Spremenjeni pogoji za opravljanje trgovinske dej.

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Torej v Uradnem listu sem zasledil:

P R A V I L N I K
o spremembah Pravilnika o minimalni stopnji izobrazbe oseb, ki opravljajo trgovinsko dejavnost, po zahtevnosti posameznih vrst trgovinskih opravil

1. člen

V Pravilniku o minimalni stopnji izobrazbe oseb, ki opravljajo trgovinsko dejavnost, po zahtevnosti posameznih vrst trgovinskih opravil (Uradni list RS, št. 28/93, 57/93) se prvi odstavek 2. člena spremeni tako, da se glasi:
»Prodajalec mora imeti zaključeno najmanj srednjo poklicno izobrazbo.«.

.2. člen

Prvi odstavek 3. člena se spremeni tako, da se glasi:
»Trgovski poslovodja mora imeti zaključeno najmanj srednjo strokovno izobrazbo ali srednjo izobrazbo.«.

3. člen

Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.



Št. 017-48/2003-29

Ljubljana, dne 19. junija 2007

EVA 2007-2111-0085

Prejšnji uradni listi na katere se nanašajo:

ul289315gs6.jpg

ul579315gs7.jpg

ul5793tret15gs8.jpg


Zdaj če je meni kaj jasno je za delo v trgovini dovolj da imaš srednjo poklicno oz. srednjo strokovno za poslovodjo. A ni treba imet trgovske šole ali ekonomske ?
Naj me kdo popravi če razmišljam narobe prosim, saj sem v dvomih.

Hvala in lp
Mantara
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Imaš čisto prav. Saj sedaj je bila res neumnost, da je bilo potrebno imeti srednjo ekonomsko šolo, da si lahko imel trgovino. Sam sem to šolo naredil, pa nisem imel filinga, da bi kaj dosti več ekonomije znal kot kakšen gimnazijec ali strojnik.
Tako, da pozdravljam takšen ukrep.

lp
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Torej trgovino lahko odpre bilo kdo, ki ima srednjo poklicno oz. srednjo strokovno šolo brez da bi delal preizkus strokovne usposobljenosti za prodajalca oz. trgovskega poslovodjo.
Zanimivo in vsaj nekaj kar podpiram :D
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Thank god da so to končno odpravili.

Tole prej je bilo namenjeno služenju dodatnega denarja nekaterih, ki so take tečaje prirejali in nič drugega. Npr. GZS.
frown-1.gif