Stenski nosilec tv 75

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Eno morda tumpasto vprasanje.
Nosilcev za tv 75 je ne ravno na pretek, so pa taki za do 65 tv, ki mi po vesi pasejo in tudi po max tezi tvja...

...bo problem ce kupim stenski nosilec ki je za tvje do 65 in gor obesim 75ko.

vesa stima, kile tud. Kaj bi lahko slo narobe?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

nic. najbolj pomembna je nosilnost. vijaki stimajo, ce vesa stima
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
A štimajo tudi luknje za vijake na zadnji strani TVja in nosilca?

ja tv ma veso A x A. In nosilc ma A x A ( dal sem pac crko lahko je 300x300 400x400karkol) teza tv 35 kil nosilnost nosilca 45 kg.....tud po mojem ne bi smelo biti problemov ampak prasam ce slucajno kj ne vem iz sem spregledal
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
V osnovi imajo eno samo funkcijo in sicer da držijo TV na steni. Vse kar je pomembno je nosilnost in standard vesa. Dobro je,da je nosilnost večja od teže samega TV-ja pa čeprav imajo vsi ti nosilci realno večjo nosilnost, kot je navedeno (povsod je rezerva). Če naprimer vesa standard ravno ne ustreza, nosilnost pa, se to da relativno na preprost način rešiti tudi z kašno letvijo v katero sam izvrtaš luknje na ustrezno mesto. Sedaj se pa samo še poraja vprašanje, kakšnega si želiš, če je namen le ta da tv visi na steni, je v bistvu vseeno kako izgleda saj ponavadi ko tv obesiš pozabiš na njega. Če pa je zadeva vidna pol je pa tukaj še faktor estetike. Načeloma ti najcenejši znajo popolnoma ustrezati. V kolikor je v igri izvečljiv nosilec tam pa seveda nebi izbral ravno najcenejšo varianto saj zna biti precej "labav"
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ja gre za takega ki se premika in ima hod. In ja malo tudi estetika igra vloge :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Palcek, velikost TV-ja ni vazna. Vazna je nosilnost (kilaza TV-ja) in VESA.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Sem mojega montiral preko knaufa. Sedaj vse stoji na steni na samo dveh vijakih.