Stropne lučke

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
V mansardi imamo nizek strop,ki ga dodatno bremeni oz. niža plafonjera. Rad bi v knauf namestil stropne,potopne lučke. Ne vem kako se jim reče. Včasih so bile halogen,zdaj so večinoma led. A lahko to naredim, brez da snamem celoten strop in izolacijo,ali bi bilo to potrebno storiti že prej,preden so montirali strop. Prejšnji lastnik stanovanja se je namreč zadovoljil z le eno plafonjero,jaz bi imel pa kakih 6 manjših lučk...
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Nekaj takega se super obnese. sama debelina te led vgradne luči je cca 1 cm oziroma debelina ene gips plošče. Zadeve dobiš brez problema tudi pri nas. Evo : Povezava do izdelka. Lahko izbiraš tudi takšne,ki se ne vgradijo reče se jim pa Led panel i
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Nardil bi razvod od plafonjere naprej cirka 1 m v vsako smer... Kabel bi vlekel s pomočjo kakšne trše žice... Ampak ne vem, če se to da... Zato sprašujem. Ker stropa ne bi šel dol trgat...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Kakšno izolacijo imaš spodaj? Načeloma potrebuje tudi vgrajeni led panel "škatlico", ki omogoča hlajenje. Je že res, da se led panel ne segreje toliko, a naj bi bila daljša življenjska doba. Pa še požarna zaščita je. Sploh če kupuješ najceneje od kitajca. Jaz imam povsod kovinske škatlice.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Kakšno izolacijo imaš spodaj? Načeloma potrebuje tudi vgrajeni led panel "škatlico", ki omogoča hlajenje. Je že res, da se led panel ne segreje toliko, a naj bi bila daljša življenjska doba. Pa še požarna zaščita je. Sploh če kupuješ najceneje od kitajca. Jaz imam povsod kovinske škatlice.

To idejo ti je gotovo prodal kak starejsi stromar, ki je se v casu halogenskih zarnic ostal. Kolikokrat ti je ze crknil panel? Nikoli, crkne v 99% trafo.

markoman pejt do prve elektrostacune. Teh panelov je kot dreka povsod, cene smesne. No razen v bau, obi, lesnina, kjer so tudi 3x drazji.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Stekleno volno mam pa malo folije...
Problem,ki ga vidim,je tudi,če z žico,s katero bom iskal naslednjo odprtino za razvod štroma,trčim v knauf profil,ker ne vem točno,kje so...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Tudi sam imam namen v dnevni in kuhinji naret knauf strop (tudi zaradi osvetlitve, saj je tako v dnevni kot tudi v kuhinji samo na sredini po ena luč).

In me tudi zanima, ali se dan danes v knauf zmontirajo LED paneli ali kakšne luči, ki imajo zamenljive žarnice? Kaj je boljše oz primernejše?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Kaj pa nadometni led panel? Imas tudi tle slim varijante in rob prakticno ni viden na belem stropu. Priporocam 28w, cca. 2000lm. Vse gre na integrirana svetila.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Rad bi imel luči po celi sobi (ne samo na sredini - dnevna je dolga 5,5m in je sedaj luč samo a sredini sobe...), zato bi najraje kar naredil strop iz knauf plošč kot pa da štemam strop po celi sobi...

klekej , maš kaki primer teh slim variant led luči?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Stekleno volno mam pa malo folije...
Problem,ki ga vidim,je tudi,če z žico,s katero bom iskal naslednjo odprtino za razvod štroma,trčim v knauf profil,ker ne vem točno,kje so...
Ne vem, če bo šlo tako napeljati kable.
Glede na to, da so kabli od driverja do led luči tanki, bi bilo še najbolje vrezati utor v knauf ter nato kabelček noter zagipsati. Ne vem pa, kaj bi tak utor pomenil za strukturo plošče.
Za same luči bi pa jaz šel na kako tanko nadometno varianto.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
To so mi prav danes predlagali, led trak... To bi bilo še najmanj komplikacij... Bom preveril...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
To idejo ti je gotovo prodal kak starejsi stromar, ki je se v casu halogenskih zarnic ostal. Kolikokrat ti je ze crknil panel? Nikoli, crkne v 99% trafo.

markoman pejt do prve elektrostacune. Teh panelov je kot dreka povsod, cene smesne. No razen v bau, obi, lesnina, kjer so tudi 3x drazji.

To smo pred časom debatirali na starem Alterju, ko je bil tale podforum veliko bolj aktiven. Teme verjetno še obstajajo.

To so mi prav danes predlagali, led trak... To bi bilo še najmanj komplikacij... Bom preveril...

LED trak se zdi dobra rešitev, vendar tudi tu ni vse enostavno. Barva svetlobe, svetilnost na meter, kam usmeriti led trak - se hudičevo dobro opazijo nepravilnosti na steni, kakšna prosojnost plastike v profilu, itd... Pa z LED trakom lahko kar precej elektrike pokuriš...