Stranka modernega centra

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.020
0
36
Požar se kot privatnik običajno zajebava in reskira tožbe....mislim da ne....

sajkek

Guru
16. mar 2008
24.756
2.633
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
http://www.rtvslo.si/slovenija...361669#comments
Citat:
V živo: Cerar: Vprašanje vojne škode ni urejeno, a ne bi kvarili odnosov z Nemčijo
Kdo je meduza brez jajc in hrbtenice ?

se kr strinjam, mogoče so dolžni, ampka takole drkat zdaj po x letih nemčijo, ko bi se zadeve morale že 50x poprej rešit, je neumno,sploh za odnose. Potem lahko še drkamo turke, ker so skakali po naši grudi, še poprej pa rimljane- italijo itd.

• Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
Ce se nasa politika v 3/4 ukvarja z zadevami starimi 70 let, te res ne razumem, od kje je pa urejanje zadev z Nemcijo ful prestaro. ?

ferdo

Guru
3. sep 2007
6.470
1.662
113
Ljubljana
hmpg.net
KSZ
Tole z reparacijami ima en catch22.
ZRN (ni napak) ni hotela plačati reparacij, ker ni bila edina Nemčija, zato se je vprašanje reparacij odložilo do ponovne združitve Nemčij.

Ko so se združile, so ob združitveni pogodbi, ki so jo podpisale s štirimi velikimi (SZ, GB, USA, F), dodale člen, da reparacij ni več. Tako so Grki recimo na celi črti izviseli:)

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
KSZ
Tole z reparacijami ima en catch22.
ZRN (ni napak) ni hotela plačati reparacij, ker ni bila edina Nemčija, zato se je vprašanje reparacij odložilo do ponovne združitve Nemčij.

Ko so se združile, so ob združitveni pogodbi, ki so jo podpisale s štirimi velikimi (SZ, GB, USA, F), dodale člen, da reparacij ni več. Tako so Grki recimo na celi črti izviseli:)

Zakaj se potem ne zahtevajo reparacije od Italije ali Madžarske? Ker nimata denarja - ali obstaja kakšen drug poseben razlog?

Ravno tako ne razumem Grkov, zakaj ne zahtevajo povračila od Italije - saj jih je ravno Italija (prva) napadla.

Poleg tega je to vprašanje res popolnoma brezvezno - Grki in mi smo se v slabem gospodarskem položaju znašli zaradi lastnih neumnosti - ne zaradi odsotnosti reparacij.

ferdo

Guru
3. sep 2007
6.470
1.662
113
Ljubljana
hmpg.net
Od zadaj:
100% se strinjam
Italija je bila na strani zmagovalcev:)
Obstaja poseben razlog. Grki so dali celo kredit Nemčiji med 2 svetovno vojno (Nemci so si ga vzeli), ki ga ni nihče vrnil.

Ampak vse to z reparacijami po mojem vleče na nekaj drugega. Nemčija zagotovo ne bi bila tako uspešna, če ne bi v preteklosti uspela prepričati upnike v največji, do sedaj znani odpis dolga. Ampak na to se je pozabilo:)

Gargy

Guru
17. avg 2007
4.317
1
1.121
113
okolica Maribora
Saj z Avstrijo je isto... praktično nobena, danes paradna znamka, med vojno ni utrpela nekih večjih izgub in si je velike dobičke/razvoj ustvarila z vojno industrijo. Siemens je odličen primer, pa Štajer, Magna...
Razlika je edino, da so oni to uspeli širit in razvijat, mi pa pokrast in zapret...

Pepe

Guru
20. sep 2007
10.596
1.532
113
No, teh odškodnin so se v našem imenu bolj ali manj odrekle vlade FLRJ in SFRJ, da so jih pustili pri miru zaradi etičnega čiščenja. Poravnali so se namreč tako, da naj Avstrija poplača svoje državljane, ki so jih pregnali z območja Juge in jim zaplenili premoženje. Potem pa se začetni gospodarski uspeh socializma že upehal in so nas lahko držali v šahu že s kakim malo ugodnejšim posojilom.
Nemčija je posameznim skupinam ljudi namenila vojno odškodnino. Vprašanje je, koliko je potem to v matični državi do ljudi prišlo. Jugoslavija je od ZRN dobila manj kot drugi, ker je priznala DDR. Italijani so tudi nekaj dali. Najmanj so dali Madžari.

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
...Ampak vse to z reparacijami po mojem vleče na nekaj drugega. Nemčija zagotovo ne bi bila tako uspešna, če ne bi v preteklosti uspela prepričati upnike v največji, do sedaj znani odpis dolga. Ampak na to se je pozabilo:)
A zato je bila DDR tako uspešna?
hysterical-1.gif

sajkek

Guru
16. mar 2008
24.756
2.633
113
Mi moramo še od grkov dobit denar, ki smo ga posodli. Oh wait, smo kar odpisali.

Drugače pa, malokateri kraj pri nas je bil bolj sesut od bombardirane nemčije (po vojni). Pa glej kje so zdaj oni, kje pa mi. 60 let after. Pa lahko bi napisal 20 let after.

pipo

Pripravnik
19. mar 2008
649
4
18
ksz

nam lahko danes vse pufe odpišejo, pa hkrati vrnejo vse naše pufe, pa bomo čez 15 let v istem sr.anju

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
43
48
Le kdo pa bo povrnil škodo na šolah, gradovih, cerkvah... katere so zrušili komunistični zločinci? Jo lahko terjamo od zveze borcev???

Pepe

Guru
20. sep 2007
10.596
1.532
113
Ni potrebno iti v ideološko vojno znotraj države, da bi preveril, če lahko od Nemčije kaj dobiš. Gradovi v državni lasti propadajo še sedaj.
Včeraj so bili Turki na obisku in najprej bi lahko začeli pri njih, če bodo kaj vrnili za svoje vpade pred stoletji. Potem so bili tu še Francozi itd...

mr_

Majstr
20. sep 2007
6.631
410
83
Italijanom smo mi placali, sam mislim, da se niso vzdignili z racuna.

msenjur

Guru
11. sep 2007
19.163
2.054
113