Stanje kilometrov, če je zamenjan motor v avtu

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Samo firbec:

imam vozilo s prevoženimi 200.000 km, potem mi mašina zariba. Potem nekje najdem mašino s 50.000 km.
Ali je stanje na števcu še vedno 200.000 km, ali to servis lahko ponastavi na 50.000 km? Recimo na zakonski način (in da imaš potrdilo, da ima obstoječa mašina res samo 50.000 km)?
Saj pravim, samo firbec ... ne rabim tega podatka ne zase, še manj "za prijatelja" (hočem reči, nisem v tej situaciji, da bi oral menjat mašino, niti ni v tej situaciji "moj prijatelj")
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Zanimivo vprašanje. Jaz bi rekel, da se pusti stanje kilometrov kakršno je, ker se tukaj gleda tudi na obrabo celega avtomobila. Torej, pustiš na števcu 200k km, servis pa ti uradno vpiše menjavo novega motorja pri toliko prevoženih km. Glede na to, da sprašuješ pa o vgradnji rabljenega motorja pa zadevo vse skupaj še dodatno zakomplicira ja. :sprasujemse:
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Nedavnoi sem videl oglas pooblaščenega dealerja prodajal vozilo z zamenjanenim motorjem( golf, TSI).
Vozilo se je prodajalo z stanjem prevoženih km z opombo da je motor nov, ni bilo posega na števcu.

edit ; link do oglasa
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
"zakonsko pravi način" ne obstaja. Števec lahko poljubno vsak dan prestavljaš na tebi srečne številke pa ne bo nobenega motilo dokler je avto v tvoji lasti.

Tudi če bi koga kaj motilo je en kup vozil še vedno na trgu ki imajo ali 5 mestne števce (celo niso vsi oldtimerji) ali pa čudne bitne wrape pri katerih števec začne štet z nule sam od sebe ali pa se ustavi. Pa en kup vozil ki sploh nima delujočih (vidnih) števcev ipd. Vsa ta vozila normalno naredijo tehnični in noben ne komplicira.

S stališča "pravne tehnike" in pravne formalnosti je odvisno kje in kaj števec meri. Pri večini vozil so to impulzi na menjalniku/diferencialu, tako da dokler je menjalnik tam isti moraš imet isto stanje km! ;)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Imaš nekoga, ki je star 55 let in mu presadijo srce od 15 let mlajšega darovalca. A gre potem tudi na upravno enoto popraviti EMŠO in rojstni list? :sprasujemse:
No, zdej se pa mal hecaš ... :evil:
Ko avtu menjaš mašino, mu tudi ne spremeniš leta izdelave, kajne? (recimo EMŠO in rojstni list predstavljata "leto izdelave" človeka).
Ampak, če človek pred tem ni bil opravilno sposoben (kar hud srčni bolnik pred presaditvijo srca ziher ni), po posegu pa je, ima dejansko večjo "vrednost" . Mrtev človek pač nima "vrednosti".
V bistvu bi mu s starim srcem ostalo še 100 dni življenja, tako pa mu jih (z novim srcem) ostane recimo 5000. Torej, ja, notranja ura v človeku se ponastavi. Sicer v obratni smeri. Število "operativnih" dni se poveča iz 100 na 5000 dni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Meni se zdi to brez veze.
Precej je že razlike ali je menjan samo motor, ali se pol pritiklin zraven(vbrizg, ic, turbo....)
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ma dobro, to je pač predpisano namesto velikega servisa pri novejših turbo bmw bencinarjih, imaš vsaj vse novo (in srečo, če že kupiš takega in takega večjega servisa nisi sam financiral) :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
V bistvu bi mu s starim srcem ostalo še 100 dni življenja, tako pa mu jih (z novim srcem) ostane recimo 5000. Torej, ja, notranja ura v človeku se ponastavi.
ja pa kosti postanejo mlaje in majn krhke, sklepi bolj gibljivi, mišice močnejše, možgani bolj ostri itd.

Če ima avto 200k km jih bo po menjavi motorja imel popolnoma enako. Ni samo motor v avtu stvar ki se obrablja
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
točno tako, motor lahko sorazmerno poceni obnoviš, drugo pa ne. zato je meni pomemben letnik in ne km.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Vem za servis, kateri kar redno menjuje kompletne motorje in km vedno ostanejo isti, kot pred menjavo motorja. Pač motor je potrošna roba isto kot gume, vitrex,...... samo malo dražja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Samo firbec:

imam vozilo s prevoženimi 200.000 km, potem mi mašina zariba. Potem nekje najdem mašino s 50.000 km.
Ali je stanje na števcu še vedno 200.000 km, ali to servis lahko ponastavi na 50.000 km? Recimo na zakonski način (in da imaš potrdilo, da ima obstoječa mašina res samo 50.000 km)?
Saj pravim, samo firbec ... ne rabim tega podatka ne zase, še manj "za prijatelja" (hočem reči, nisem v tej situaciji, da bi oral menjat mašino, niti ni v tej situaciji "moj prijatelj")
Čisto hipotetično: a ko menjaš olje in filter olja tudi ponastaviš kilometre na nič?
Ne morem verjeti, kakšni bedaki so med nami. Pa brez zamere, ampak motor je rezervni del, od tu naprej pa tudi 5 letni otrok lahko pravilno odgovori na to vprašanje.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
ja pa kosti postanejo mlaje in majn krhke, sklepi bolj gibljivi, mišice močnejše, možgani bolj ostri itd.

Če ima avto 200k km jih bo po menjavi motorja imel popolnoma enako. Ni samo motor v avtu stvar ki se obrablja

Wau, dej no, res? Kdo bi si mislil?
Ste pa zapeli v tej temi ... vprašanje je bilo postavljeno malce za v razmislek, ne da bi se prepucavali....
ste pa smešni, čisto zares ... veste, da se kilometri na NOVEM motorju ne smejo ponastavit na "nič", vsakdanje pa je opravilo ponastavljanja kilometrov na zjebani mašini, LOL --- ampak to se pač dela, a ne?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Čisto hipotetično: a ko menjaš olje in filter olja tudi ponastaviš kilometre na nič?
Ne morem verjeti, kakšni bedaki so med nami. Pa brez zamere, ampak motor je rezervni del, od tu naprej pa tudi 5 letni otrok lahko pravilno odgovori na to vprašanje.

Čisto hipotetično: ko zamenjaš izvenkrvni motor na čolnu a nastaviš ure na nič ali ne?