Student in delo - kocevski medved?

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Ko sem bil jaz študent so nas v eni firmi nekaj vzeli za neko delo, meni se je zdelo čudno, ker bi dva komot sfolgala vse tisto, kar je bilo za delat. Plačano niti ni bilo slabo.
Jaz in še en (vaška fanta) sva naredila svoje in potem vprašala kaj je še za naredit, ostali mestni fantje so naredili svoje dokaj šlampasto in potem "svirali ku...".
Peti dan mi je sicer že padlo dol, da bi delal več, ker smo itak dobili vsi isto plačano.
No, na koncu dneva je "šefe" rekel, da midva kar prideva v ponedeljek naprej, ostalih pa ni rabil več.
Nama je potem rekel, da v kolikor nima na voljo poznanih študentov, vzame raje več študentov, jih stestira in potem obdrži dobre. To je, če rabi za dlje časa. Očitno je imel že podobno izkušnjo in je ocenil, da tistih par eur za "test" ni nič v primerjavi s škodo, ki se jo lahko naredi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ne vem, zakaj zmeraj nekateri mečete vse v isti koš. Kot v drugih temah. Vsi učitelji so leni, ko je o njih govora, en dohtar nekaj zahebe, so vsi dohtarji slabi ...itd.
Tud študenti so takšni, ki jim ne bi zaupal metle v roke, pa čeprav študira astronomijo, fiziko, matematiko, ob prostem času pa še strojništvo. So pa tud takšni, ki bi jih in tudi jih z veseljem redno zaposliš.
Tip je samo napisal, da jim treba dati odgovornost. In prav je tako.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Daj, preberi še enkrat in pomisli kdo je bil tisti, ki je vse nametal v en koš.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se je pokazalo, da rabijo malo "tršo" roko, pa me je precej presenetilo, ker so eni prav veseli bili po sestanku. Eni pa: jutri ne moremo več, smo si drugje našli za drek mešat.
Tako kot pravite, ne mečem vse v isti koš, opisoval sem svoj problem, razkurjen ipd.
Imaš tudi poštene, pridne. Pokazalo pa se je,da so to samo "hribovci" oz. tam, kjer so že v osnovi vajeni kdaj za metlo pa lopato poprijet.