Sprememba/dopolnitev gradbenega dovoljenja

natu

Zelenc'
23. okt 2019
3
0
1
Mene pa zanima ce je potrebna sprememba oz. dopolnitev gradbenega dovoljenja za premik okna? Namreč na isti steni v dnevni sobi bi rad zazidal obstoječo okno in naredil novo 2m stran. Po domače povedano, premaknil bi okno kjer se sedanja konca in bi se nova zacela. Hiša je v 3. gradbeni fazi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne ni. Bi ti pa toplo priporočal statika in en "hitri" načrt.

Boš pa to obdelal v PID, če ga boš delal/rabil.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.859
113
Ne vem to je poseganje v osnovno statiko stavbe pa tudi sam zunanji izgled in pomojem rabiš vpisat spremembo GD ali ne?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če je v tretji fazi samo statiko, da si pokrit, ostalo v PID.

Če okno premakneš je stvar zunanjega izgleda, kar nima veze z GD (razen če je projekt kako avtorsko delo), gabariti se nič ne spreminjajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.859
113
Jah odvisno od lokacije in pravil. Recimo če imaš rdečo barvo strehe in je to zapisano v GD, moraš za sivo barvo strehe dat spremembo GD. Enako je z zunanjimi odprtinami če gre za mestna/vaška jedra, strjena naselja ipd., dejansko se niti moreš se veliko zmišljevat, vsekakor pa je stvar predpisana v pogojih za GD in vsebovana v GD.

Sicer pa tako vprašanje nasloviš tam kjer si dobil original GD pa bodo najbolj svetovali, ker so specifike že zaradi območja kjer gradiš in pravil okoli tega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jah odvisno od lokacije in pravil. Recimo če imaš rdečo barvo strehe in je to zapisano v GD, moraš za sivo barvo strehe dat spremembo GD. Enako je z zunanjimi odprtinami če gre za mestna/vaška jedra, strjena naselja ipd., dejansko se niti moreš se veliko zmišljevat, vsekakor pa je stvar predpisana v pogojih za GD in vsebovana v GD.

Sicer pa tako vprašanje nasloviš tam kjer si dobil original GD pa bodo najbolj svetovali, ker so specifike že zaradi območja kjer gradiš in pravil okoli tega.
Če že dlako cepiva: barvo strehe BP zamenjaš če je v PUP možno, prav tako premikaš okna in to vse brez spremembe GD, ker to delaš v PID; vse je odvisno od prostorskih aktov.

In kaj misliš, kaj mu bodo na UE sredi poletja odgovorili? Poiščite si projektanta, da vam svetuje. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.762
2.640
113
Saj projektanta mora že imeti. Kdo se bo pa pod PID podisal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

natu

Zelenc'
23. okt 2019
3
0
1
Ni nujno, mogoče je kupil hišo v 3. fazi s papirji.

Hotel pa sem povedat, da na UE niso zato, da ti razlagajo prostorske plane in svetujejo - za to so projektanti.
Tocno tako, kupil sem hiso v 3. gradbeni fazi ampak mi eno okno ne odgovarja in bi jo rad prestavil. Sem pisal na UE pa se ni odgovora...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.762
2.640
113
Ja in za uporabno dovolenje rabiš PID. Greš do tistega ki ti bo delal PID pa ti bo on povedal kaj in kako.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
941
113
Titograd
uporabno dovoljenje še bo najbrž rabil po končani gradnji.
Meni je bajto ob koncu prišel pomeriti samo geodet, ki ga ne briga drugo kot dimenzije hiše in odmiki, da štimajo z GD-jem, projektanta pa ni bilo blizu. Oddal sem, poleg geodetskega posnetka končne situacije, samo še izjavo o statični stabilnosti od zidarja, ki je delal, projektantovo izjavo da je hiša narejena po GD in blabla standardih ter dokaz, da ima hiša fasado (račun fasaderja), 1 leto nazaj. Okna bi lahko spreminjal po mili volji. Zdaj, ali je potrebno kako mnenje statika pa zavisi od situacije specifično pri njemu.
 

Podobne teme