Strup za podgane

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Kateri je najbolj učinkovit da se znebim te golazni?
cry12bpy.gif


A tiste plastične pasti so učinkovite? Za miši vem da so...
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Podgane so prebrisane živali... pred kratkim se je ena naselila v naši kleti (pri 3 mačkih v hiši, lenuhi!). Najprej sem kupila nek strup v roza vrečkicah, ki pa ni nič pomagal. Nato je mama klicala na kmetijski zavod, kjer so ji svetovali neko drugo zadevo (v modrih vrečkicah... pojma nimam, kako se imenuje).
Imela sem to čast, da sem bila uradni odstranjevalec podganjega trupla
uf-1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Nabavi klerat. Mislim da se tako reče. Dobiš pa v semenarni.
So pa takšni rdeči briketki. Delujejo z zamikom tako da se rešiš cele familije naenkrat.
klerat.jpg

Bolj natančna navodila so zraven.Ni pa škodljivo za mačke, pse ....
cheer.gif
 

bigbrother

Zelenc'
7. avg 2007
20
0
1
MS
Jaz bi ti priporočal, da uporabiš lepilo. Jaz tako lovim miši, pa tudi 2 podgani sem že tako ulovil. Aja, pa sebe sem tudi že enkrat! Hehe
smile-1.gif
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik bigbrother pravi:
Jaz bi ti priporočal, da uporabiš lepilo. Jaz tako lovim miši, pa tudi 2 podgani sem že tako ulovil. Aja, pa sebe sem tudi že enkrat! Hehe
smile-1.gif

Kaj daš za vabo gor?
Jaz sem na lepilo uspel samo eno miš dobit, pa še ta je ponesreči gor priletela, ko je prišibala izza vogala-je bežala pred mano.
Drugača pa miši hranim z rdečimi in modrimi vrečkami. Če jih tudi podgane rade jedo, ne vem.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Lepilo namažeš v obliki širokega kroga, na sredo pa daš kak sir, piškot, košček čokolade, izjemno veliko sem jih ulovil na sadno frutabelo
cool-1.gif
važno je da se vabe ne dotakneš z roko, ampak s papirčkom, ovitkom.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Lepilo namažeš v obliki širokega kroga, na sredo pa daš kak sir, piškot, košček čokolade, izjemno veliko sem jih ulovil na sadno frutabelo
cool-1.gif
važno je da se vabe ne dotakneš z roko , ampak s papirčkom, ovitkom.

Zna bit to krivo pri meni. Pa jaz sem poskšal na klobase.

Danes zjutraj sem opazil eno miš v hiši, v merkatorju sem dopoldne kupil eno plastično past, ki ima vabo že nameščeno, po kosilu sem nastavil, po popoldanskem počitku preverim in
cheer.gif

Se je pa "naša" miška med bivanjem v kuhinji lotila čokolade. Kruh ji je bil lažje dostopen, a je ni zanimal. Torej bo očitno prava vaba čokolada..
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Lepilo mi ni všeč, ker sem enkrat na to ujel mačka in so bili potem veliki problemi z rezanjem dlake da smo ga osvobodili.
ne-ne-1.gif


Zaenkrat sem kupil tisto zastrupljeno pšenico v lekarni.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Če maš pšenico pol ne mej kje v bližini vode.
Ker ko pdgana tist strup požre menda ne sme priti do vode.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Jst vem učinkovito rešitev problemov z podganam. Sam je mal kruta.

1. Vzameš hobok od kake barve daš čez folijo ki jo zalepiš namest pokrova, na sredini zarežeš 10cm dolgo špranjo.
(obvezno imej rokavice iz lateksa,in se ne dotikaj hoboka, če bo stvar dišala po tep podgana ne bo nasedla)

2. V hobok natreseš sir nekaj ga celo naribaš.

To je to, pol pa sam čakaš. Pride prva podgana notr, pa druga, pa tretja... pa skos vsak dan jih fujtraš z sirom dokler jih nimaš 4-5 podgan v hoboku. Pol jih pa sam nehaš fujtrat, in ko bojo tolk lačne da se jim bo zmešal se bojo začele jest med sabo. To bo trajal kak teden od trenutka ko jih bote nehal fujtrat pa do takrat dokler ne bo ostala sam 1.

Tazadno ki ostane pa spustiš, in ne boš mel več problema z podganami. Aja ko bo pri hiši zmankal podgan se bo tale killer rat prestavla v drugo klet.


in ne to ni Splinter iz ninja želv
hysterical-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
deluje deluje...sam h hobok jih sprav 5 komadov pa si zmagu.

Ta recept je iz Srbije...majo uni fore
grin1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Te plastične pasti so zelo učinkovite, ker imajo tav na sredi v onem krogcu hormon, ki jih privablja, podgana pride tja in hop, past ji zavije vrat.
Jaz nisem preveč navdušena nad raznimi strupi, ker ne veš kam se ti bo nesnaga zavlekla, potem boš pa premikal pohištvo pa trgal ladijski pod, ko jo boš iskal od kje prihaja smrad.