Studijska fotografija

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Par stvari me zanima od vas stručko fotografov.

Do zdaj sem fotkal z twin flashi in bouncerji, ampak to je za makro fotografijo, rabil bom pa še setup za portrete.

Ena stena bi bila črna, druga bela, tako da imam možnost obeh ozadij.

Potem pa verjetno rabim tri reflektorje - eden bi bil usmerjen v belo ozadje, da bi bilo res snežno belo na fotki/videu. Potem pa še dva softboxa iz obeh strani objekta, ki jih potem lahko premikam odvisno kako želim, da fotka izpade.

Zdaj prvo me zanima, kaki flashi so za to primerni. Drugo me zanima, če lahko namesto flashov uporabim reflektorje, ki bi cel čas goreli? Tretjo pa me zanima, če je kitajska oprema za to dovolj dobra, sploh če gre z reflektorji namesto flashev. Yongnuo ima en kup zanimivih stvari, vključno z LED paneli.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ja ne vem, kaki fleši so za to primerni...moraš malo veæ povedat ane, če je prostor majhen in ga ne boš preveč 'sral' raznimi 'goboti' (torej, da ne boš svetlobe projiciral skozi razne razne 'rjuhe' in podobno), bi načeloma morali zadostovati fleši moči 200Ws, ampak ker je ziher ziher, boš vzel 300Ws ali pa 400Ws...reflektorji imajo to prednost, da načeloma bolje vidiš, kako pada svetloba, slaba stran pa je (poleg večje porabe štroma, kar pa, razen če fotkaš na lokaciji kjer moraš štrom nesti s sabo v obliki akumulatorjev, niti ni pomembno), da se reflektorji (vsaj klasični) orenk grejejo in je v prostoru vročeeee (kar pa je plus, če maš kako hot biæ, za katero hočeš, da se sleče). No, če se odločiš za flešovje, se boš morla odločiti med monoblocki oziroma sistemom s samostojnimi glavami. V prvem primeru imaš vse skupaj torej kondenzatorje, regulatorje, žarnico, rekeltivno površino n shit zapakirano skupaj, v en kos, torej, če imaš 3 fleše, imaš tri škatlice, vsako psoebej priklopiš na štrom - v drugem primeru pa imaš neko večjo osrednjo enoto k ma vse notr pa tam štelaš sam glave s fleši so posebej povezane s to enoto s kabli

jaz bi se načeloma ogibal kinezom, moja izbira so elinchrom 400 Ws monobloki
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
MA to je malo predrag špas zame.

"studio" bo stacionaren in se ne bo premikalo kam, elektrika je na lokaciji. Flashi so sigurno dražji od reflektorjev a ne? Itak pa reflektor je reflektor a ne? dokler je barva svetlobe prava?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
100W reflektor, marelo in stojalo ti lahko posodim, da sprobaš. Proženje ima s kablom in/ali s fotocelico.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Jaz sem za fleše, če misliš, da so ti reflektorji bliže, pač nabavi slednje, cenejši pa so ja, vsaj kakor pomnim, že dolgo nisem kupoval te robe
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
A nis ti zobar?:)

Sem ja
grims-1.gif


Tak malo poseben (na dober način
aplauz.gif
)

(bo čez kak mesec link do spletne v podpisu)
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kitajska oprema je dovolj dobra, budget 400, 500 eur. Za belo ozadje dam jest flash s softboxom za glavo. Naceloma sta dva flasha dovolj, tri je bolje. Ena opcija je softbox stena in vanje usmerjena dva flasha. Led paneli so uporabni za video, slike so tako tako. Aja, 300, 400w je vrh glave, sam sem vzel 400.
 
Nazadnje urejeno: