subvencije za obnovo stare hiše

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
Zraven nove hiše imamo 80 let staro leseno hišo (cca 100 m2) , ki bi jo želel obnoviti ali pa na njenem mestu postaviti drugo.
Pol hiše je podkleteno in sicer v kleti so 80 cm debele betonirane stene (močan beton
smile-1.gif
) Obnoviti bi bilo potrebno ostrešje, zamenjati okna, vrata. Pa malo bi vmes predelali velikost posameznega prostora...
Razporeditev prostorov je zelo praktična in uporabna.
Sedaj pa me zanima če je možno dobiti kakšna sredstva od države ali Eu za obnovitev? Večina del bi delal sam.
Prosim za vaša mnenja in izkušnje.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Če menjaš okna, ogrevanje in dodaš izolacijsko fasado imaš na voljo nepovratna sredstva prek eko sklada. Za letos so že zdavnaj porabljena, vsekakor zanja zaprosi v prvi četrtini leta.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik mario pravi:
Zraven nove hiše imamo 80 let staro leseno hišo (cca 100 m2) , ki bi jo želel obnoviti ali pa na njenem mestu postaviti drugo.
Ce je spomenisko varstvo na tej bajt bos bolj malo spreminjal. Obnova mogoce, druga odpade.
Citat:

Pol hiše je podkleteno in sicer v kleti so 80 cm debele betonirane stene (močan beton
smile-1.gif
) Obnoviti bi bilo potrebno ostrešje, zamenjati okna, vrata. Pa malo bi vmes predelali velikost posameznega prostora...
Razporeditev prostorov je zelo praktična in uporabna.
Dvomim da ti bodo dovolili take posege.
Citat:
Sedaj pa me zanima če je možno dobiti kakšna sredstva od države ali Eu za obnovitev? Večina del bi delal sam.
Prosim za vaša mnenja in izkušnje.
Se pravi pobasal denar v zep, malo jupola, malo heliosovih barv za zascito lesa in bi bilo to to.... al bi pa uredil v bivalno povrsino in dal v najem......

Bottom line, v kolikor se gre za obnovo in imas v mislih obdrzati originalen slog/style/izgled bo se slo, vse ostalo vec ali manj odpade. Ker ce bi bilo tako kot si ti mislis, bi lahko vsak zaprosil za subvencije, tudi ce bi nanovo opremljal stanovanje....
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
malo me podcenjuješ
ne-ne-1.gif

veliko stvari pri bajti sem sam naredil in veliko bolje od "majstrov"
Pač sem vprašal če se da kaj dobiti od države, če že plačujem državi davke.
Jaz jo želim obnoviti ker jo je škoda podreti, vendar v določeni meji po "novem" slogu.
Saj ljudje tudi bašejo denar od socialne, ker se njim ne ljubi delat, pa ni problem. halo
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Predvidevam da znajo biti problem računi.
Dvomim da ti bodo dali sredstva brez računov-ne glede na to da bo narejeno po pravilih.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
80 let bo po moje premalo. Vprašaj na lokalnem spominskem parku. Vem za trg (oblika naselja) kjer dobiš od spominskega parka povrnjeno za streho in okna. Vendar mora biti narejeno na popolnoma isti način kot original.

Sicer pa večjega kiksa kot obnavljat staro bajto ne moreš naredit. Znanec je kupil narejeno leta 1956 in je jama brez dna.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Sicer pa večjega kiksa kot obnavljat staro bajto ne moreš naredit. Znanec je kupil narejeno leta 1956 in je jama brez dna.

Avtorju teme: zgornji stavek si preberi znova... In znova, in znova... In potem še tolikokrat, da bo naredilo "klik"
smirk-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
in konec koncev si še veno v 100 let sari bajti.
Če želiš tako bajto zadostit potresnim zahtevam kar globoko sezi v žep. Okna in fasada se že naredi, ostalo pa....