Stenski nosilec za zvočnike

majklnajt

Pripravnik
17. sep 2007
53
0
6
Živjo,

kupil sem zvočnike Infinity Primus HCS. Potrebujem ustrezne nosilce...zvočniki imajo zadaj na sredini samo eno luknjo, kamor zašraufaš nosilec. Zaenkrat takšnih nosilcev nisem našel (Big Bang, Merkur), nosilnost naj bi bila tam okoli 20 kg, pa kovinski seveda.

Za slikovno predstavo, nekaj takšnega

V kateri trgovini pri nas bi dobil kaj podobnega?

Hvala.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
nosilnost 20 kg??? Ja kake zvočnike pa imaš ti?

'Točno tak' nosilec (bele barve) sem par let nazaj kupil v big bangu (BTC) - cena bo verjetno tam 12 do 15 eur. Nosilnost ime verjetno tam nekje do 5 kg kar je povsem dovolj za 90 % zvočnikov (predvidevam da tudi tvoje)...oz. da rečem drugače..v kolikor je zadaj taka luknja niso tako težki, da jih ti nosilci ne bi mogli držati.

Grem stavit daimajo še vedno take vvste nosilcev! (kupil sem na oddelku hi-fi opreme).
 

majklnajt

Pripravnik
17. sep 2007
53
0
6
Ja, 20kg. Poskusil sem ene iz plastike, iz Big Banga, katerih nosilnost je bila 5kg, pa so samo počepnili. Sem najprej mislil, da nekaj nisem OK namontiral, zategnil, vendar so bili prešvoh. Nato sem šel iskat druge, kovinske, katerih nosilnost je bila 25 kg. Ti so imeli tako smotane luknje, da žal niso pasale in sem jih nesel nazaj. Ravno iz tega vidika sem napisal 20 kg, ajde lahko 15kg, lahko tudi kašno kilo dol, ampak rajši več kot manj. Zvočnik drugače tehta 3,2 kg.
Pregledal sem pa Biga Bang v BTC-ju, Kranju, Merkur, vendar nič uporabnega. Težil tudi prodajalcem, pa nič pametnega.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
na mojh ne vem kaka je nosilnost samo po občutku bi nosili tiste 3 kile (če prihaja do povešanja - torej da zvočniki 'kinkajo' potem v tisti drsni del nosilca daš nekaj bolj hrapavega (oz. magari kako lepilo - neostik, UHU, silikonski kit...) kar bo ustvarilo dovolj trenja da bo stal na mestu.
 

gazda

Zelenc'
16. apr 2008
1
0
1
Zdravo majklnajt!

Zanima me, če si našel ustrezne nosilce. Sam jih namreč iščem že tri mesece po celi Slo. Prosim sporoči!

Čao!
 

majklnajt

Pripravnik
17. sep 2007
53
0
6
Ma nisem. Zgleda, da jih bom dal delati orodjarju.
Če pa je slučajno kdo uspel najti nosilce za te zvočnike se seveda priporočam.