Spreminjanje datuma nastanka wordovega dokumenta

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Gargy drži se ti svojega posla raje pa ne pametuj o stvareh o katerih nimas pojma. Učitelj ki dela od 9-13 nima polne obveze pa tudi če je samo en dan tak.
Pa preveč je da bi ti človek razlagal. ti ves,da vse kaj nardijo je pisanje priprave. Ostalo itak vse palčki zrihtajo ponoči in popoldne takrat ko učitelji praskajo jajce doma.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Polna zakonska učna obveznost učitelja je 22 ur tedensko. Takrat mora bit na šoli in poučevat. Vse ostalo je stvar dogovora z ravnateljem. In ker si seveda izluščil iz celotnega stavka, bom napisal še 1x - so dnevi, ko so na šoli od 7 - 14 ure in so dnevi, ko so v šoli 9 - 13. Pride tudi kakšen dan, ko so v šoli tudi popoldne in do večera (konference , roditeljski, predstave, proslave....)
Ampak ni ga učitelja, ki v enem mesecu oddela 90 dodatnih ur, ki ji mora zraven poučevanja. Ga ni. Tak da te še enkrat naprošam - razdelaj mi 90 ur mesečno, ki jih učitelj mora opraviti zraven poučevanja. Pa da ti malo pomagam, bom jih par namesto tebe napisal:
- priprava na pouk
- priprava testov znanja
- popravljanje testov znanja
- preučevanje gradiva, v kolikor se spremeni kurikulum
- priprava didaktičnih pripomočkov, večinoma na razredni stopnji, ponekod tudi na predmetni
- roditeljski sestanki
- konference
- indivudalne ure s starši in/ali učenci
- svet šole
- seminarji in izobraževanja

Dopolni me, če sem kaj pozabil... Pa jih probajva malo razdelat:
- priprava na pouk - copy/paste
- priprava testov znanja - copy/paste
- priprava testov znanja - recimo 3 ure, v najslabšem primeru 1x mesečno
- preučevanje gradiva - 1x na začetku leta, ko se dela učni plan - vzame par uric, da se preletijo spremembe
- priprava did. pripomočkov - vzame par ur, velikokrat se reciklira stare zadeve
- rod. sestanki - 1x na mesec 2 uri
- konferenca - 1x na 3 mesece, par uric. Se pa dobro pije in je
- individualne ure - odvisno od učitelja in predmeta, recimo 5 ur na mesec, v najslabšem 10
- svet šole - kaki 2 urici vsake toliko, odvisno od šole do šole
- seminarji - recimo 1 delovni dan, ponekod trajajo tudi 3 dni, je pa to 1x do 2x na leto.

Smo že pri 90? Se zavedam, da obstajajo učitelji, ki za zgornje porabijo 90 ur ali celo več. Ampak tisti so v napačnem poklicu. enako kot bi primerjal premontažo gum - majster iz foha bo to naredil v 1 uri skupaj s centriranjem, en z dvema levima rokama pa bo potreboval 4 ure. In pol bo žena od tega kripla na netu pisala, kako je premontaža gum full zajebana... Vidiš povezavo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in Mr_Wolf

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.070
113
Pa dobro kaj si jim fouš ali kaj. Bolj kot to naj te skrbi, kakšne bedarije učitelji učijo in kaj lahko storijo da to zagamano družbo spravijo na pravo pot. Ker to kar danes vidim je že malo skrenilo s poti. Sončki in to....

Sicer si pa natrosil kar nekaj alinej, pa če jih uresničijo 70% so dobri. A ti tudi oddelaš 480 minut na dan?

Po drugi strani pa vprašanje če je učitelj slavist, lahko uči samo slavistiko, se strinjama? Meni je jasno da ta isti učitelj ne more učit matematike in da s slavistiko tudi po urniku ne more skupaj spravit 176 ur mesečno. Delajo kolko delajo, glejmo da to kar delajo, da delajo smiselno, kakovostno in da na koncu imajo otroci od tega koristi.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Z vsem napisanim se strinjam. Sosed učitelj je pravilno rekel: "Vsak bi lahko šel za učitelja in bi imel enake privilegije, kot jih imamo mi." Popolnoma realno povedano. AMPAK - on ni eden izmed tistih, ki na veliko jamra, realno pove, da se prvi teden v juliju vsede v avto in via Korčula ter se sredi ali konec avgusta pripelje nazaj (to si ženo lahko privoščita, ker je tudi ona učiteljica). Tudi ne podpira stavke učiteljev, ne meče peska v oči, kako je preobremenjen. Je tudi razrednik, ima mir v razredu, nima problemov z starši, kar pa je imel, jih je lepo dalje napotil ravnatelju.
Kar je gori v alinejah napisano, je na mesečni ravni cca. 30 ur, pri obdobjih konferenc in na začetku leta je malenkost več. Ne pozabit, da so učitelji večino časa med počitnicami doma! Ne vedno in ne vsi, ker so tukaj seminarji, izobraževanja ter šole v naravi, ampak spet ne toliko, kot skušajo prikazat...

