Športna ura do 200 €

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Da pristavim lonček....odločam se med Suuno spartan sport in Ambit 3 Vertical, dobim za podoben denar...večino časa se bi ura uporabljala na kolesu ter pri pohodništvu (zaradi česar se ne odločam za nakup kolesarskega računalnika) ... Točna višina mi je dokaj pomembna, zato je tukaj v prednosti Ambit, ki ima barometrični višinomer, je pa spartan toliko novejša ura......dileme, dileme, dileme....
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
hm, torej Ambit 3 je res dober, robusten. Ampak malo star in bukov.
Jaz bi se odlocil za SS Sport. Sam imam Ultra in je res lustna ura. SS Sport res nima barometricnega merilca, ampak je kljub vsemu bolj moderna, touch, pa se obvestila iz telefona so lepo berljiva. Po mojem na kolesu in pohodnistvu manjko barometra ni tako kriticno, saj si vecinoma le na odprtem. Npr., ce primerjas s trekom na telofomu, ki je naceloma kar OK.
Razlika zna bit, ce si v kaki plezariji, kanjonu ipd., kjer se sateliti ne vidijo tako dobro.
Idealno pa bi bilo, ce bi selahko stegnil se kakih 100 € in gledal za SS baro ali Ultra. Morda online in celo online v tujini. Pol imas pa vse, kar je :)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Če so pomembni realni višinci, potem brez barometričnega merjenja nadmorske in rednga umerjanja ne gre (hebi ga - fizike in matematike se ne da goljufati ). Ostalo so osebne preference - sam sem na F5 in nimam nekih pripomb (vsem Garminovim neumnostmi in šalabajzerstvim navkljub).
Bi pa danes, vkolikor ne bi imel že v lasti F5, vrgel oko na Garmin Instinct, ampak v vsakem primeru dodal prsni pas za srčni utrip (zapestno merjenje ima svoje pomanjkljivosti in dokler ne bo tehnologije, ki bi merila plus “direkt na pumpi”, bo/je prsni pas še najboljši približek “pravemu” (prst na žili) merjenju.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Da pristavim lonček....odločam se med Suuno spartan sport in Ambit 3 Vertical, dobim za podoben denar...večino časa se bi ura uporabljala na kolesu ter pri pohodništvu (zaradi česar se ne odločam za nakup kolesarskega računalnika) ... Točna višina mi je dokaj pomembna, zato je tukaj v prednosti Ambit, ki ima barometrični višinomer, je pa spartan toliko novejša ura......dileme, dileme, dileme....

iz izkušenj ti povem, da višinomer preko satelita deluje veliko bolj točno kot barometrični!
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
To ni res. Barometrični umerjen, redno kalibriran je bolj natančen. Je pa res, da ure z GPS kmbinirajo oboje, kar je bolj natančno, posebej če redno umirjaš barometer
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
GPS višina je precej natančno odmerjena, če greš iz neke točke konstantno v hrib. Takoj, ko je trasa valovita gori-doli, popolnoma mimo preračunava višinsko razliko in tu pride do izraza barometer.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
To ni res. Barometrični umerjen, redno kalibriran je bolj natančen. Je pa res, da ure z GPS kmbinirajo oboje, kar je bolj natančno, posebej če redno umirjaš barometer

ok, če si pripravljen pred vsako turo kalibrirat, je to mogoče. ampak, je tudi pogoj konstantno vreme.

Drugače absolutno gps... ne govorim na pamet, ampak iz izkušenj!!!
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
ok, če si pripravljen pred vsako turo kalibrirat, je to mogoče. ampak, je tudi pogoj konstantno vreme.

Drugače absolutno gps... ne govorim na pamet, ampak iz izkušenj!!!

Niti pod razno. Razen če se gibaš samo po ravnini na odprtem. Takoj ko signal gps malo zaniha, so višinski podatki katastrofalni. Recimo tek po ravni cesti, višinska realna 20 m, gps višinska pa 300 m.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
+ 1

Pa še resne ure se da kalibrirati “vnaprej” - izhodiščno točko in njeno nadmorsko v spomin in odpade vsa “telovadba”.

KStoner - a ti o višini ali opravljenem skupnem vzponu? Ker za prav je GPS “ta prav”, za drugo (dejanski vzpon = opravljen dvig in spust) pa špila samo barometrični višinomer.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
In si upaš trditi, da je seštevek opravljenih višinskih metrov bolj natančen z GPS kot z barometrično meritvijo?

Se pravi imajo vsi "boljše" outdoor navigacije ("ta resne" - ne samo ure) barometrični višinomer, da te pravočasno opozorijo na prihod nevihte?
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Suunto je 19 let nazaj vrgel ven prvo uro z visinomerjem na osnovi zracnega tlaka kjer si umeril tlak tako morske gladine kot dejanske in je potem bila zadeva hudo natancna, razen v primeru poletnih neviht. Za razliko od Casia protrek, ki je bil vedno sminka.
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
112
1
18
Sploh polar, ki je prvi visinomer z barometrom fuknil ven dve leti nazaj. :fredi: lejga majster pojdi komentirat kaj drugega.
Sem imel Polar 720i vrjetno 15 let nazaj, pa je imel barometrični višinomer. Ena V800 je tudi že več kot 2 leti doma in ga ima prav tako. Je pa po mojem mnenju Polar kar precej zaspal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zagi

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Jaz sem ga tudi imel, tam nekje okoli leta 2003 (kot zamenjava za accurex II iz leta 1995). Enkrat na teden sem ga umeril, na vsakega jurja višincev se je za par metrov zmotil. Ampak bil je crap zaradi slabe baterije in crkujočega displeja, ne zaradi višinomera.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
V tistih časih sem imel polarje.. 510, 720 in 725x.. za tiste hude čase huda ura. Še zdaj jo imam v arhivu.