Stara poškodba

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Stvar je sledeča:

Pred pol leta mi je na košarki obrnilo koleno. Po pregledih MRI ... so ugotovili, da so raztrgane križne vezi, poškodba meniskusa ter edem na kosti. Po 2 mesecih se je stvar uredila do te meje da sem lahko normalno hodil. Po pol leta, mi je doktor dal na izbiro rekonstrukcijo vezi ali pa pustimo kot je. Odločil sem se, da zaenkrat ne režemo.
Zmeraj bolj pa ugotavljam, da to ni to in mi koleno "pleše" po svoje. Nogomet ipd. ne pride v upoštev.

Sedaj pa catch. V času poškodbe sem imel status študenta in zavarovanje po starših. V vmesnem času sem se zaposlil za nedoločen čas.

Zanima me kaj to pomeni iz stališča:
1) Pride do poškodbe istega kolena
2) Se sam odločim za operacijo zaradi bolečin

Kako je z bolniško in odškodnino?

Hvala
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Po mojem nestrokovnem mnenju ti bolniška pripada, prvi mesec bo tako ali tako moral častiti delodajalec. Tu neke dileme ni. Ljudje so dobili bolniško tudi zaradi samoplačniških lepotnih posegov, ki se niso iztekli po pričakovanjih.
Odškodnina? To bi dobil iz naslova kakšnega posebnega zavarovanja. Iz osnovnega in dodatnega zdravstvenega zavarovanja tega ni.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Bolniška ti pripada, če te je strah pa reči, da ti je na šihtu spodrsnilo in te spet boli...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Kar se tiče "stroke" imaš ti koleno sedaj sanirano saj nisi na bolniški, lahko pa tudi hodiš.

Kar se tiče tebe. Če se ti ponovno naredi si nerodno stopil in greš po postopku v obravnavo in normalno na bolniško. Četudi se sam odločiš za operacijo, ti bolniška pripada.

Ti pa svetujem, da si najprej omisliš enga dobrega dohtarja, ki bo preveril delovanje kolena in poškodbe in ne bo na vrat na nos porihtal vezi. Ker to vedno ni rešitev, niti ni zagotovilo, da ne bo spet počila...