stanovanje - soba - prestavitev luči - betonska plošča

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sej tako trdega vibro betona se ne štema, vsaj ne direkt. Dobi se namenske diamantne rezkarje, ki naredijo kanalček (to ni isto kot tisti fleks z z dvema šajbama za naredit ravne luknje v opeko/zidake).

Drugače pa namesto nadometnih kanalčkov je opcija tudi okrasnih verig/vrvi za luči, če govorimo recimo o visečih lučeh (pri plafonjerah jasno to odpade).
Za opeko zidake se (lahko) uporablja tudi "rezkarje" ki kanale izdolbejo. Posledica je manj prahu in veliko hitrejse delo. Za beton pa se uporablja tudi rezkarje na dve plosci, ker tudi tisti na 5 plosc, ti v primeru betona ne bodo popolnoma izdolbli kanala oz bos imel preveliko "porabo" plosc.

Te zadeve ki so za 100, 200 EUR zelo hitro crknejo pod resno obremenitvijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
KSZ

hvala vsem za nasvete

je blok - armiran beton
ni ometa, samo pobrušen in barva
pri sosedih so delali....prišli tudi na železo v globini cca 1cm in dolžini vsaj pol metra - torej je bila verjetno cela mreža tako nizko... (tam imajo sedaj klasični kanalček
prašilo se je ko hudič, imeli nekaj podbnega kot na linkih, dvojni rezkalnik zelo močen sesalec...
pri meni ne bo prazno stanovanje - kuhinja je "v živo", ostalo bi še lahko kaj umaknil...

gips ne pride v poštev, ker potem moram urediti cca 30m2 stropa - kuhinja - jedilnica - dnevna soba
planiram plafonjero oz nekaj na stropu, na steni ne pride v poštev
dobra ideja s tisto prečno okrasno letvijo - za sobo sigurno ta rešitev, za dnevno pa še bom videl - tam celo mogoče res prestavim na steno

dolžine so nekje ....za dnevno okrog 2,5m, za sobo cca 1,5m
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
KSZ

hvala vsem za nasvete

je blok - armiran beton
ni ometa, samo pobrušen in barva
pri sosedih so delali....prišli tudi na železo v globini cca 1cm in dolžini vsaj pol metra - torej je bila verjetno cela mreža tako nizko... (tam imajo sedaj klasični kanalček
prašilo se je ko hudič, imeli nekaj podbnega kot na linkih, dvojni rezkalnik zelo močen sesalec...
pri meni ne bo prazno stanovanje - kuhinja je "v živo", ostalo bi še lahko kaj umaknil...

gips ne pride v poštev, ker potem moram urediti cca 30m2 stropa - kuhinja - jedilnica - dnevna soba
planiram plafonjero oz nekaj na stropu, na steni ne pride v poštev
dobra ideja s tisto prečno okrasno letvijo - za sobo sigurno ta rešitev, za dnevno pa še bom videl - tam celo mogoče res prestavim na steno

dolžine so nekje ....za dnevno okrog 2,5m, za sobo cca 1,5m

jaz sem si prestavil na "ndustrijski look" način.
zeleno plastično vodovodno cev sem posprejal v črno in pripel na strop. zgleda zelo podobno kot na tej sliki. https://media.karousell.com/media/p...hts_5head_1561292552_4b1badf3_progressive.jpg https://media.karousell.com/media/p...hts_5head_1561292552_4c1979a3_progressive.jpg

Kako boš pa ostalo elektriko rešil?
Morda lahko napajanje dobiš iz kake stenske vtičnice, upravljaš jo pa preko brezžičnega stikala. vse lahko dobiš v ikeji, če se ti ne da igrat in raziskovat.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Imel v preteklosti en “rezkar” za kanale (hofer/lidl - ne spomnim se). Kadilo se je noro... kmalu tudi pokadilo iz masine.. za enkraten projekt je nakup resne masine nesmiselen.. ne vem pa ce to profi opremo kdo sposoja?

