Števec porabe kurilnega olja

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Cena tega števca je pa nadvse ugodna, tko, da se ti splača kar dva vzet pa zmontirat
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Seveda je strahovito drag, o tem nisem nič pisal.
Popravil sem samo svojo navedbo, da ne vem če sploh obstaja.
Torej: obstaja, vendar je predrag.
Zadovoljen, 'Sergio81'?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Bom kar tole staro temo uporabil.

Danes sem narocil kurilno olje, pod predpostavko da je cisterna skoraj prazna, pa se je izkazalo da temu ni bilo tako. Ocitno je potonil plovec v merilcu.

Random search mi sicer najde prodajalce tovrstne robe, ampak me zanima, na kaj paziti? Jaz bi rekel na premer odprtine in tip / visino navoja (ali pa je to standardno?), verjetno mora merilec imeti tudi moznost kalibracije za razlicne velikosti cisterne? Ali enostavno samo merijo visino, in je razlika le v skali?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem si preprosto sam naredil z ultrazvočnim senzorjem HC-SR04, en ESP8266 in en merilec vlage in temperature (da veš raztezek olja v cisterni)... Dela super
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Sounds cool.

Ampak zame ne pride v postev, tako iz strokovnega, stroskovnega ali casovnega vidika.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Enostavno je tako, da narediš "šlaufvago":
kupiš/vzameš prozorno cev (npr. fi8) dolžine cca. 3x višina cisterne. V cisterni jo porineš skoraj do dna (recimo 10 cm od tal), zunaj pa jo pritrdiš na vidno stranico v obliki črke U - konec je na vrhu cisterne. Potegneš kurilca čez cev, in boš lahko vedno videl, koliko ga je v cisterni. ;)

P.S.: Pa ta cev naj bo na taki stranici, da jo ne moreš enostavno pretrgati, če ne boš imel kurilca zunaj cisterne. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prav tak nam "pije živce".
Že pod 1 -zakaj je skala do 150 cm, če je dolžina vrvice ali višina cisterne 200/250 cm?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zdi se mi, da obrneš skalo in imaš do 250. Dolžino vrvice pa enostavno prevežeš na ustrezno višino, skalo pa nastaviš na svoje območje.

Ja, se mi je zgodilo tudi, da je plovec spustil in ni več kazalo prav. Toda od vseh merilcev mi je ta še najbolj spreten. Vse ostalo je nagajalo in lagalo itd. Tudi tistega pnevmatskega imam še nekje na eni cisterni - ni vreden počenega šusa. Ta na plovec je tapravi. Najbolj enostavna rešitev je tudi najbolj učinkovita.
Tko je to :p .
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jako si pametan danas!

Mi imamo to sranje že 30+ let. Močno dvomim, da si lahko takrat kaj izbiral, ko si kupoval.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Potem pa danes kupi ustreznega. Tudi jaz ne vem kaj se je dalo kupiti pred 30 leti. Se ravno tako čudim, zakaj.imam na radiatorjih kotne ventile namesto ravne (s katerimi bi imel monter pol manj dela) , zakaj so v hiši vsa vrata leva namesto "polovica"desnih....
Merilec elko je lažje zamenjat kot pa predelati priklope na radiatorje in menjava vrat.