Stečaj delodajalca /razlaga izrazov/vrstni red ...

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdravljeni...

Morda ima kdo kakšne izkušnje s stečaji pa lahko malo podebatiramo.

Vse bi bilo morda bolj enostavno če bi nas bilo ob stečaju zaposlenih več ,tako pa sva bila še samo lastnik in jaz.

Posledično je "pritisk" na stečajno upraviteljico seveda samo moj ,in nekako imam občutek da se ne sekira kaj preveč...

Kadarkoli jo kaj povprašam ,dobim seveda samo neke suhoparne pravniške razlage ki si jih seveda lahko razlagaš na več načinov.


Na samem ajpesu pa spet vse v strogo pravnem jeziku.


K bistvu.

Priznanih imam nekaj terjetev , vse so zapisane na celem spisku edine kot prednostne !

Zdaj terjatev do tega delodajalca je malo morje ,stečajne mase pa ne bo kaj prida.
Nikakor ne morem dobiti neke verodostojne informacije ali ima oznaka prednostna terjatev sploh kakšno težo pri končni razdelitvi ali ne ??

Motijo me namreč zapisi pri terjatvah. Pro mojih je recimo zapisano :
"
Opomba pod zap.št. 24
Terjatev se prizna pogojno (z razveznim pogojem), ki se izpolni v primeru unovčitve garancije, in sicer v višini obračunanih nadomestil do dne unovčitve garancije.
Opomba pod zap.št. 25
Terjatev je priznana pod razveznim pogojem, da glavni dolžnik xxxx d.o.o. plača obveznost do izdelave načrta končne razdelitve.
Opomba pod zap.št. 26
Terjatev je priznana pod razveznim pogojem, da glavni dolžnik xxxx d.o.o. plača obveznost do izdelave načrta končne razdelitve.
"

Vse neki pogoji ,razvezni....


IN sedaj pogledam druge velike upnike ,uveljavljajo neke ločitvene pravice ??

"O priznanih ločitvenih pravicah se odloči tako:
a) Ugotovi se, da je priznana ločitvena pravica upnika Kovintrade Mednarodna trgovina d.d., s katero je
zavarovana terjatev v višini xxx eurov na nepremičnini z ID znakom xxxx in se upravitelju
naloži, da to terjatev prednostno plača iz tega premoženja.
b) Ugotovi se, da je priznana ločitvena pravica upnika DUTB d.d., s katero je zavarovana terjatev v višini
xxxx eurov na nepremičnini z ID znakom xxxx in se upravitelju naloži, da to terjatev
prednostno plača iz tega premoženja.
c) Ugotovi se, da je priznana ločitvena pravica upnika DUTB d.d., s katero je zavarovana terjatev v višini
xxxx eurov na nepremičnini z ID znakom xxxx in se upravitelju naloži, da to terjatev
prednostno plača iz tega premoženja.


Pozna kdo vse te izraze ?? Kdo bo sedaj dobilprvi denar ? Ker večino stečajne mase bo prišlo ravno iz tu omenjene nepremičnine ki je že ocenjena in objavljena dražba.
Še enkrat pa naj omenim , V Končnem seznamu preizkušenih terjatev so pa edino moje terjatve označene kot prednostne ???

Nekako me skrbi da bo kupnino od prodaje nepremičnine takoj pobrala banka ,katera ima na tej nepremičnini hipoteko ??

Potem mi tisto " prednostno " nič ne pomeni ??

Vsako pametno mnenje oziroma izkušnja dobrodošla. A držimo se nekako teme.

Hvala.lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ločitvena pravica je, da se iz prodaje nepremičnin kjer ima Kovintrade in DUTB vknjiženo hipoteko najprej poplača njih po vrstnem redu hipotek. Če kaj ostane dobiš ti, če ni drugih prednostnih.

Kar pa se tiče tvojih razveznih pogojev je pa kolikor si napisal tako, da imaš očitno eno garancijo, ki jo lahko vnovčiš in potem seveda ne dobiš iz tega naslova še enkrat, za drugi dve, pa je še možnost, da ti dolžnik neposredno plača kar je dolžen in potem seveda spet ni več terjatve.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ločitvena pravica je, da se iz prodaje nepremičnin kjer ima Kovintrade in DUTB vknjiženo hipoteko najprej poplača njih po vrstnem redu hipotek. Če kaj ostane dobiš ti, če ni drugih prednostnih.

Kar pa se tiče tvojih razveznih pogojev je pa kolikor si napisal tako, da imaš očitno eno garancijo, ki jo lahko vnovčiš in potem seveda ne dobiš iz tega naslova še enkrat, za drugi dve, pa je še možnost, da ti dolžnik neposredno plača kar je dolžen in potem seveda spet ni več terjatve.

Tako po domače povedano ne bo iz tega nič...Pa toliko enega govorjenja povsod kako je delavec zaščiten v takih primerih...

Trejatev prijavljenih za cca 1000000 evrov ,nepremičnina vredna 150000 evrov...Mi nič ne rabi če sem edini vpisan kot prednostni..Se lahko obrišem pod nosom...

"Opomba pod zap.št. 26
Terjatev je priznana pod razveznim pogojem, da glavni dolžnik xxxx d.o.o. plača obveznost do izdelave načrta končne razdelitve."


Tu sem z xxxx označil firmo istega lastnika kot lastnika .s.p. ki je v stečaju . Ta firma že kar nekaj časa ne posluje. To je nekako že spet jasno da denarja ne bo ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

McGiver ti je vse napisal, kar je pomembno.

In to je, da ne bo nič, ker so pred tabo hipotekarni upniki, ki bodo pomlatili, kar pač še je.