V vsakem primeru - ce priklapljas na te zadeve sesalc - morabit tud ta ustrezen (da se sam stresa in sproti cisti filter).. enkrat probal nekaj z mojim sesalcem (brusil sem strop).. dlje casa pucal filtre kot dejansko brusil.. naslednjic sm si pri malarju sposodil njegovega (brusi kitane stene z njim).. cist nekaj drugega..

odpiralcu teme:
- reflektorske luci na stenah?
- visece luci in pa elektrika napeljana od stene po kaksnih vrvicah/ketncah (tko mam v kuhinji prestavljeno luc za cca 2m, da mi pride nad mizo)
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem imel isti problem. Evo vceraj. Nisem mogel prsstemati nic, ker je armiran beton. Dal sem ene tanjske elektricne kable, cez potegnil kemaglet fx, ne pozna se nic. Luc bo itak led, tako da nekih debelih kablov ne rabis.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
KSZ

hvala vsem za nasvete

je blok - armiran beton
ni ometa, samo pobrušen in barva
pri sosedih so delali....prišli tudi na železo v globini cca 1cm in dolžini vsaj pol metra - torej je bila verjetno cela mreža tako nizko... (tam imajo sedaj klasični kanalček
prašilo se je ko hudič, imeli nekaj podbnega kot na linkih, dvojni rezkalnik zelo močen sesalec...
pri meni ne bo prazno stanovanje - kuhinja je "v živo", ostalo bi še lahko kaj umaknil...

gips ne pride v poštev, ker potem moram urediti cca 30m2 stropa - kuhinja - jedilnica - dnevna soba
planiram plafonjero oz nekaj na stropu, na steni ne pride v poštev
dobra ideja s tisto prečno okrasno letvijo - za sobo sigurno ta rešitev, za dnevno pa še bom videl - tam celo mogoče res prestavim na steno

dolžine so nekje ....za dnevno okrog 2,5m, za sobo cca 1,5m

Jaz sem "moral" prestaviti luč v NASELJENI spalnici za dobra 2 metra. Betonska plata brez ometa. Najprej sem nekaj dni razmišljal in si glavo belil, potem pa tamali fleks z diamantno šajbo in sesalec zraven. Potegnil sem linijo dobrih 5 mm globoko in širina šajbe. Not sem spravil mislim da 2x0,75m2 ploščati kabel. V dozo eno dodatno cevno varovalko zaradi varovanja tanjšega kabla. In pokital nazaj. Vse skupaj dobra ura dela.

Prej sem pa delal neke doktorate kako bi se lotil...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Imel v preteklosti en “rezkar” za kanale (hofer/lidl - ne spomnim se). Kadilo se je noro... kmalu tudi pokadilo iz masine.. za enkraten projekt je nakup resne masine nesmiselen.. ne vem pa ce to profi opremo kdo sposoja?

V vsakem primeru - ce priklapljas na te zadeve sesalc - morabit tud ta ustrezen (da se sam stresa in sproti cisti filter).. enkrat probal nekaj z mojim sesalcem (brusil sem strop).. dlje casa pucal filtre kot dejansko brusil.. naslednjic sm si pri malarju sposodil njegovega (brusi kitane stene z njim).. cist nekaj drugega..

odpiralcu teme:
- reflektorske luci na stenah?
- visece luci in pa elektrika napeljana od stene po kaksnih vrvicah/ketncah (tko mam v kuhinji prestavljeno luc za cca 2m, da mi pride nad mizo)

nekako tako razmišljam
- v novi sobi - bo verjetno tista tirnica oz. nekaj takega, da se nadaljuje v nek sklop LED lučk - stena bo ravno prišla v liniji obstoječih luči . tako da bodo tiste luknje pokrite in hkrat bom lahko uporabil že obstoječa stikala - seveda na novih lokacijah
- v dnevis sobi - bom luč prestavil na steno
- ostala stenska elektrika ni problem

Hvala za ideje in nasvete...
 

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
Nekaj podobnega sem izvedel pred časom, premik luči za cca 1 m.
Uporabil sem diamantno ploščo za rezanje keramike in naredil V utor.
Nekaj slik:
IMG_20210107_165431.jpgIMG_20210107_105409.jpgIMG_20210107_165431.jpgIMG_20210108_153758.jpg
 
Nazadnje urejeno: