stikalo IP - priklop

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
torej..danes smo bili dogovoreni s tušem da pridejo in omogočijo priklop - prišla sta majstra iz tuša in telekoma, vendar v stanovanju samem nista nič delala. spodaj v "centrali" sta omogočila dostop (stanovanjski blok).

jaz pa imam v stanovanju 2 priklopa iz zida - in sicer stara verejtno od samega začetka (do sedaj nisem imel preko tega priključka nič - niti telefona).

in ta od tuša mi je rekel da moram to stikalo/vtičnico nadomestiti z novo za IP.

in kupim danes zadevo (15eur) in doma vzamem tisto iz stene dol in sta bile gor 2 žici, ena pa še zraven visi.

zdaj pa v to novo IP stikalo ne vem kam naj to spojim - ker še nisem videl takega stikala. celo je skoraj plastično in ne vem kam bi dal
ti žici (na tem starem sta bili zaviti okrog vijakov). tukaj pa ni nobenega vijaka oz. se jih vidi - 8luknjic in znotraj njih so vijakeci mali. ampak se mi ne sanja kako bi to pripojil in kam, če je to sploh pravilno?

kakšna ideja?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
8/8 pin za Voljo
confused-1.gif

Za dovod telefonije je standardna 6/4 pa se tam sta izkorisceni samo dve.

Za telefonijo se priklopi na srednja dva pina - ne vem kako imas oznaceno(nekaj standardnih oznak A/B , L1/L2 ,...) ali pa ce je oznaceno z barvami modra in belo modra.

Ce je na tvoji vticnici drugace prosim za sliko - lahko tudi kablovja saj pravis,da imas tri zice(uporabljata se dve , tretja je morda ozemljitev.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
imam tus trojcek - zadeva pa zgleda kot v prilogi (stikalo sem sam kupil)
529320-tus.jpg
 

Priponke

  • 529320-tus.jpg
    529320-tus.jpg
    26,2 KB · Ogledi: 225

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Na teh vticnicah mislim,da je oznaceno s stevilkami - ti priklopi na srednji dve,ki sta oznaceni z 4 in 5.

Kabli iz zida pa so "nestandardnih" barv
tongue-1.gif
po moje sta bili prikljuceni bela in rjava prikljuceni na stranski sponki stare vticnice in sta ti dve dovod in ju prikljucis na 4 in 5 nove vticnice.
Rdeca je bila verjetno na sredini in ta ostane prosta.
Ce pa so bile drugace prikljucene vsekakor uporabi tisti dve,ki sta bili na stranskih vijakih.

Drugace pa bi morala tudi "mojstra" od Tusa to hitro ugotovit (ne vem koliko in kaksno opremo imajo)-morda se bo celo spomnil kateri par sta s telekomovcem priklopila spodaj v omarici .
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
sem probal pa ne gre..drugač pa je bil prej beli frei...

sem klical na tuš - pa so rekli da to ni njihova dolžnost da mi to uredijo in da si to moram sam zrihtat
evil.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Ča je bil prej beli fraj pač pustiš belega pri miru in ostala dva priklopiš tako da peljeta na 2 sredinska kontakta.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
sem probal pa ne gre..drugač pa je bil prej beli frei...

sem klical na tuš - pa so rekli da to ni njihova dolžnost da mi to uredijo in da si to moram sam zrihtat
evil.gif

Ce je bil beli fraj naj bo tudi sedaj - torej priklopi rdeco in rjavo
wink-1.gif


Ce so njihovi "mojstri" ugotovili , da je vticnica slaba bi lahko izpustili kaksno kavico in si takrat lahko vzeli pet minut casa ter ti jo zamenjali.