kao ne bi smele sušit v stroju sušim kot občutljivo perilo. Pri tej funkciji je temperatura nižja in zato manj agresivna do cun. Sem rekla dejmo probat in sem res to nardila. Cunje so prišle ven OK in so mi še vedno prav. Tako da že veselo sušim dalje. Najbolš so pa brisače, te so res tako mehke kot jih vidiš v reklami, nisem mogla verjet da je to res dokler nisem videla.
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Pa če maš kako žival. VSEEE dlake dol pobere. Ker zunaj če sušiš pač kakšno veter odpihne kakšno ne. Tle pa res vseee. Pa deke so take...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ja to sem tud jaz opazila in sem bla zelo navdušena nad tem odkritjem. Imava namreč mačka , ki ima zunanji del dlake sive noter pa je bel in se vidi tako na svetlih kot na temnih podlagah, zdaj pa je te nočne more o pucanju cunj konec.