Superb PHEV ali kaj drugega?

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Zdravo

malo pomoči in vaše mnenje :)

Skratka kmalu bom kupil nov avto, saj mi Prius 3gen počasi postaja premajhen. Nekako se resno spogledujem za Škodo Superb PHEV, imam še v mislih RAV4 Hybrid vendar mi škoda bolj ugaja, ker je PHEV. Kako vidim, pride tudi kmalu na trg RAV4 PHEV, vendar predvidevam da bo cena glede na ceno trenutnega okoli 45k, kar pa ne mislim dati za avto in pa, kakor sem videl bo imeli okoli 320 konjev, kar mi je občutno preveč in mi je škoda dajatev za tak avto.

Zadeva, ki me najbolj skrbi, kako bo na dolgi rok Škode delovala, predvsem ta 1.4 TSI motor, ker kakor sem slišal so bili sami problemi. Rad bi dodal, da sedaj v Priusa (imam tudi Yaris hybrid) nisem v času od kar ga imam dal tudi eura za neka dodatna popravila, edino kar sem menjal so bili 3 žarnice v osmih letih. Skratka, zanima me, kako je s temi Škodami, za Toyotine hybride se ve da so bullet proof.

Na hitro da strnim. Velik plus mi je uporabnost in pa prostornost in pa seveda PHEV pri Superbu, me pa zelo skrbi, glede na to, da avto kupujem za dobo cca 8 let, da bom imel kakršne koli probleme.

Hvala.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
667
31
28
Saj cena škodilaka s spodobno opremo ne bo kaj dosti nižja, je pa drugače ta PHEV sistem iz passata GTE, kjer je že nekaj let v uporabi. Moje mnenje je da so to še vedno modne muhe, saj se pri porabi v primerjavi z dizlom kaj dosti ne pozna, predvsem če govorimo da so te limuzine / karavani namenjeni za nabijanje AC kilometrov.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
...Kako vidim, pride tudi kmalu na trg RAV4 PHEV, vendar predvidevam da bo cena glede na ceno trenutnega okoli 45k, kar pa ne mislim dati za avto in pa, kakor sem videl bo imeli okoli 320 konjev, kar mi je občutno preveč in mi je škoda dajatev za tak avto.

RAV4 PHEV ne bo nič dražji od navadnega hibridnega, ker se gleda moč močnejšega motorja in ne sistemska moč. Ampak ja, že navaden RAV4 ima 131 kW in 2.5 motor, kar je oboje več kot pri GTE.

Žal, neke hude izbire ni.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Gasper008 si preprican, da ne bo nic drazji? Malo mi bi bilo cudno, da bi ga prakticno za isto ceno ponujali. Ce pogledas je ralika med prius PHEV in prius hybrid kar konkretna.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
667
31
28
bluub pls, da se drzimo teme, o dizlu nocem slisati ;)

Spoštujem, sem tole omenil samo kot primerjavo, sem sam tudi v fazi iskanja novega vozila, kar bo predvidoma v prvi polovici 2020, in tudi iščem PHEV, zamenjati pa mora sedanjega Mondea karavan.
Moj prvi pogoj je da zmore "normalno" vožnjo samo na elektriko, tako da se vsak dan na šiht in po opravkih v mestu vozim na elektriko, polnim čez noč doma. Torej v tem režimo brez porabe fosilnih goriv.
AC vožnje so se mi sedaj minimizirale tak da tam me poraba ne zanima tako močno, kot to da ima avto dovolj moči in je zmožen nekoliko večje, višje potovalne hitrosti.

Testiral sem mondea hibrid, ki me je v primerjavi z mojim "deutz" gnanim razočaral, tako v vožnji kot v porabi.
torej testiral do sedaj, Camry hibrid ni PHEV, mondeo hybrid ni PHEV, Golf GTE, čakam na RAV4 PHEV, konc leta še dobim Hondo C-RV Hybrid, pa Mitsubihsi Outlander PHEV moram pogledati, ta je baje najbolje prodajan v EU, pa Hyundai KONA je v Hybrid in EV verziji.
Še kdo kakšen predlog, razen Tesle?
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
bluub, kaksne se imel izskunje s temi, katere si testiral, kater te je najbolj pozitivno preprica?. Camry je meni top, samo problem je ker ni "gempka" pravega :)
Drugace jaz isem nujno hybrid, zazeleno je PHEV da za dnevne potrebe, kot si ze sam napisal. Rabim pa nekaj malo vecjega zaradi nacina zivljenja in otrok.

Gasper008 po moje bo cena toliko viska, da nima smisla da o njem sploh razmisljam, ceprav bo sigurno najboljsi izdelek od vseh teh...
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
667
31
28
Camry je isti sklop kot v RAV4, na elektriko gre 1 do 2 km, je bil meni tudi najbolši med temi, kot praviš ni karavan, tak da potem corolla TS, tukaj mi pa malo dolžine manjka :) . Mondeo samo spelje in mogoče potem še pomaga elektrika, tukaj je težko podati objektivno ker sedaj vozim isti model mondeota z vignale opremo in 210 deutz konji. Gledam še sedaj po netu, BMW ima tudi nekaj PHEV, pa Kia optima, MB C klasa je tudi PHEV.
Kdaj dobi Škoda superba PHEV v prodajo in mogoče v test, ker koliko sem gledal passat PHEV na netu in youtubu ni tako slabo. Ker Superb PHEV Scout bi kar mel :)
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Mene po pravici povedano edino skrbi kvaliteta, ker ce kaj ne moram pa je to, da hodim po servisih in dajem nek dodaten denar za avto, za katerega mi je ze tako skoda dajati neke blazne denarja. jaz imam to od tocna A do B, da je com bolj ekonomicen, da je dobolj prostoren in da je kvaliteten.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
BMW 225xe Active Tourer se zdi zelo zanimiv za družinsko uporabo, kaj dosti pa ne vem o tem pogonu.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
225xe je zastarela reč z požrešnim bencinskim motorjem. OK, če se res nonstop voziš tistih 20 km dnevno na šiht in nazaj. Za kaj dlje bo pa pozimi že problem in bo v akciji bencinska pijanka.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Odvisno kakšna pričakovanj imaš, če gledam spritmonitor statistično porazdelitev, ni kaj dosti takih, ki bi odstopali navzgor preko 6 l/100 km. Doseg je res bolj bogi, ampak za nekoga ki vsak dan uporablja vozilo in na leto naredi nekih 20k km, bi mogla biti poraba pod 4 l/100 km. Jasno, več km delaš slabša bo poraba, razen če imaš možnost polnit še v službi.

V primerjavi z navadnim RAV4, kjer ti ne uide 6 l/100 km je to še vedno bolje. V primerjavi s Priusom pa stroškovno bolj kot ne pogrne.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
za avto boš dal 30 kilo in več, pa se sekiraš da neb dal preveč..vsako leto boš tako ali drugače prikrajšan za 5 do 6 kilo, in se sekiraš za popravilo.. Kje živite. 3 leta starega dizla kup, če nočeš imet stroškov v rangu do 20kilo, simple.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY in ginekolog

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Tisti mora kupit manj drag avto. Par procentov ljudi rabi dizla v avtu. Mi pa kupujemo zgonjene dinstwagne za v špecarijo in potem jamranje cez dizle in lovljenje porave pri 10kkm na leto.