Športna ura do 200 €

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ravno kak mesec nazaj iz predala potegnil stari Vector, zamenjal baterijo in se malo igračkam. Zadevo zelo točna, rabi pa dnevno kalibriranje oz kalibriranje pred dejavnostjo v kolikor hočeš natančne podatke dejanske višine. V kolikor meriš višinsko razliko kalibracije ne potrebuje nikoli. Točen, razen v poletnih hitrih nevihrah, kot je nekdo omenil.

Po domače zaradi spremembe vremena je tlak na isti točki v enem dnevu različen (skoraj ni dneva da bi bil cel dan enak), kar se odraža na mejenju dejanske nadmorske višine. Izhodiščna točka na bližnji hrib ima višino 180 metra, vrh pa 386. danes izhodišče kaže 195 in ga je potrebno umeriti. V kolikor meriš pa samo višinsko razliko je pa vseeno, vedno boš šel gor enako metrov in dol enako. Samo končna in začetna višina je drugačna. pa še ena dobra stvar je, resolucija 5 metrov natančno in ne 1 meter. Ni nobene potrebe po 1 meter. Tisto je samo za gostilniške debate, zakaj moj kaže 165 nadmorske, tvoj pa 163 in posledično kregarija kateri je boljši. Če ne rabiš pulza in GPS, ter vse povezano z GPS (sled, razdalja, itd) je Vector še vedno top šit roba. No obstajal je tudi z HR, najprej pod imenom Advizor, nato Vector HR.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
BTW, je že kdo sprobal Garmin Instict. Zanimiva zadeva, ampak preveč plastična kot Casio za nekaj EUR.

Plastični izgled je seveda stvar okusa! Je pa dejstvo, da ima najdražji Casio (s precej višjo ceno, kot je postavljena za Garmin Instinct) le del funkcij, ki jih ima Instinct, da nima ne GPS, ne HR, ne avtomatskega prekljapljanja med barometrom in višinomerom, ne ... Edino kar ima več, je solarno polnjenje (kar pa verjetno naprav z GPSom nikoli ne bo uspelo dovolj hitro polniti).

Pred Garminom Descent MK1 sem imel dva Fenixa, dva Ambita, Suunto Core, še prej pa razne modele Casio PRW in PRG in po mojem mnenju je Instinct ura namenjena prav (donedavnim) gorečim privržencem firme Casio, ki so končno dojeli, da plačujejo veliko in preveč za tisto malo kar Casio nudi. Tudi dizajn in cena Instincta sta po mojem prilagojena prav bodočim bivšim uporabnikom ABC ur Casio.

V resnici, na roki, Instinct izgleda bolje, kot Casio, predvsem pa je lahek in zmogljiv. Verjetno si ga bom kupil prav zato, ker je narejen po ameriških vojaških standardih ("constructed to U.S. military standard 810G for thermal, shock and water resistance").

ADD:
Tukaj https://www.christ.de/product/87607518/garmin-uhr-instinct-tundra-010-02064-01/index.html je cena še posebno ugodna!
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
HUAWEI Watch GT se prodaja. Je dražja od 200€ samo na papirju je dobra. Jo je že kdo uporabljal? Nabavil bi jo, če je kaj bolj natančna od Fenix3.
 

deis

Pripravnik
24. nov 2018
42
21
8
Jaz trenutno uporabljam Garmin Vivoactive 3 music in sem več kot zadovoljen z njo. Imam jo približno 3 mesece, z njo veliko hodim, tečem, veslam in telovadim v fitnesu. Bom ti kar naštel prednosti in slabosti.

PREDNOSTI
-
Garmin aplikacija na telefonu je odlična (preglednost tvojih treningov, statistike, rušiš svoje cilje in cilje prijateljev, nabiraš točke in streak);
- vzdržnost baterije (en teden);
- dizajn in stil (paše vsepovsod);
- prilagodljiva tvojim potrebam (veliko aplikacij, lookov si lahko nastaviš sam po svojih željah);
- odzivna in bluetooth povezljiva s telefonom;
- možnost merjenja različnih tipov treningov (si plavalec ali hodiš po stopnicah? ura ima posebej merjenje za vsako izmed aktivnosti);
- touchscreen.

SLABOSTI
-
kadar uporabljaš bluetooth in merjenje aktivnosti je vzdržnost baterije precej slabša kot en teden;
- rahla preobčutljivost touchscreena na vsak nenameren dotik;
- pasi niso najboljše kvalitete.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Gledam ta vivoactive 3 ima zelo malo spomina, samo za 7 vadb. zanima me če omogoča offline sinhronizacijo z programom garmin connect na GSM? Se pravi si več kot 7 dni v hribih brez gsm signala, je možana offline sinhronizacija z GSM preko BT, da ne izgubiš podatkov, ko si več kot 7 treningov brez gsm signala, ko prideš do signala, se pa GSM sinhronizira z spletnim mestom. recimo da se treningi oz. logi shranijo na GSM in ura lahko stare prepisuje.
 

deis

Pripravnik
24. nov 2018
42
21
8
Ne, brez internetne povezave ne bo šlo sinhronizirati podatkov na mobilno napravo.

Zgleda nekako takole:

image1.png

Mogoče bi potemtakem moral preveriti kakšen model v višjem rangu, ne vem sicer kako je tam glede offline prostora treningov na uri.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Škoda, drugače res dobra ura. Že pri nas v BB je brez music za ugodnih 228 EUR. V tujini še nekaj eur ceneje. Sej drugače je 7 treningov dovolj zame, sprašujem zaradi radovednosti, kako to poteka
 
  • Všeč mi je
Reactions: deis

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Gledam ta vivoactive 3 ima zelo malo spomina, samo za 7 vadb. zanima me če omogoča offline sinhronizacijo z programom garmin connect na GSM? Se pravi si več kot 7 dni v hribih brez gsm signala, je možana offline sinhronizacija z GSM preko BT, da ne izgubiš podatkov, ko si več kot 7 treningov brez gsm signala, ko prideš do signala, se pa GSM sinhronizira z spletnim mestom. recimo da se treningi oz. logi shranijo na GSM in ura lahko stare prepisuje.

Če nimaš dostopa do interneta je "prava" sihronizacija res nemogoča, se pa da problem rešiti drugače: Vse podatke iz Garminovih naprav, ki jih lahko preko USB priklopiš na PC lahko shraniš tako, da na terenu, kadar nimaš dostopa do interneta, napravo preko USB-OTG adapterja priklopiš na Androidni telefon in nanj iz naprave prekopiraš vse .FIT datotek iz imenika Garmin/Activity, v katerih so shranjene vse aktivnosti. Vse te aktivnosti lahko kasneje preneseš na Garminovov (ali pa pa kak drugi - Strava) strežnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Huawei P20 lite in garmin foureruner 235 ima težave z BT povezljivostjo. Neprestano jo ven meče. Pogooglal precej in še nisem našel rešitve.
 

deis

Pripravnik
24. nov 2018
42
21
8
Meni se je nekaj podobnega dogajalo na iPhonu, vendar po updatu je nato delalo vse tako kot mora. Verjetno bodo tudi za Huawei popravili.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz imam srednje močno roko in mi Suunto v redu sedi, se je pa treba malo navadit na velikost in težo - po par dnevih je ne čutiš več.

Edino kar me "moti" so novi paski, ki so sicer s stališča dolgoročne uporabe boljši (silikonski), se pa pasek nikoli "ne usede" kot se je stari (ki se je pa lomil) in je ura lepše stala na zapestju. Oboje seveda original Suunto pasek.