Starševski nadzor..

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
zanima me, kako otroku na Android telefonu najlažje nastaviti spremljanje njegove lokacije?
On bo vedel za to in da je to zaradi njegove varnosti, tako da me zanima najpreprostejši način
smile-1.gif


Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Google maps location sharing. Tam nastaviš s kom želiš sharati lokacijo in koliko časa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 5ko

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Zdravo
Se opravičujem malo si bom sposodil to temo. Sin ima telefon z androidom 5.0. Ali obstaja kakšen brezplačen starševski nadzor program za ta telefon, da mu lahko omejim surfanje po internetu ter nalaganje raznih igric, prosim za pomoč!
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Dinner time plus. Ni ravno brezplačen, deluje pa zelo dobro. Imas pregled nad tem koliko casa je na kaksnem programu, omejis dostop ali nove namestitve ali blokiras uporabo telefona za nek dolocen cas.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Screen Time.
Brezplačna, dokler jo uporabljaš samo kot administrator na telefonu/tablici. Plačljiv, ko želiš daljinski nadzor. Omogoča izbor povsem odklenjenih aplikacij (delujejo vedno in brezpogojno - npr. Telefon, SMS), pogojno dovoljenih aplikacij, nastavljanje časa njihovega delovanja (ločeno za delovnike oz. vikend) in zaklep izbranih aplikacij.

Za tvoj primer: enostavno otroku z geslom zakleneš Google Play in ne bo mogel te aplikacije niti startati, da bi si npr. svobodno (brez tvoje odobritve) nalagal igrice, zakleneš tudi nastavitve in ne bo mogel dostopati do nastavitev za nalaganja mimo Google Play, aplikacijo za brskanje (npr. Chrome) pa mu npr. omejiš na 30 minut dnevno in to je to. Vsakič, ko bo dosegel dnevno dovoljeno mejo ali ko bo poskušal 'shekati' geslo, boš obeščen po e-pošti...
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Zdravo,
screen time smo imeli inštaliran 14 dni, dokler ni potekel premium access.
Sedaj pa ne deluje več niti daljinsko, niti na sami napravi - v zgornjem postu sem razumel, da brezplačna verzija deluje na sami napravi, vendar ne. Razen če so to sedaj spremenili :)
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Jaz imam to.....z njo zakleneš APPe...,nastaviš število poskusov odklepanja ( pri prekoračitvi te fotoaparat slika, da veš kdo je hotel njuškat po tvojem tel..)
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
v zgornjem postu sem razumel, da brezplačna verzija deluje na sami napravi, vendar ne. Razen če so to sedaj spremenili :)

Morda so to res spremenili. Jaz sem aplikacijo na tablico naložil že pred skoraj štirimi leti in se ji je reklo prav Screen Time. Danes vidim, da obstajata dve: Screen Time Parental Control in Screen Time Companion App. No, ko pogledam v svojo Trgovino Play, vidim, da imam danes slednjo (Screen Time Companion App) in mi ta dejansko omogoča vse našteto kot premium varianta le brez daljinskih komand (pač dela le lokalno). Spomnim se, da sem enkrat kmalu po začetku uporabe aplikacije, ko so me še 'novačili', da bi postal naročnik plačljive verzije, prebral njihovo napoved, da bo 'moja' verzija sicer vedno ostala brezplačna, da pa mi vseeno priporočajo plačljivo, ker omogoča še daljinski nadzor. Katero pa si ti imel naloženo - samo eno, ali zdaj moraš itak imeti obe (eno na otrokovi napravi in drugo na svoji)?