Sprednji brisalci hočejo brisat obratno

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Kak mesec nazaj je motorček za sprednje brisalce postal glasen, sem mislil da je mogoče noter vse suho pa sem ga razdrl,sestavil in ponovno priklopil. Zdaj pa namesto da bi brisalci brisali gor in se dol vračali jih zabije v havbo, torej ravno obratno kot bi morali. Občasno tudi varovalko ven vrže za brisalce. Kaj bi lahko bilo narobe? bi bilo fajn vedeti če sem zasral kaj pri ponovnem priklopu ker nebi rad zahebal še drugega motorčka. avto je punto l. 95 (ni moj)

Na mojem sem delal komplet vse za zadnji brisalec sam (niti kablov ni bilo) pa je vse delalo iz prve, tak da mi res ni jasno v čem je finta.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ja verjetno si ga kontra vezal..zamenjal + in -, druge razlage ni, lapa ti pribija masa...v tem stilu lajično rečeno.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ali se je magično nekaj v avtu pokvarilo ravno takrat, ko si imel motorček zunaj, ali pa si narobe sestavil.
wink-1.gif
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Ali veš v katerem položaju so bili brisalci, ko si odklopil motorček?

Snemi brialec/roko brisalca dol tako da ti bo ostal samo zobnik motorčka...

Prižgi brisalce da "brišejo" ...

Ugasni jih in ugasni kontakt avta ...

Naštimaj roko brisalca vodoravno oz. kot se ti zdi da bi moralo biti prav ...

Če imaš dva brisalca pomeni, da snameš oba dol in oba nato nasraviš nazaj ...

Imaš dve možnosti: ko si odklaplal motorče, ta ni bil v nevtrali, drugič: sfuzlalo se je elektroniki za položaj brisalcev ...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
najprej dvigni brisalce, potem jih vkljuci in ko se ustavijo na "spodnjem" polozaju jih izkljuci, odklopi akumulator in ga spet priklopi.Nato spet sprobaj.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Brisalci so bili izklopljeni in v spodnjem normalnem položaju preden sem razstavil vse. Sem dal brisalce dol iz motorčka, prižgal motorček, ga ugasnil in nazaj prišraufal metlice ampak je še vedno brisalce zabijalo dol.

Kakorkoli, glede na to da je motorček bil kar glasen sem naročil drugega in naj se avtoelektričar zajebava s tem