strgana sekundarna kritina

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
zdravo,

pred leti smo prenovili streho (folija, letve, novi stresniki).. spodaj je ostala steklena volna in dilce od prej.
Sedaj se je iz spodnje strani odstranila volna in dilce.. pa vidim, da je folija močno poškodovana, nekje jo sploh ni (mal sumim na kune v strehi). Kakšne imam sedaj opcije to popravt? Po možnosti od spodaj - ker strehe res ne bi odpiral. Cilj mi je pa "izolacija + knauf zaprto".

Je kaksna varianta?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kakšne imam sedaj opcije to popravt?
Slabe.

Je morda na spodnjem delu (čisto pri dnu kaj boljša folija oz. v redu?). Ena od zasilnih variant bi bila, da med špirovci potegneš na dol novo folijo (le to klamfaš z obeh strani na špirovce) in na dnu (čim niže) obstoječo folijo zarežeš po širini in prek potegneš to novo...torej da se bo morebitna voda iz te nove na dnu stekala po stari (kjer je tudi narejen ustrezen zaključek in odtekanje).
S tem še vedno lahko zateka nad špirovci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Se bojim, da imaš enak primer kot smo imeli samo na vikendu - tyvek folija je čisto razpadla, pa ni bilo živali. Mi je potem krovec rekel, da so imeli že več takih primerov in je pač neka serija (obdobje) pri tyveku bilo zanič.

Žal dobre rešitve, brez odkritja strehe ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
nadaljujem mal tole..
odkrival strehe ne bom (že tko imam preveč gradbenih front odprtih).
Zaenkrat mi je nekak sprejemljiva "folija od spodaj, pod letvami, med šperovci".. računam/upam, da bodo cegli zdržali in da mi bo folija le zračni kanal.

Kakšne so sedaj cene za "knaufanje" po kvadratnem metru? Recimo 25-30 cm izolacije, konstrukcija, knauf, 2x folija, bandažiranje? Da vem "od-do" kaj lahko pričakujem. Gorenjska.. če ma kdo kakšen nasvet na koga naj se obrnem pa prosim zs