Športne stave - minus ali plus?

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Shark, od kje naprej je po novem obdavčeno vplačilo? Do pred kratkim je bilo nad 100€.
10% davek na srečke je na ŠL od 1.9 2013.

http://www.zveza-gns.si/slovenija/kaj-prinasa-davek-na-srecke

Bo zanimivo videti letno poročilo ŠL.



SHARK1
Citat:

V tem je fora vsega! Davek je na VPLAČILO !! Ko vplačaš 100 eurov,ti gre v stavo samo 90 eur!! Prvovrstni nateg naše države in naše športne loterije,upam da čimprej propadejo,ker tako nategujejo folk (kakor sem seznanjen,smo v tem davku na vplačilo edinstveni na svetu)
Hrvati imajo 5% davek, samo so njihove stavnice supersport, hrvatska lutrija, germania par svetlobnih let pred šl (višje kvote, singli, ni davka nad 300 eur).


Za info:
http://sbet.si/?page_id=21
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Od vsega je zdaj davek, kar je pravilno.

Ni pravilno. Kdor se s tem ukvarja bo pač vplačal drugje - manj denarja za loterijo in posledično za državo, skratka neumnost.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Od vsega je zdaj davek, kar je pravilno.

Kako od vsega? Ne piši informacij o stvareh,o katerih nisi prepričan
10.gif


Citat s spletne strani športne loterije:
"Pri izplačilu ali nakazilu dobitka, ki je obdavčen, se vrednost dobitka zmanjša za znesek 15 % davka od dobitkov pri klasičnih igrah na srečo. Vrednost dobitka, do katerega se davek ne plačuje, je 299,99 EUR."
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Shark, od kje naprej je po novem obdavčeno vplačilo? Do pred kratkim je bilo nad 100€.
10% davek na srečke je na ŠL od 1.9 2013.

http://www.zveza-gns.si/slovenija/kaj-prinasa-davek-na-srecke

Bo zanimivo videti letno poročilo ŠL.

Vidim da nekateri mešate med seboj 3 različne pojme:
- davek na srečke oz.loto kombinacijo (10% na vplačilo,klasična loterija)
- davek od dobička (nad 300 eur,športne stave in klasična loterija)
- davek na vplačila (10%,športne stave - zmanjšajo stavno kvoto!)

gre za 3 precej različne zadeve,ki se ne morejo primerjati med sabo...če komu še ni jasno o čem govorim,mu lahko pojasnim s praktičnim primerom...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Seveda,obdavčena so vsa vplačila...stvar je samo v tem,da če za loto kombinacijo vplačaš 10% več,ni tak problem (čeprav je še vedno svinjarija od države).
Problem nastane pri športnih stavah,kjer ti tistih 10%,ki ti jih pri vplačilu vzame država,tako pokvari stavno kvoto,da se sploh ne splača igrat preko njih! Če staviš na dogodek s kvoto 1,11 bi pri Bwinu za vloženih 100 eur dobil izplačano 111 eurov.
Pri športni loteriji bi ti pri dobitku in vloženih 100 eurih izplačali 99.90 eura ( (100 eur -10%) x kvota 1,11)
cheer.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
KSZ

Recimo na online stavnicah te lahko tudi omejijo. Hočeš dat 1000EUR na eno tekmo, pa ti ne odobrijo stave.
Jaz to malo za zabavo kdaj postavim. Ma tudi stavit na favorite je loterija.
Sploh kak tenis. Ravno zdaj par dni nazaj, ko je Dolgopolov premagal Nadala. Je kolega 100EUR upalil na Nadala. Mislim, da je bila 1,2 kvota. No, pa je šlo papa 100 eurčkov.
Joj, če bi bilo v arhivu stavnice, bi vam nalepil moj listek iz 2009.
Sem imel poln k.... vsega, ker sem igral poker in sem samo zgubljal. Potem mi ostane na računu 17,17EUR.
Pa si rečem - zdajle bom poklikal stave čisto na slepo, kar mi miška zadane.
Naklikam 12 tekem, kvota dobrih 4000. Sploh nisem gledal, kaj sem pritiskal. Od badmintona, do vaterpola. Ene par kvot je bilo 7+.
Sem bil tako jezen, da sem hotel stavit 17,17EUR. Pa sem si rekel, OK, tok neumen pa ne bom. Na koncu sem cincal, a naj dam vsaj 2,17EUR, da bo naokroglo 15 ostalo na računu? Pa tud tok nisem bil neumen. Potem vplačam na stavo 0,17EUR. Grem spat. Naslednji dan na računu 700EUR
aplauz.gif

Adijo pamet. Nič jasno. Sem si izplačal 500, šel v merkur nabavit tuš kabino pa omarce za kopalnico
cheer.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Drži, da so omejene stave, moraš pa tako imet malo razpršeno po stavnicah...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
V tem je fora vsega!
smile-1.gif
Davek je na VPLAČILO !! Ko vplačaš 100 eurov,ti gre v stavo samo 90 eur!! Prvovrstni nateg naše države in naše športne loterije,upam da čimprej propadejo,ker tako nategujejo folk (kakor sem seznanjen,smo v tem davku na vplačilo edinstveni na svetu)

Tebi tudi niso ravno jasni osnovni pojmi, a'?

Recimo kaj je nateg/goljufija.

Saj se lahko Športna loterija odloči, da primerna zviša kvote in ostane konkurenčna (kljub že tako slabšim kvotam) ali pa bo mogoče enkrat zmanjkalo cepcev in bo tudi ŠL propadla.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Citat:
Saj se lahko Športna loterija odloči, da primerna zviša kvote in ostane konkurenčna (kljub že tako slabšim kvotam)
Ko bodo svinje letele.ŠL ima monopol na trgu in oni sigurno ne bodo šli višati kvot.

Citat:
ali pa bo mogoče enkrat zmanjkalo cepcev in bo tudi ŠL propadla.
14-18 letnikov, ki igrajo na Petrolu za par eur ne bo zmanjkalo- ti so glavna klientela ŠL.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
A ne gre tu za metaforo, kjer 'goljufija' nadomešča besedno zvezo 'slab način poslovanja ŠL'?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Oboje je res, ampak to ne zmanjšuje dejstva, da ne gre za goljufijo.

Ne obračaj besed!
Pojem "goljufija" si napisal ti in ne jaz,jaz sem govoril da nas država in športna loterija nategujeta (oz.tiste ki igrajo preko nje),nikjer nisem pisal o goljufiji.
Upam da ti je jasna razlika med tema dvema pojmoma? Goljufija bi bila,če bi ti loterija obljubila neko xx izplačilo,na koncu bi pa brez pojasnil dobil 10% manj....nategovanje pa je,če ti jasno napišejo,da boš dobil 10% manj,kljub temu pa si tak butelj da greš igrat in se pustiš nategnit
cheer.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Ne obračaj besed!
Pojem "goljufija" si napisal ti in ne jaz,jaz sem govoril da nas država in športna loterija nategujeta (oz.tiste ki igrajo preko nje),nikjer nisem pisal o goljufiji.
Upam da ti je jasna razlika med tema dvema pojmoma? Goljufija bi bila,če bi ti loterija obljubila neko xx izplačilo,na koncu bi pa brez pojasnil dobil 10% manj....nategovanje pa je,če ti jasno napišejo,da boš dobil 10% manj,kljub temu pa si tak butelj da greš igrat in se pustiš nategnit
cheer.gif

Aja, ti operariraš z metasemantiko... daj naslednjič potem to v disclaimer.