Da se razumemo - jaz jim efektivnosti in prostega časa ne očitam. Me pa pogreje, ko začnejo jamrat, da so preobremenjeni, da imajo premale plače, da bodo stavkali, ko se začnejo izgovori, koliko dela imajo doma, pa 1001 izgovor. Tu so pa svetovni prvaki.

In realno rečeno, moja efektivnost je še nižja, moja plača neprimerno višja, firma mi plačuje stanovanje z vsemi stroški, imam črni fond za R&D projekte itd. Ampak jaz ne jamram, ne jamram niti takrat, ko se moram iz danes na jutri vsesti na letalo za Kitajsko, ne jamram, ko moram oddelati tudi 12 urne delovnike in ne skušam vse okrog mene prepričat, da mi je hudo in se mi godi krivica.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Gargy
Za zgornji zapis kapo dol. Kljub temu me moti, da si / ste vsi nasplošno tako nastrojen /i proti učiteljem.
In verjemi - v zadnjih 5-10 letih se je spremenilo na “slabše” in vedno več neumnosti zahtevajo in vedno bolj omejujejo.

Pa še en popravek - ne rabijo dodatnih 90 ur - ker je pri nas 37,5 urni tedenski delovnik - torej jim “zmanjka” zgolj 15 ur na teden torej kakih 65 ur na mesec. Pa na nadomeščnja si pozabil.
Pa na to, da zna na manjših šolah “zmanjkati” pedagoških delavcev za pokrivanje “vsega” - jutranje / popoldansko “varstvo” in so nekateri pač “po cele dneve” na šoli. Da bi me tem časom delali priprave je pa iluzorno ozr. neresno.

Kar se pa jamrjanja in stavke tiče se pa strinjam (celo moja se :p).

In ne - višanje učne obveze ni prava pot - dvomim, da bi kdorkoli bil sposoben kvalitetno oddelati več kot 25 ur na teden v razredu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Gargy dodaj na seznam mentorstvo raziskovalnih, priprava proslav, raznih brošur, publikacije, dsp, svetovalne ure (neplačane), organiziranje kakih drugih dejavnosti izven šole, npz, itd. Ful se tega sranja nabere. Konec koncev že učenci ko hodijo pred in po pouku spraševat določene stvari čez dan nanesejo 1h če vse sesteješ. Sploh pri razredniku ko mu nonstop nekdo gnjavi.
In tisti tvoj sosed je tipičn primer učitla, ki jih ne rabimo. Je pa še vedno preveč takih.

Testi niso copy paste. Jih učenci dobijo nazaj. Odpade vsako leto isti. Takoj zavohajo. Zraven testa moreš spisat še kriterij. Gladko vec kot triure samo za to. Birokracija more štimat v nulo. Spet to učenci takoj zavohajo kje se mehke hruške najde in inšpekcijo klicat če kaj ne štima. Mah ful se najde nekega dela če pokazes malo volje. Lahko te pa boli krščen duš kot v vsakem poklicu in delaš minimum. Iz šihta tak nemoreš letet oziroma mores froca pretepst, posilit al pa mu mamila ali orožje dat. Drugega skoraj ni

Tudi učna obveza ni 22 ur za vse.
Slavist ma 21 ur
Opb 25 ur (50 min)
Jv 35 ur (60 min)

Glede stavke. Ne zahteva se višjih plač ker so prenizke. Zahteva se vrnitev na stanje pred krizo. 8-11% nižje so sedaj plače.

Je bil pa pred kratkim seminar kako preprečiti izgorelost učiteljev telovadbe al nekaj takega :D
 
Nazadnje urejeno:

Casteneda

Pripravnik
1. sep 2007
415
12
18
63
www.chess.mojforum.si
Tudi jaz sem učitelj. Prav rad bi vas nekatere videl vsaj enkrat vstopiti v moje čevlje. Glavni problem niso toliko učenci, kot so njihovi starši. Največ jih pa še ločenih. En teden živijo pri očetu, en teden pa pri mami. Večina. In kaj?