stream iz pc-ja na sagem siol tv

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
debata naj teče samo o tem kako se s pc-ja streama na tv (sagem stb)
za obratno pa so debate tukaj
https://www.alter.si/tabla/show...true#Post499738
https://www.alter.si/tabla/show...true#Post498702
https://www.alter.si/tabla/show...true#Post497447
_____________________

Prebral sem siolov forum, samo je že takšna zmešnjava ratala, da mi ni nič več jasno.
nekaj sem že sprobaval in ni ratalo.
Tko, da bi tukaj prosil nekoga ki mu zadeva 100% dela, če napiše en vodič.
Dam 2000 altov za dobra navodila
wink-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Najlažje bi bilo, če bi imel dostop do "naprednih" stb-jevih funkcij, kjer bi lahko enostavno nastavil ip, na katerem teče stream. Ampak mislim, da siolov software tega ne dopušča, tako da bo zadeva močno otežena. Načeloma bi lahko uporabil vgrajeno playlisto in z računalnika streamal na tiste ip-je, ki jih uporablja sioltv (seveda bi to moral početi v svoje mreži, tako da tv takrat ne bi delal). Ampak potem nastopi težava, ker se ti na stb ne bo naložil portal (ker pač ne boš na siolovem omrežju). Lahko probaš (ne garantiram čisto nič) zagnati sioltv in pognati en kanal, za katerega poznaš IP. Vzporedno že začneš streamati na tisti IP z računalnika in med tem preklopiš iz siolove mreže v svojo.

BTW: tisto, za kar si dal linke, ni obratno temu, kar si ti želiš. Tam enostavno sprejemaš stream-e iz siolove mreže z računalnikom (računalnik prevzame vlogo STBja). Ti pa želiš "nadomestiti" siolovo omrežje, kar je veliko bolj zapleteno (nemogoče). Idealno bi bilo, če bi lahko na stb-ju dobil dostop do osnovnih funkcij. Pri aminotih se to da doseči s tipkovnico (go to address), kjer vtipkaš "igmp://naslov_streamanja" in že deluje... za sageme pa res ne bi vedel.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
aja uf, pol zgleda, da ne bo nič. sem mislil, da je malo bolj enostavno.

hvala!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Uporabiš VLC.... odpreš ga... greš na file/open file. Izbereš željeno datoteko... spodaj obkljukaš streaming/saving, klikneš na advanced in nastaviš približno tako kot je na sliki. Če res deluje na radijskih ipjih, sprobaj z val202:
udp://@239.255.4.153:5002
Torej IP nastaviš na 239.255.4.153 in port na 5002...
513510-Picture2.png
 

Priponke

  • 513510-Picture2.png
    513510-Picture2.png
    116,4 KB · Ogledi: 270

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
OK... uspelo mi je
grin1.gif
Streamaš s takimi nastavitvami, kot sem zgoraj napisal (nujno v lastno mrežo). Istočasno poslišaš na stbju tisti radio kanal, na katerega streamaš. Med tem izklopiš stb iz tv porta na modemu in ga vklopiš na lastno mrežo. Pri tem se je meni na tvju pojavil zvok in kockasta slika (streamal sem 720p nanizanko). Moraš pa vedeti, da to ne bo delovalo z divx-i. Streamati moraš format, ki ga stb razume... ponavadi je to navaden mpeg2 (dvdji in podoben material) ter pogojno mpeg4 (h264 material kot so današnji 720p ripi).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
včeraj zvečer sem že nekaj sprobaval, pa ni šlo.
no sedaj berem tole, vidim, da sploh ni moglo it:)
eh pol je "neuporabno"
frown-1.gif
preštekavat kable + imeti pravi format filma:s

bentiš, sem mislu, da bo lažje, da bi res lahk divx pogledu na tv s samo 3kliki:)