Strešni prtljažnik - nimam ključa?

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ima kdo idejo kako sneti strešni prtljažnik za katerega nimam ključa? Pač avto iz uvoza in ključi strešnega prtljažnika niso prišli zraven.
Mi gre malo na jetra, ker ravno ob "mestni" hitrosti, tam 60-70 km/h žvižga.

Obstaja kakšna varianta, da bi kdo znal izdelati ključ, da bi bil prtljažnik tudi kasneje še kdaj uporaben?

Slike spodaj:
www.shrani.si
[/URL][/img]
www.shrani.si
[/URL][/img]
www.shrani.si
[/URL][/img]
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Pojdi v trgovino kjer imajo podobne prtljažnike in poglej če je kje kakšen s to številko. Meni je npr. na ta način uspelo najti ključ za strešni kovček. (kovčka nista bila od iste firme).
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Thule ima univerzalni ključ, s katerim se da vzet ven ključavnico. Jaz sem imel na trugi problem pa so mi tako rešili. Pokliči kakšnega prodajalca (Extreme vital vem da je).
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Tisti ključ gre kakor je meni znano not in ven samo ko je ključavnica odklenjena. Sem pa enkrat vse štiri takšne ključavnice odprl z dvema (malo tanjšima in mehkejšima) žebljičkoma. Če ne bo šlo tako se zapelji pa do prvega majstra, ki dela ključe.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Pri Extreme vital sem se oglasil, a ne morejo nič.

Težava je tudi v tem, da sploh ne vem od katerega proizvajalca je ta prtljažnik, ker ni nič nikjer napisano.
Avto je Fiat, mogoče je kakšen "original Fiat" prtljažnik, samo na Fiat servisu so rekli, da ga lahko "snamejo" samo z uničenjem.

Oglasil sem se tudi pri enih strokovnjakih za ključavnice (Vovko), ki sicer imajo nekega "majstra" za ključavnice, a se mu z enim prtljažnikom ne da ukvarjati z razlago, da lahko porabi preveč časa
confused-1.gif
?

Pozna kdo kakšnega dobrega mojstra za ključavnice, ko bi mi to rešil, ali vsaj poskusil.
Lokacija Ljubljana in okolica.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Kaj je uničenje?

Vzameš bormašino, navrtaš ključavnico da zjebeš cilindre (sej je klasična cilidrična?), če narediš prav tipotem bilokateri kjuč ki gre v luknjo odpre ključavnico. Res uničiš ključavnico tako da jo odpira bilokateri kjuč, ampak drugače se sploh ne da rešit zadeve ... razen če plačaš 500EUR da ti naredijo nov original ključ po stetoskopskem pregledu kjučavnice v kombinaciji z laserskim merjenjem odklona cilindrov!
tongue-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ta zadeva bi mi načeloma bila povsem sprejemljiva, samo... ...kako se to izvede?
OK, štekam bor mašino v roke in povrtati, samo za kaj se bo potem ključ "zataknil" v okrogli luknji, da bo obrnil cilinder?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Povrtaš z malim svedrom, tam notri kjer daš ključ. Vrtaš na strani od kjer se spustijo "vtiči" v luknjo toliko časa dokler ne čutiš več ovir. Potem daš notri bilokateri kjuč ki dimenzijsko paše in probaš obrnit. Če je klasična ključavnica brez kakih ekstra zaščit potem bi se moral ključ obrnit in kjučavnica se odklene (preden probaš spucaj ven svinjarijo od vratnja da se ne bo tisto zatikalo).
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Nastavi malo večji izvijač za rob plastike(desno/levo) in s kladivom parkrat "užgi"!Seveda proti koncu prtljažnika.Komplet je za tem samo za v kontejner.
frown-1.gif
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Ne vrtaj, pojdi na Thule, ker imajo skoraj vse ključe in ti bodo odklenili in zamenjali cilinder. Točno to sem naredil jaz z trugo. Če boš karkoli šlatal z kakšno silo, boš uničil cilinder, ki ne bo šel ven in naredil nepotrebno škodo. Nov cilinder te pride cca 20€ z dvema ključema...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
Ne vrtaj, pojdi na Thule, ker imajo skoraj vse ključe in ti bodo odklenili in zamenjali cilinder. Točno to sem naredil jaz z trugo. Če boš karkoli šlatal z kakšno silo, boš uničil cilinder, ki ne bo šel ven in naredil nepotrebno škodo. Nov cilinder te pride cca 20€ z dvema ključema...

problem je, ker ta nosilec 99% ni thule, tako da tudi to nebo šlo

jaz bi rekel, da je to kak hofer/lidl/random baubau trgovina nosilec za 40€, tako da pormašina + šraufnciger v roke, pa zjebat ključavnco
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
tole ni hofer lidl 100% ne.
tisti je drugačn in ima ključavnico na drugem mestu
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Rešil zadevo.
Kontaktiral kljuc.si, so imeli ravno "majstra" za take zadeve v Ljubljani.
Moja odpeljala avto do njih. Mojster odprl ključavnico z dvema "palčkama" snel eno štango prtljažnika dol. Odnesel v delavnico in izdelal ključ.
Strošek 40 EUR.
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Imam Thule prečke, pa se na 3 straneh ključavnica ne premakne. Ne morem odklenit. ima kdo kaksno idejo. Z sprejem sem ze našprical, pa nič boljse.